"У сучасному світі досягти грандіозних результатів самотужки – практично неможливо", – програмний співкоординатор Фестивалю Ідей Олександр Доброєр

20 серпня 2019, 19:35

Один з творців Фестивалю ідей поспілкувався з журналістом "Сьогодні"

У святкові вихідні, з 24 до 26 серпня, в Одесі відбудеться Фестиваль ідей. Захід, на якому зустрінуться більше тисячі креативних особистостей, які налаштовані не тільки обмінятися планами, але і обговорити можливість їх втілення у життя.

Реклама

Новини "Сьогодні" поспілкувалися з членом програмного комітету Фестивалю Олександром Доброєром і дізналися, що пропонують організатори і чому майбутнє успіху – за колаборацією.

- Олександре, за три роки, які проходить Фестиваль, чи змінювався його формат? Складно було зробити нішевий інтелектуальний захід настільки масштабним, як цьогоріч?

- Нашою метою було і залишається – створення майданчику для інтелектуальної дискусії на злободенні теми між лідерами у різних галузях. З одного боку, ми формуємо платформу, де вони можуть спілкуватися, презентувати власні напрацювання. З іншого – простір, на якому про такі інновації дізнається широке коло людей. Крім того, ми говоримо не тільки про інноваційні ідеї у галузі науки або технологій. Це також інновації у галузі мистецтва, освіти та охорони здоров’я. В цьому сенсі завдання Фестивалю – незмінні. Щорічно ми намагаємося поєднувати діловий, освітній та розважальний порядок денний. Мабуть, в цьому захований ще один ключ до успіху. Сьогодні наша аудиторія складає більше 2000 тисяч учасників і більше 150 спікерів.

- Якою буде провідна тема цього року?

Реклама

- У Фокусі Фестивалю на цей раз – Україна в контексті глобальних трендів. Ми хочемо обговорити, якою наша країна є сьогодні, оцінити її творчий та інтелектуальний потенціал, зрозуміти наше місце в світі. Усвідомити, які тренди нам потрібно стрімко освоїти і відкрити, чим ми можемо бут цікаві глобальному світу.

- Хто відбирає спікерів для Фестивалю?

- Існує два формати залучення спікерів. Ми формуємо основне коло, спираючись на опитування та консультації з експертами у різних галузях. Другий формат – це open call. Кожного року ми даємо можливості людям запропонувати свої ідеї. Адже регулярно з’являються нові розробки, і ми маємо бажання підтримати спільноту. Навіть якщо вони поки що не потрапили у поле зору широкої аудиторії. Оцінити якість та рівень таких заявок нам також допомагають залучені експерти.

- Інновації, про які йтиме мова, стосуватимуться тільки ідей, чи відбудеться демонстрація конкретних розробок, які втілені у існуючих комерційних проектах?

- І те, й інше. Ідея – це прообраз, але вона живе тільки, якщо втілюється у реальності, а досвід її реалізації можливо застосувати у інших галузях. Це, до речі, провідна умова під час відбору спікерів: вони повинні мати свій особистий практичний досвід реалізації ідей, і презентувати їх таким чином, щоб інші розуміли можливість її застосування у своїй практичній діяльності. Чи стане така активність інтелектуальною або ж спрямованою на створення продуктів, які згенерують прибуток, – залежить від тих, хто ці ідеї засвоїть.

Реклама

- Які якості відрізняють креативних особистостей від менш ідейних?

- Відмінностей достатньо – це і цінності, і пошук сенсу, і потенціал діяти в команді з далекосяжним горизонтом планування. А також здатність миритися з помилками, попри невдачі- вставати і продовжувати далі.

- Як Ви вважаєте, на фестивалі можливо навчитися нестандартному мисленню?

В тренді
На Волині родина отруїлася чадним газом. Дітей виносили на руках, вони в реанімації

- Навчитися нетрадиційним підходам можливо, тільки безперестанку їх практикуючи. Було б наївно думати, що за три дні фестивалю реально навчитися. Але там можна зустріти практиків, побачити їхні підходи. А цього вже немало.

Реклама

- Серед новаторів більше людей з життєвим та професійним досвідом чи молоді, яка через вік не скута обмеженнями?

- Новаторство – це молодість душі. Відкритість новому, готовність експериментувати. Вік та досвід, на мій погляд, тут вторинні.

- На які тренди майбутнього варто звернути увагу вже сьогодні?

- На ринку праці, без сумніву, це трансформація професій. Це тягне за собою зміни в освітньому секторі – як і де ми будемо готувати людей до професій майбутнього. Стрімко набирає обертів розвиток біотехнологій та експериментів з людським тілом, біохакінг. Цілком можливо, що найближчим часом перед нами гостро стане питання: що таке людина та де межа втручання в її тіло, за якою людина припиняє бути собою.

- Українські регіони конкурують між собою в ідейності?

- Відверто кажучи, сьогодні ми не спостерігаємо чітко визначеної спеціалізації за регіонами. Можливо, через об’єктивні причини, великі міста мають більше сприятливих умов для розвитку технологічних та наукових ініціатив. Це правда. Але, до прикладу, експерименти у галузі художньої творчості, міських та освітніх проектах схожі в різних регіонах країни. Ринок ідей сьогодні практично глобальний. І справжня конкуренція розгортається не між регіонами, а між Україною та світом. Обираючи фокус третього Фестивалю, ми робили акцент саме на цьому.

- Як ви вважаєте, якої підтримки потребують новатори, щоб їхні ідеї отримали якісну практичну реалізацію?

- З моєї точки зору, новаторам необхідне розуміння: чим живе світ, куди рухається, на що існує глобальний попит, що пропонують уже сьогодні наука та технології. Для цього важливо багато читати, відвідувати спеціалізовані заходи, мандрувати, взаємодіяти з однодумцями. В сучасному світі створити грандіозні речі самотужки – практично неможливо. Потрібно вміти створювати креативні команди, коаліції. Сучасний світ надає для цього велику кількість можливостей.

- Розкажіть, які заходи заплановані в рамках Фестивалю?

- Наша команда підготувала близько сотні різноманітних заходів: відбудуться і панельні дискусії, і public tallks, а також індивідуальні презентації, тематичні сніданки, вечірки та концерт. В програмі – виставка художніх робіт, перформанси, виступи експериментальних театрів, практики усвідомленості, перегляд роликів соціальної реклами.

- Перерахуйте 5 причин, які надихнуть відвідати Фестиваль ідей у 2019 році?

  • Бути в курсі останніх глобальних трендів.
  • отримати безпосередній доступ до лідерів, з якими у повсякденному житті зустрітися не та легко.
  • знайти партнерів та однодумців більш, ніж зі ста населених пунктів України.
  • отримати колосальний імпульс і наснагу для творчості на рік.
  • повеселитися разом на концерті гурту Yuko та класно провести останні дні літа в Одесі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти