Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Донбасі намітився дефіцит робочих місць

13 травня 2014, 12:41

У квітні пропозицій роботи різко стало менше

У Донбасі скорочується кількість робочих місць

У Донбасі скорочується кількість робочих місць / Фото: Анастасія Іскрицька

Складнасоціально-політична ситуаціявУкраїніособливо гостровідбиласянапівденних ісхіднихрегіонах.У Донецькій і Луганськійобластях кількістьвакансій знизиласянатретину. Крим заполонили пропозиціїроботидлянизькокваліфікованих робітників,що передбачаютьпереїзд до одногоз регіонів Росії.Про цесвідчать данікадрового порталуhh.ua.

"Весна – період високої ділової активності, але цього року спостерігається завмирання. І в травні, і в квітні на ринку праці помітна незначна негативна динаміка: у квітні опубліковано на 7 % менше вакансій, ніж у березні 2014 року. Кількість же резюме від претендентів збільшилася лише на 2 %, що говорить про відсутність масових скорочень. Минулого місяця приріст резюме становив 7 %, середній же "докризовий показник" в аналогічних періодах минулих років – 15-20%. Таким чином, ми спостерігаємо стійку тенденцію до незначної негативній динаміки, що в цілому нормально для поточної суспільно-політичної ситуації", – відзначають аналітики порталу.

"Окремої уваги заслуговують східні та південні регіони країни. В наближених до гострих, але поки спокійних регіонах ситуація залишається без змін. Так, наприклад, у Дніпропетровську розміщено на 10 % менше вакансій, ніж у березні, але на 13 % більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Подібна ситуація і в ряді інших областей – у квітні кількість пропозицій роботи трохи нижче, ніж у березні, але на 10-15 % більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Така тенденція помітна в Одеській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях. Виключення з цієї картини складають вже "гарячі" області – Донецька та Луганська. Так, в цих регіонах спостерігається нульовий приріст резюме і на 28 % менше пропозицій роботи, ніж торік", – вважають експерти
.

Реклама

За їх словами, особливі тенденції помітні у Криму. "В абсолютному значенні кількість вакансій там збільшилася в два рази. Але при цьому називати таке збільшення значною позитивною динамікою було б істотним перебільшенням", – зазначають кадровики.

"По-перше, таке зростання кількості вакансій обумовлене тим, що ряд російських компаній включають АР Крим у список регіонів, де публікують всеросійські вакансії, які передбачають переїзд до одного з регіонів Росії. При цьому найчастіше йдеться про не дуже кваліфікованих працівниках: токарів, слюсарях, робітників на заводи. Таких вакансій більше третини. По-друге, нові вакансії в Криму найчастіше пропонують російські компанії, які приходять на зміну українським підприємствам. Таким чином, мова йде не про створення нових робочих місць, а скоріше про працевлаштування тих, хто залишився без роботи після відходу українських і міжнародних компаній. Зауважимо також, що значної зміни в рівні зарплат не спостерігається, російські компанії готові наймати співробітників в Криму за тими ж українськими тарифами. Крім того, часто на топові або відповідальні посади в Криму роботодавці шукають співробітників, готових до переїзду, з інших регіонів Росії", – пояснюють експерти.

У квітні лідером за кількістю вакансій стала сфера продажів, друге місце у вакансій для програмістів, а третє – у маркетологів і фахівців у рекламній сфері. Практично у всіх топових сферах спостерігається позитивна динаміка
.

В тренді
Ворожі обстріли і серйозні втрати ЗСУ: як минула доба на Донбасі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...