Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Алексей Белый

Народный депутат Верховной Рады Украины от "Оппозиционного блока"

Влада зобов'язана провести вибори на всій території України

27 липня 2015, 21:19

rewrewrw_01

Сьогодні дуже багато політиків, у тому числі і вибраних у Донецькій і Луганській областях, піднімають питання про те, варто чи ні проводити місцеві вибори на підконтрольних України територіях. Якщо говорити про те, що до 2017 року Україна повинна провести адміністративно-територіальну реформу, а вже тільки потім проводити вибори, то в цьому випадку це стосується не тільки Донбасу, але і всієї України в цілому. Адже дана реформа проводиться на всій території держави. І це зовсім не причина відміняти вибори на Донбасі.

Виникає питання, чого боїться влада:

1. Програти вибори на Донбасі.

2. Втратити можливість безконтрольно ділити бюджети міст і районів, а людей позбавити можливості їх контролювати.

Реклама

3. Банальний страх невиконання завдань, поставлених Києвом.

Коли немає місцевого самоврядування – це диктатура влади, призначеної з Києва. Це не стабілізує ситуацію в регіоні, а ускладнює її. Це, врешті-решт, суперечить міжнародним принципам демократії та мінським угодами – загальноприйнятій дорозі до миру на Донбасі.

В тренді
Зустріч "Нормандської четвірки" в Парижі: всі подробиці, фото і відео

Хочеться відповісти політикам, які говорять про те, що люди деморалізовані, дезорієнтовані і дезінтегровані, і саме тому ні про який вибір людей сьогодні говорити неможливо. Слідуючи цій логіці, про які вибори Президента і парламентські вибори можна було говорити в 2014 році? Незважаючи на те, що в травні 2014 року вулицями Маріуполя ходили озброєні бандити, які погрожували членам окружних і дільничних комісій, а також залякували городян у день голосування, люди все одно прийшли на дільниці і зробили свій вибір. Що стосується парламентських виборів, то в тому ж Маріуполі вони проходили під звуки Градів та іншої артилерійської зброї. Але вони проводилися!!! І тоді не виникало питання – бути чи не бути виборам на даній території.

Сьогодні ж, коли люди повинні вибрати місцеву владу, якій вони зможуть довірити виступати від імені громад і представляти їх інтереси, у них намагаються відібрати цю можливість.

Голова Луганської ОДА Георгій Тука говорить про те, що серед жителів прифронтових територій чимало прихильників сепаратистів. Але в цьому чи справжня причина такого небажання проводити вибори в регіоні?

Що відбувається сьогодні? В українській частині Донбасу немає ніякого повального сепаратизму, на який посилається глава Луганської області. Є повальне невдоволення діями влади, яка не вирішує проблем населення, не займається відновленням зруйнованої інфраструктури і відновленням економіки. І ось це одностайне неприйняття нинішньої влади населенням регіону намагаються приховати, кажучи про скасування виборів.

Я відповідально заявляю, що це – хибний і конфронтаційний шлях. Дана політика жодним чином не сприяє збереженню демократичних прав і свобод громадян України. Подібні заяви є не що інше, як свідчення того, що влада порушує один з основних принципів демократії – право людей на вибір. Це суперечить Конституції нашої держави, де йдеться про те, що не може бути обмежень конституційного права і свобод громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними та іншими ознаками.

Влада зобов'язана провести вибори на всій території України, як того вимагає Конституція.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...