Розриви, тріщини і сталеві обручі: до чого можуть призвести зміщення Керченського моста

21 листопада 2018 11:45

Людмила Грубник

За даними експерта, якщо конструкція просідатиме нерівномірно, це може призвести до трагедії

Навіть незначні зміщення Керченського моста можуть призвести до руйнування споруди. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.  

Реклама

За його словами, з одного боку, просідання на 5-9 сантиметрів – незначні зрушення, але з іншого – навіть вони можуть призвести до трагедії.

"Будь-яка важка споруда з часом просідає. Відомо, що Керченський міст знаходиться в зоні тектонічної активності, тому зрозуміло, що можуть бути просідання – вниз, вгору. З одного боку, 5-9 сантиметрів на великих довжинах не так суттєво, але ніхто не дасть гарантії, що не з'являться локальні дуже сильні зниження або підвищення, які можуть викликати розрив конструкції. Я сподіваюся, що інженери передбачили режим моніторингу, адже якщо загинуть люди, це буде трагедія", – говорить Сергієнко.

Як розповідає експерт, якщо Керченський міст просідатиме рівномірно, спорудження витримає такі зміни, а ось нерівномірні рухи – призведуть до появи тріщин, які також спричинять руйнування.

"Коли усадка йде рівномірно, то це нічого страшного, але якщо ж нерівномірно – зі спорудження можуть піти тріщини. Такі процеси можна спостерігати на початку вулиці Гончара в Києві. Там стоїть велика чорна "сталінка". І можна побачити, як сталевими обручами намагаються врятувати цей будинок, тому що його частина просіла і дала тріщини. На мосту може мати місце така ж ситуація, коли локальне просідання, навіть на 9 сантиметрів може викликати руйнування, тріщини", – продовжує він.

Нагадаємо, сайт "Сегодня" писав про те, що незаконно збудований Росією Керченський міст зміщується.Так, за результатами космічної зйомки, в районі штучного насипу з боку Кримського півострова відзначаються об'єкти з вертикальними зміщеннями зі швидкістю від 89 міліметрів (просідання) до 52 міліметрів на рік (підняття). 

Крім того, на початку жовтня стало відомо про надзвичайну подію на Керченському мосту – в море впав залізничний проліт. Інцидент стався на морській ділянці будівництва між Тузлинською косою і однойменним островом в процесі опускання прольоту на опори. В інформаційному центрі Керченського моста припустили, що це сталося в результаті технічної несправності однієї з домкратних систем. Пізніше ми публікували відео фрагмента Керченського моста, що впав у море.

Реклама

У коментарі сайту "Сьогодні" заслужений архітектор України, експерт з містобудівним питань Андрій Миргородський називав основні причини постійних проблем об'єкта. Мостова конструкція схильна до серйозних ризиків через поспішність при будівництві та небезпечну зону, вважає він.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти