Під Вінницею знайшли сліди унікального носорога

15 серпня 2019 2:46

Кістки тварини виявили біля села Гопчиця

На Вінниччині, недалеко від села Гопчиця, в глиняному кар'єрі знайшли кістки гігантської тварини, вік яких оцінили в щонайменше 18 тисяч років. Місцеві краєзнавці встановили, що останки належать вимерлому виду шерстистих носорогів.

Сільський голова показав, де відкопали кістки: "Ось тут це викопали, ці кістки, більше до ніг підходять".

Реклама

Вони лежали на глибині шести метрів і виявили їх трактористи, які брали глину для цегельного заводу. Величезні кістки одразу ж передали в сільський музей, а краєзнавці почали радитися з археологами і вченими.

"Сьогодні передали ось цей зуб", – показав директор сільського музею.

Виявилося, що зуб і величезні кістки належать вимерлому виду шерстистого носорога.

"Приблизний вік цих кісток – 25-18 тисяч років. Він від трьох з половиною метрів у висоту був, до чотирьох метрів у довжину", – розповів директор музею Михайло Петренко.

Краєзнавці припустили, що саме тут жило стадо цих носорогів, адже схожі кістки тут знаходили завжди. Але такі великі – вперше.

"Те, що він був, найбільший знайдений, був чотири метри у довжину і два метри у висоту, то це досить-таки експонат важливий був би. У Вінницькому краєзнавчому музеї знаходиться тільки череп такого носорога", – зазначив сільський голова Роман Прилуцький.

Знахідка всерйоз зацікавила краєзнавців, але грошей на розкопки у місцевих немає. У селі припускають, що під землею є цілий скелет шерстистого носорога, і запрошують археологів та вчених, щоб його відкопати.

Реклама

Нагадаємо, раніше у Кенії помер останній самець білого носорога. Самця на прізвисько Судан приспали в кенійському заповіднику через розвиток вікових ускладнень. У світі залишилися тільки дві самки цього підвиду носорогів. З 2010 по 2012 рік вчені фіксували випадки спарювання тварин, проте у них так і не з'явилося потомство.

Біологи змогли створити гібрид ембріона північного білого носорога. Даний вид тварин знаходиться на межі повного зникнення. При цьому план команди вже на ранній стадії піддався критиці генетиків. Наприклад, Марті Кардос, дослідник еволюційної біології в університеті Монтани, висловив занепокоєння з приводу можливих шкідливих мутацій, які можуть виникнути при схрещуванні північного і південного білого носорога.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти