Староноворічний тест: перевір себе на знання традицій і отримай передбачення

Зимові свята в Україні не закінчуються. У ніч проти 14 січня ми вдруге зустрінемо Новий рік, тепер – за старим стилем. Цей день пов'язаний із безліччю традицій, обрядів та прикмет. Перевір, як добре ти їх знаєш, і отримай староноворічне передбачення, яке обов'язково здійсниться.
Почати святковий тест
1/10

Старий Новий рік – це Новий рік за старим стилем, тобто – старим календарем. Це за яким саме?

Юліанським
Правильно. У 1918 році в Україні перейшли зі застарілого за світовими стандартами юліанського календаря на більш точний – григоріанський. Але повністю до нього адаптуватися не змогли досі. Тому ми двічі відзначаємо Різдво – за новим календарем 25 грудня і за старим – 7 січня. А також двічі – Новий рік: 1 і 14 січня.
58%
Григоріанським
Ні. Григоріанський – це новий календар, сучасний. На нього в Україні перейшли зі застарілого, юліанського, в 1918 році. Але повністю до нього адаптуватися не змогли досі. Тому ми двічі відзначаємо Різдво – за новим календарем 25 грудня і за старим – 7 січня. А також двічі – Новий рік: 1 і 14 січня.
41%
Павлівським
Немає такого календаря. Є старий – юліанський і новий – григоріанський. В Україні на новий перейшли в 1918 році. Але повністю до нього адаптуватися не змогли досі. Тому ми двічі відзначаємо Різдво – за новим календарем 25 грудня і за старим – 7 січня. А також двічі – Новий рік: 1 і 14 січня.
1%
Далі
2/10

У якій із цих країн також святкують старий Новий рік?

В Італії
Ні, в Італії та Хорватії такої традиції немає. Зате є в Швейцарії. Там в німецькомовних кантонах 14 січня відзначають старий День Святого Сильвестра, тобто старий Новий рік. Крім того, старий календар ніяк не можуть забути в Сербії, Чорногорії, Північній Македонії, Уельсі. Там теж два Нових роки. Ну і знову за святкові столи 14 січня сідають у Білорусі, РФ, Грузії, Молдові та інших колишніх радянських республіках.
20%
У Швейцарії
Несподівано, так? У німецькомовних кантонах Швейцарії 14 січня відзначають старий день Святого Сильвестра, тобто старий Новий рік. Крім того, старий календар ніяк не можуть забути в Сербії, Чорногорії, Північній Македонії, Уельсі. Там теж два Нових роки. Ну і знову за святкові столи 14 січня сідають у Білорусі, РФ, Грузії, Молдові та інших колишніх радянських республіках. А ось в Італії та Хорватії такої традиції немає.
19%
У Хорватії
Ні, в Хорватії та Італії такої традиції немає. Зате є в Швейцарії. Там в німецькомовних кантонах 14 січня відзначають старий день Святого Сильвестра, тобто старий Новий рік. Крім того, старий календар ніяк не можуть забути в Сербії, Чорногорії, Північній Македонії, Уельсі. Там теж два Нових роки. Ну і знову за святкові столи 14 січня сідають у Білорусі, РФ, Грузії, Молдові та інших колишніх радянських республіках.
61%
Далі
3/10

На старий Новий рік на стіл заведено ставити щедру кутю. Її, на відміну від пісної, яку подають напередодні Різдва, заправляють...

Салом
Так, адже піст закінчився, значить, можна собі дозволити заправити кутю салом або м'ясом. Що щедрішою, тобто ситнішою, є кутя, то вдалішим буде рік. У тому числі у фінансовому плані.
29%
Квасом
Немає такої традиції. Щедру кутю на старий Новий рік заправляють салом або м'ясом. Вважається, що щедрішою, тобто ситнішо, є кутя, то вдалішим буде рік. У тому числі у фінансовому плані.
8%
Медом
Мед додають і в пісну кутю. А ось щедру можна заправити салом або м'ясом. Вважається, що щедрішою, тобто ситнішою, є кутя, то вдалішим буде рік. У тому числі у фінансовому плані.
63%
Далі
4/10

А що, за традицією, має бути головною стравою староноворічного святкового столу?

Качка
Ні, птицю і рибу на староноворічний стіл не ставлять. Вважається, що удача може від вас через це відлетіти чи відплисти. Гарна ідея – це порося. Раніше вважалося, що подати його до святкового столу означає притягнути урожайний і плідний рік.
28%
Риба
Ні, птицю і рибу на староноворічний стіл не ставлять. Вважається, що удача може від вас через це відлетіти чи відплисти. Гарна ідея – це порося. Раніше вважалося, що подати його до святкового столу означає притягнути урожайний і плідний рік.
14%
Порося
Так. Щоби урожай у новому році був хорошим, а худоба – плідною, раніше до старого Нового року готували порося. А ось птицю і рибу на староноворічний стіл краще не ставити. Вважається, що удача може від вас через це відлетіти чи відплисти.
59%
Далі
5/10

Важливо, хто стане першим гостем у домі після настання старого Нового року. Найкраще, якщо це буде...

Молода жінка
Ні, за народними прикметами, перша гостя-жінка – це на біду. Приймати літнього чоловіка – вже не так страшно, хоча і не особливо почесно. А ось гість-хлопець, молодий чоловік – це хороша прикмета, що знаменує вдалий рік.
6%
Молодий чоловік
Так. За народними прикметами, найвдаліше рік складеться для господарів, якщо їхнім першим гостем 14 січня стане хлопець, молодий чоловік. Приймати першим літнього чоловіка – теж можна, хоча і не так почесно. А ось жінка-гостя – це на біду, вважали раніше.
87%
Літній чоловік
Ні. Приймати першим у старому Новому році літнього чоловіка – можна, проте вважається не дуже почесним. Найкращий гість 14 січня – це хлопець, молодий чоловік. Це, кажуть, приносить удачу на весь рік. А ось гостя-жінка, за народними прикметами, – це на біду.
7%
Далі
6/10

13 січня в Україні щедрують (роблять це дівчата), а 14 січня – посівають (це місія хлопців). Гостям треба добре віддячити. Але в жодному разі не варто давати їм...

Гроші
Правильно. Вважається, що разом із грошима можна віддати благополуччя дому. Краще пригостити щедрувальників та посівальників солодощами, випічкою, горіхами, фруктами та іншими смаколиками.
62%
Солодощі
Солодощі, пироги, горіхи, фрукти та інші смаколики, які є в оселі – давайте на здоров'я. А ось гроші радять не давати гостям – вважається, що разом із ними можна віддати благополуччя дому.
7%
Пироги
Пироги, солодощі, горіхи, фрукти та інші смаколики, які є в оселі – давайте на здоров'я. А ось гроші радять не давати гостям – вважається, що разом із ними можна віддати благополуччя дому.
32%
Далі
7/10

Зі старим Новим роком пов'язано безліч народних прикмет. У тому числі тих, що стосуються погоди. Так, якщо 14 січня піде сніг...

Весна буде пізньою
Так, якщо 14 січня піде сніг, то весна, за прикметами, настане не скоро. Зима затягнеться і буде сніжною.
33%
Весна буде ранньою
Ні навпаки. За народними прикметами, якщо 14 січня піде сніг, то весна запізниться. Зима затягнеться і буде сніжною.
30%
Літо буде дощовим
Про зв'язок старого Нового року і літа ми не чули. Але, за народними прикметами, якщо 14 січня піде сніг, то весна настане не скоро. Зима затягнеться і буде сніжною.
37%
Далі
8/10

Під старий Новий рік прийнято ворожити. І головне ворожіння – це, звісно ж, на...

Майбутнього чоловіка
Звісно. Ворожіння – традиційна дівоча забава. Існує безліч способів цього дня дізнатися ім'я судженого, «побачити» його образ, дізнатися, звідки він родом. А також загадати дату майбутнього весілля.
93%
Майбутню дружину
Ні, ворожба – традиційна дівоча забава. Існує безліч способів цього дня дізнатися ім'я судженого, «побачити» його образ, дізнатися, звідки він родом. А також загадати дату майбутнього весілля.
3%
Нову роботу
Ні, у ніч проти 14 січня незаміжні дівчата ворожать на майбутнього чоловіка. Існує безліч способів цього дня дізнатися ім'я судженого, «побачити» його образ, дізнатися, звідки він родом. А також загадати дату майбутнього весілля.
4%
Далі
9/10

Існує цікавий спосіб ворожіння, в якому використовується предмет одягу. Який саме?

Панчоха
Так. Перед сном дівчата одягають нову панчоху на одну ногу і лягають у ліжко, примовляючи: «Суджений-ряджений, прийди мене роздягати». Чоловік, який зніме панчоху уві сні, і стане майбутнім чоловіком. Ось тільки де роздобути нові панчохи під час локдауну?
34%
Шкарпетка
Ні. Нам знадобиться панчоха. Нова. Перед сном дівчина вдягає її на ногу і примовляє: «Суджений-ряджений, прийди мене роздягати». Чоловік, котрий зніме панчоху уві сні, і стане майбутнім чоловіком. Ось тільки де роздобути нові панчохи під час локдауну?
53%
Шарф
Ні. Нам знадобиться панчоха. Нова. Перед сном дівчина вдягає її на ногу і примовляє: «Суджений-ряджений, прийди мене роздягати». Чоловік, котрий зніме панчоху уві сні, і стане майбутнім чоловіком. Ось тільки де роздобути нові панчохи під час локдауну?
13%
Далі
10/10

Щоби рік був мирним і спокійним, народні традиції рекомендують на старий Новий рік ...

Плакати
Ні. Для святкування старого Нового року потрібно зібратися всією сім'єю і попросити одне в одного пробачення за всі образи минулого року. Також можна вибачитися перед друзями і сусідами, якщо чимось їх образили. І з чистою совістю почати нове життя.
5%
Сміятися
Сміятися теж можна. Але головне – вибачатися. Для святкування старого Нового року потрібно зібратися всією сім'єю і попросити одне в одного пробачення за всі образи минулого року. Також можна вибачитися перед друзями і сусідами, якщо чимось їх образили. І з чистою совістю почати нове життя.
55%
Вибачатися
Так. Для святкування старого Нового року потрібно зібратися всією сім'єю і попросити одне в одного пробачення за всі образи минулого року. Також можна вибачитися перед друзями і сусідами, якщо чимось їх образили. І з чистою совістю почати нове життя.
40%
Далі
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Говорить президент України
Більше заяв Зеленського
ЗСУ: головне
Докладніше
Допомога під час війни
Більше новин
Love is...💙💛
Подорожуй Україною
У пошуках роботи
Знайти своє місце!
🏠 Квартирне питання
Новини нерухомості
"Разом нас багато"
Нас не подолати
🚘 Актуалка для автовласників
Що ще нового?
Кулінарний майстер-клас
Що приготувати?
⚽ Фан-сектор
Вболівай за футбол!
Be in Techno Trends
Слідкуй за новинами
⭐ Срачi прибули
Більше скандалів
🔮 Прогнози та гороскопи
Що ще кажуть зірки?
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
Рейтинг популярності
Наші спортсмени в Instagram
1
Василь Ломаченко Василь Ломаченко
2157К
2
Олександр Усик Олександр Усик
1698К
3
Олександр Зінченко Олександр Зінченко
1660К
4
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
1150К
5
Володимир Кличко Володимир Кличко
1021К
6
Еліна Світоліна Еліна Світоліна
871К
7
Андрій Лунін Андрій Лунін
658К
8
Віталій Кличко Віталій Кличко
515К
9
Дар'я Білодід Дар'я Білодід
496К
10
Юлія Герасимова Юлія Герасимова
449К
У кого найбільший прогрес
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
45,09
-
45,02
21,33
46,50
45,50
46,50
21,95
47,49
47,25
48,56
20,79
47,50
45,50
45,90
22,21
48,99
46,99
46,99
20,69
50,50
50,00
50,00
20,86
50,99
48,99
49,99
23,23
50,99
48,39
49,88
21,65
51,00
48,99
49,99
22,92
51,00
48,99
49,99
23,07
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

27330.81

Binance Coin (BNB)

321.98

Dogecoin (DOGE)

0.07

Litecoin (LTC)

92.66

Theta (THETA)

1.01

Haute Couture
Розклад Fashion Weeks

Париж. Франція

3 – 7 липня

Париж. Франція

Маямі. США

14 – 21 липня

Маямі. США

Нью-Йорк. США

9 – 14 вересня

Нью-Йорк. США

Лондон. Англія

16 – 20 вересня

Лондон. Англія

Мілан. Італія

20 – 26 вересня

Мілан. Італія
Подробиці з модних показів
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Love is... 💙💛
За що ми любимо Вінницю
Водонапірна вежа

Водонапірна вежа

Фонтан «Roshen»

Фонтан «Roshen»

Вареники з вишнею

Вареники з вишнею

Double-decker

Double-decker

Готель «Савой»

Готель «Савой»

Вiдвiдати мiсто після перемоги

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти