Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

В умовах інформаційної війни: як зробити собі щеплення від "вірусу" ворожнечі

20 червня 2015, 07:30

Вікторія Буровська

«Тестувати» новини заповідями,не ділити людей на ворогів і вникати в покаянні молитви Данила

Фільтруйте те, що ллється у ваші вуха.

Фільтруйте те, що ллється у ваші вуха.

В одній з церков під Донецьком ми спостерігали, як діти грали в "Вірус". Заражений "вірусом" дитина повинна наздогнати кого-небудь і торкнутися його, після чого "заражений" з тікаючого перетворюється на такого ж ловця, чиє завдання – торкнутися "незараженого". Суть дитячої гри в тому, щоб ухилитися від "вірусів" і залишитися "чистим". Ми стояли і дивувалися: як точно в дитячій грі показана суть інформаційної війни, яка паразитує в комп'ютерних соцмережах і телевізорах і розкладницьких людських умах настільки, щоб створити з наймилішого сусіда кровного ворога. Про те, як ухилитися від інформаційного вірусу і не стати жертвою інформвійну, "Сегодня" поговорила з православним психологом, викладачем християнської етики Тетяною Корсенко.

- Тетяно Вікторівно, в терміні "інформаційна війна", на перший погляд, поєднується непоєднуване: інформація і війна. Але ситуація в країні показує, що між цими поняттями взагалі може стояти знак рівності (інформація = війна). Що це за явище таке з точки зору духовності, і чому воно так поглинуло всіх нас зараз?

- Інформаційна війна – різновид війни психологічної. І існує вона стільки, скільки і сама людина. У далекому минулому люди вміли впливати один на одного тільки в процесі безпосереднього спілкування, надаючи вплив на співрозмовників допомогою слів, інтонації, жестів, міміки. Сьогодні способи впливу на людську свідомість більш різноманітні, дієві і витончені завдяки накопиченому за тисячоліття досвіду і створення спеціальних технологій взаємодії і управління людьми.

Християн знищували, щоб стерти межу між добром і злом.

Реклама

Ми чудово пам'ятаємо Євангеліє від Іоанна: "Спочатку було слово...". У всій нашого життя теж спочатку йде "слово". Воно може вбити, а може воскресити. А війна завжди несе смерть, руйнування і страждання. Інформаційна війна в тому числі. Солдати цієї війни – люди, які "словом" розчищають прихід військ противника. Так, вони самі не стріляють. Вони просто роблять так, щоб одним було легше стріляти в інших. Це їхня функція.

Пізніше всі посилаються на важкі, страшні часи. Але це не дні такі, а здійснюються в ці дні "злі речі і люди". Саме люди своїми злими, гріховними думками, словами і справами розпалюють війни. І часто саме через носіїв інформації зло поширюється, як епідемія.

Сьогодні у нас епідемія понять. Спотворені поняття можуть сильно впливати на поведінку великих мас людей. Це щось на кшталт "наркотичного понятійного сп'яніння". Якщо мета розмови полягає в тому, щоб люди один одного зрозуміли, то мета інформвійни – щоб люди один одного не розуміли як можна довше. У результаті кожен робить по-своєму. Знаюча божественні закони людина розуміє: основа вибору повинна бути завжди моральна і підпорядкована заповідями Божими.

- Як зробити моральний вибір, не підхопити інформаційний вірус?

Реклама

- Якщо людина без міркування, перевірки і зіставлення фактів легко приймає будь чутки, міфи та новини, то є великий ризик піддатися впливу пропаганди і маніпуляцій. У інформборотьбі завжди перемагає той, хто говорить неправду. Хто говорить правду, обмежений тільки правдою, а брехун може говорити що завгодно. Найчастіше виходить так, що чим нахабніша і неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять. Та й подається вона максимально нав'язливо і безапеляційно. Важливо знати, що така інформація адресується в основному до чуттєвої сфери людини (розіп'яли хлопчика і т. д.). Тоді як духовна складова відчуває при цьому справжній інформаційний голод. Тому що спотворені поняття, помилкові гасла та ідеали – не її їжа. Душі потрібне слово Правди. І важливо саме нею насичувати душу.

- Як розрізняти де правда, а де брехня?

- Грань між правдою і брехнею, між добром і злом довгий час замовчувалася. Багато років знищувалася сама основа моральних законів – християнство. Тому відсутність чітких моральних орієнтирів робить людей нерозбірливими, цинічними, ласими до сенсації і всеїдними. Собі ж на шкоду. Якщо людина знає Слово Боже, то йому відкриваються абсолютні істини – вічні цінності Христа: "Я єсмь Шлях, Істина і Життя". Такий Шлях і така Життя у Христі дає людині здоровий імунітет, допомагає відторгати всяке слово неправди. Якщо ж людина здатна добро називати злом, а зло – добром, то він здатний на будь-який гріх.

- Частина людей вважають, що правда на їхньому боці: вони читають Євангеліє, але під "прапорами віри" беруть участь у війні...

Реклама

- До таких людей можна застосувати євангельський образ "вовки в овечій шкурі". Читають Євангеліє і приймають вигляд благочестя, а справами відкидають його. Тому Господь і говорив: "Той, хто бере в руки меч, від меча і загине", "По плодах їх пізнаєте їх". "Тримайся правди, віри, любові, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця". Пожежа війни розпалюється спочатку в головах і серцях людей. І одним з основних методів психологічної обробки для країни-агресора є пошук ворога. Адже якщо його немає, то з ким воювати? Все починається з формування образу ворога народу, потім підключаються підміни понять і пересмикування історичних подій.

- Як змінити ситуацію на краще?

- Бог любить всіх без винятку людей, незважаючи на те, що ми або ненавидимо Бога, або відмовляємося жити по Його правилах. Важливо пам'ятати, що Господь все наше зло і неправду може повернути на добро і виправити скоєне нами. Тільки людина повинна усвідомити свій гріх, свою оману і виправитися. А виправлення приходить тільки через покаяння і визнання своїх помилок.

Для прикладу можна навести молитовне покаяння Данила: "Ми згрішили, чинили беззаконня, несправедливі, і бунтувалися, і відверталися від Твоїх заповідей та від постанов Твоїх і не слухали Твоїх рабів пророків, які говорили в Твоїм Імені царям нашим, і вельможам нашим, і батьків, і до всього народу землі. У Тебе, Господи, правда, а у нас на обличчях сором, як цього дня для юдея, і для мешканців Єрусалиму і у всього Ізраїля, близьких та далеких, по всіх країнах, куди Ти їх вигнав їх за відступ їх, з яким вони відступили від Тебе". Думаю, всім нам також слід звернутися до Бога зі словами; "Ми згрішили...".

УСПІХ ВІЙНИ

Професійна організація психологічної війни була викладена ще в VI столітті до Р.Х. в трактаті давньокитайського філософа і військового діяча Сунь Цзи. Прочитавши його "Мистецтво війни", ми виявили, що більшість його порад "успішно" використовується людством досі. Ми процитуємо їх з одним застереженням – це не керівництво до дії, це спроба зрозуміти сутність страхітливої біди, в якій ми опинилися. Як кажуть, ворога потрібно знати в обличчя. Отже:

1. Розкладайте все хороше, що є в країні вашого супротивника.

2. Залучайте видних діячів супротивника в злочинні підприємства.

3. Підривайте престиж керівництва супротивника і виставляйте його в потрібний момент на ганьбу громадськості.

4. Використовуйте в цих цілях співробітництво з самими підлими і мерзенними людьми.

5. Розпалюйте сварки і зіткнення серед громадян ворожої вам країни.

6. Підбурюйте молодь проти старих.

7. Всіма засобами заважайте роботі уряду.

8. Заважайте всіма способами нормальному постачанню ворожих військ та підтримання в них порядку.

9. Сковуйте волю воїнів супротивника піснями і музикою.

10. Робіть все можливе, щоб знецінити традиції ваших ворогів і підірвати їх віру в своїх богів.

11. Надсилайте жінок легкої поведінки з тим, щоб доповнити справу розкладання.

12. Будьте щедрі на пропозиції та подарунки для покупки інформації та спільників. Взагалі не економте ні на грошах, ні на обіцянках, оскільки вони приносять прекрасні результати.

Мета такого психологічного впливу – підпорядкування людей собі або створення сприятливих умов для перемоги у війні...

__26

Він усе знав ще в VI ст. до Р.Х.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...