Донеччани: П'ятий Новий рік в окупації – надій ніяких

29 грудня 2018, 15:04

Глеб Широков

Якщо раніше передсвяткові клопоти доставляли донеччанам певне задоволення, то зараз вони перетворилися у виснажуючі аходи

З 2014 року жителі Донецька змушені зустрічати новий рік в окупації. Як кажуть мешканці міста, відчуття свята зникло вже у багатьох і давно.

"Постійно в голові – що ми в захопленому місті, що навколо багато чужинців, яким наплювати на нас і для яких ми десь на рівні мишей. Вони примудрилися позбавити нас навіть свята Нового року", - поділилася донеччанка Марина Фроленко.

Якщо раніше передсвяткові клопоти доставляли донеччанам певне задоволення, то зараз вони перетворилися у виснажуючі заходи.

"Натовпи за дешевими курми і мандаринами. Не настою в чергах Ялинки – від 300 до 3000 рублів за штуку, що не всім по кишені. Можна взяти пучок гілок за 50 рублів, що багато хто і робить. Поїздка на підконтрольну територію – це стояння на блокпосту "ДНР" кілька годин в пішій черзі", - зазначає Марина.

За її словами, за останні дні ціни на продукти харчування неабияк підросли і тепер святкове меню багатьом жителям Донецька доведеться підкоригувати
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"Ковбасита сиривжебагатьомнедоступнічерезціну,тежізрибоюіхорошимм'ясом.Алкогольбагато хто волієвезтизпідконтрольній території,томущовДонецькукупуватийогострашнуваточерез якість,-кажежительмістаАндрійСмолов.-Алеможувідзначити,щостолизкожнимрокомусередньостатистичнихгородянвсескромніше".

При цьому розважальні заклади міста не соромляться пропонувати святкову програму для зустрічі Нового року. Вартість входу або замовлення варіюється від 400 до 2000 рублів з людини, алкоголь і шоу-програма можуть оплачуватися окремо.

"Чесне слово, це вже починає дратувати. У місті, де комендантська година, де кожен день нас лякають хімічними атаками, де людям похилого віку сплачуються мізерні пенсії, а робочі можуть не бачити зарплати місяцями (на заводах і шахтах) – спокійно влаштовуються дорогі застілля. Доводити всім, що у нас хоч і воєнни стан, але місто все одно живе, – такими способами нерозумно, –
вважає Смолов. – Дорогими пиятиками нікого не переконати".

Все менше оптимізму у донеччан на швидке звільнення, як і надій на визначеність в майбутньому. Городяни кажуть, що п'ятий рік зустрічають Новий рік в окупації і позбавлені вже всякого оптимізму.

"Не знаю, що зміниться, хоч загадуй бажання на Новий рік – хоч не загадуй. Відчуття, що кінця цьому не буде, і треба тільки їхати. Але хто ж тоді залишиться в Донецьку? Ті, хто сходив колись на референдум і "про ... референдив" своє життя і життя тисячі інших? Кинути місто на старих, які не можуть виїхати з огляду на вік і здоров'я? Так вони просто не виживуть без допомоги людей молодих і міцних. Їм тепер не на кого сподіватися, ніякої допомоги у них немає, люди вже два роки нормальної гуманітарної допомоги не бачили, яка була в штабі Ахметова. Зате "влада" ялинки відкриває і народні гуляння організовує щотижня з якихось незрозумілих приводів. Поки ми тримаємося, але, боюся, ще трохи таких "гулянь" – і Донецьк покинуть молоді, адекватні люди",
- цікавиться донеччанин Юрій Назаренко.

Раніше жителі окупованого Донецька відзначали, щоокупованітериторіїДонбасувсебільшестаютьсхожінагеттоабоконцтабір. Бойовикивстановилитутсаметабірніпорядки,тероризуючиіпринижуючижителівякфізично,такіморально.

В тренді
Увійти до складу РФ чи визнати "ДНР": Пушилін готує три варіанти звернення до Путіна

ТакожжителіДонецькарозповіли,щобидло з Росії остаточно вбиває місто.

Такожранішесайт"Сегодня"повідомляв,що жителі Донецькаскаржаться-"бойовикибрешуть,якдихають",апідконтрольнісепаратистамтелеканалиігазетипророзповідаютьпро"процвітанняреспубліки"інебаченіурожаїзернових.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти