Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Енергетики виявили серйозні помилки в моніторингу Геруса

21 листопада, 19:04

У розрахованій Герусом «виробничій собівартості» не враховано мільярдні витрати на адміністрування, збут та інші операції

Андрій Герус

Андрій Герус / Фото: president.gov.ua

У моніторингу роботи "ДТЕК Павлоградвугілля" від Андрія Геруса багато помилок і перекручувань. Про це написала директор з комунікацій "ДТЕК Енерго" Ірина Мілютіна на своїй сторінці в Facebook, реагуючи на пост Геруса у соцмережі.

"Візьмемо, наприклад, "ДТЕК Павлоградвугілля" в якому, за версією Андрія, виробнича собівартість за 9 місяців 2019 року склала 1000 грн/тонна. Це не зовсім так, а вірніше – і близько не так. Для розрахунку питомої собівартості вугілля в пості було застосовано обсяг видобутку 14 млн т. За фактом 9 місяців 2019 видобуток "Павлоградвугілля" склав 13 464 тис. т. Для коректного розрахунку необхідно використовувати обсяг товарної продукції (рядове + концентрат) 9 862 тис. т з урахуванням втрат при переробці. Собівартість з урахуванням коригування на товарну продукцію складе 1 492 грн за тонну товарної продукції", – написала Мілютіна.

Окрім того, вона зазначає, що в розрахованій Герусом "виробничій собівартості" не враховано адміністративні витрати (0,6 млрд грн), збутові (0,7 млрд грн) та інші операційні доходи/витрати (1,0 млрд грн), такі як відрахування профспілковим організаціям, в т.ч. оздоровлення працівників, виплати військовослужбовцям АТО – працівникам "ДТЕК Павлоградвугілля".

"Повна собівартість із урахуванням вищевказаних коригувань за обсягом товарної продукції і витрат складе 1 735 грн на тонну товарної продукції. Додатково було понесено фінансові витрати в сумі 0,9 млрд грн (процентні витрати, витрати по пенсійному забезпеченню)", – повідомила Мілютіна.

Реклама

Також вона підкреслила, що за останні 9 місяців грошовий потік "ДТЕК Павлоградвугілля" був негативним, що пов'язано зі зростанням запасів вугілля на складі у зв'язку зі зниженням відпуску електроенергії через збільшення імпорту струму з Росії, а також велику заборгованість за електроенергію перед компанією ДП "Енергоринок".

"Загальна заборгованість ДП Енергоринок за електроенергію суттєво зросла 2019 року і становить близько 30 млрд грн. Прострочена заборгованість перед генеруючими компаніями "ДТЕК Енерго" склала 6,9 млрд грн, у тому числі 4,5 млрд грн неоплачені за 2019 рік", – написала Мілютіна.

При цьому вона акцентувала на тому, що компанія інвестує в свій розвиток, зокрема за 9 місяців було інвестовано 2,7 млрд грн, сплачує податки і збори до бюджету (3,3 млрд грн), а гірники ДТЕК вчасно отримують зарплату, яка постійно підвищується.

"Зростання витрат на оплату праці та соц.відрахування склали 18% порівняно з 9 міс 2018. Вважаю, непогано на тлі того, що рівень інфляції за перші три квартали поточного року склав всього 3,4%", – зазначила Мілютіна.

Нагадаємо, Геруса вже ловили на брехні у прямому ефірі:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...