Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

На Полтавщині почали добувати газ з нових свердловин

21 листопада, 23:31

Нові обсяги газу крок за кроком наближають Україну до енергонезалежності

Реклама

На Полтавщині видобувачі газу розробляють нові свердловини, щоб забезпечити паливом Україну.

Працювати в цьому регіоні компаніям дуже складно. Добувати паливо мусять з дуже глибоких шарів. "Сьогодні" вирушили до місць, де працюють нові бурові, щоб дізнатися, що, крім енергонезалежності країни, кожному з українців дає вітчизняний газ.

На Мачухському родовищі бурять чергову газову свердловину. Поточного року це вже третя.

Здалеку бурильна установка схожа на вежу. Але найважливіше відбувається під землею. Робітники кажуть: занурились вже на глибину понад два кілометри. Але надпотужне обладнання побачити можуть не всі. Команді "Сьогодні" це вдалося. На установці тільки бурова головка важить понад 300 кг, приблизно як шість мішків з картоплею.

"Починає рух бурильною колоною, якою подається буровий розчин, відбувається руйнування породи і, відповідно, винесення цієї породи буровим розчином", – пояснює головний спеціаліст департаменту буріння ДТЕК Нафтогаз Богдан Костів.

Як заглиблюється бурова колона – на моніторах в лабораторії спостерігає оператор-технолог.

"Аналізуючи всі ці дані, ми можемо прогнозувати наступне буріння і прогнозувати на 10-20 метрів заглиблення свердловини, і умови, і що нас чекає там, ускладнення", – розповідає оператор-технолог станції геолого-технічного контролю Серафим Анахін.

А бурити на Мачухському родовищі, дійсно, нелегко, стверджують фахівці. Тому що воно – одне з найскладніших в Європі. Газ розташований на величезній глибині. Там великий тиск і висока температура. Порода навіть сучасному обладнанню піддається не відразу. В роботі ДТЕК Нафтогаз цього року розміщено сім нових глибоких свердловин.

"Поточного року ДТЕК Нафтогаз вже інвестував в буріння свердловин понад три мільярди гривень, і ми прекрасно розуміємо, що збільшення обсягів видобутку газу нерозривно пов'язано з системними інвестиціями і з залученням нових технологій, яких ще вчора не було в Україні. І все це, безсумнівно, сприяє ефективнішій розробці родовищ і досягненню Україною енергетичної незалежності", – говорить генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Інвестиції в газовидобувну галузь потрібні, щоб забезпечити зростання економіки, говорять експерти. Тому що це – зарплати людям, податки до місцевих бюджетів і численні соціальні проєкти.

"Вісім найбільших видобувних компаній, які всі разом добувають 92% газу в Україні – це компанії, які створюють близько шести тисяч робочих місць і забезпечують 8% надходжень до бюджету", – інформує голова правління Асоціації газодобувних компаній України Наталія Гребенюк.

Минулого року українські газовидобувні компанії сплатили лише ренти до бюджетів всіх рівнів Полтавської області близько 700 млн. грн. Загалом галузь платить понад 50 млрд. грн. податків. Можуть ще більше, адже запаси – пристойні. Щорічно видобувати можуть понад 20 млрд. кубометрів і більше. Головне, щоб ліцензії на буріння видавали прозоро, за ринковими правилами.

"Державна служба геології та надр України проводитиме надалі прозорі аукціони для залучення нових інвесторів. Вони отримають інвестиційні зобов'язання щодо вкладення коштів в буріння свердловин, проведення відповідних робіт", – говорить глава державної служби геології та надр України Роман Опімах.

А поки ж сантиметр за сантиметром надпотужні машини наближають Україну до енергонезалежності- бурять вікові пласти, щоб дістатися до українського газу.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про те, що газове вугілля допомогло енергонезалежності України.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...