Питання віри: як вибрати свій власний шлях і чому поважати начальників – корисно для здоров'я

13 травня 2017, 06:29

Людмила Лисак

Як гідно нести свій життєвий хрест, контролювати емоції і чому лише Господь може "шліфувати" начальників

Одного разу йшов по дорозі натовп людей. Кожен ніс на плечі свій хрест. Але одній людині здалося, що її хрест аж надто важкий. Вона була кмітлива. Трохи трохи відстала від інших, зайшла в ліс і відпиляла частину хреста. Задоволена, що всіх перехитрила, вона наздогнала товаришів і пішла далі. Але несподівано перешкоду на шляху – дорогу подорожнім перегородила прірва. Всі перекинули свої хрести над прірвою і перейшли через неї. Тільки хитрун не зміг перебратися. Його хрест виявився занадто коротким ... Нічого просто так у нашому житті не відбувається, хрест дається кожному під силу. Ми можемо самі себе або оточуючих обдурити, але Бога не обдуриш. Про те, як прийняти і гідно пронести свій хрест, ми звернулися до протоієрея Георгія з храму на честь Преображення Господнього.

Реклама

СПРАВЕДЛИВІ ЗАКОНИ ЖИТТЯ

- Як діють духовні закони на наше життя?

- Богу не даси хабара, Його не обдуриш. Ми живемо в поле духовних законів, і всі, хто живе на землі їм підпорядковуються. І що найважливіше – незнання цих законів не звільняє від їх виконання. Тому все обмани, крадіжки і т. д. відкриються, і доведеться відповідати перед Богом, а може, і перед людьми – а це ой як боляче.

У моїй духовній практиці був випадок, коли один депутат, у якого не було дітей (а прожили з дружиною вони вже довго), прийшов до мудрої людини за порадою, що робити для появи потомства. Йому порадили в своїх справах, наскільки можливо, бути чесним і чистим. Він постарався, і незабаром Господь дав зачаття спадкоємця. Але потім ця людина була змушена робити погані справи, і у дружини з'явилася загроза викидня. Він прибіг знову за допомогою. І знову отримав стару пораду про чистоту. Цього він не виконав і, на жаль, плід втратили. Бога не обдуриш. Все, що ми робимо – за все відповімо свого часу.

- Знаючи про це, не так вже й просто перебувати при владі, бути керівником. Велика відповідальність і попит ...

- Якщо говорити про начальників, у нас дуже люблять їх лаяти, але станьте на їх місце і спробуйте на себе взяти відповідальність за прийняття важливих рішень, за реформи і новаторські підходи. Чим вище становище, тим складніше. Про питання компетентності в нашій країні говорити складно, тому що занадто багато кумівства, хабарництва за конкретне місце (особливо в держструктурах).

Поговоримо краще про духовні аспекти нашого питання. При становленні на робочу посаду людина ж не проходить "детектор духовності", не перевіряється її совість. Тут зазвичай беруть до уваги інші критерії. Дивляться на професіоналізм, досвід і рекомендації ... Але, що страшно, всі негативи начальника, особливо крайні прояви дурості, самодурства, ліні, пристрастей, потім дуже сильно проявляться в роботі. А всім відомо, що риба гниє з голови. Тому багато систем і структури у нас гнилі.
Якщо брати християнський підхід, то ідеальний зразок в цьому питанні – це Ісус Христос, Його ставлення до учнів, людей. Він навіть з любові до них мив їм ноги. Але це ідеал, що в нашому світі малореально. Христос з терпінням, любов'ю пояснював учням, людям духовні закони, мудро керував громадою.

Найпростіший християнський принцип – стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Якщо ти керуєш якоюсь структурою, відділом, то зупинись, подумай, наскільки нормальна твоя інтонація, мудрі твої рішення, наслідки твоїх дій. Мені розповіли, як в одній католицькій громаді на місце ігумена (керуючого монастирем) обирається простий монах, але, що важливо, після свого правління він повертається на своє колишнє місце служіння. І всі його рішення, дії до нього ж і повертаються, він може відчути на собі. Якщо б і у нас начальник, правитель повертався назад на своє місце (або хоча б уявляв себе на місці своїх підлеглих або тих, кому його рішення "вилазять боком"), то ми б жили в абсолютно інших умовах
.

"ВОНИ НЕ ВІД СВІТУ, ЯК І Я НЕ ВІД СВІТУ"

- Але жити за християнськими законами непросто. Відразу виділяєшся із загальної юрби, стаєш "не таким, як усі".

- Один мудрий богослов говорив, що людина прямоходяча в країні, де все горбаті, вважається виродком. У місці, структурі, де всі крадуть, думають тільки про себе, чесна людина як біла ворона, і в якийсь час вона або йде, не може примиритися з цим, або її ламають. Звичайно, можна сказати, що так роблять всі: прогинаються під гнилу корупційну систему, ламаються і стають частиною її, заражаються цією "цвіллю", замість того щоб, залишаючись при своїх моральних принципах, відстоюючи їх, підточувати ними підвалини поганий системи, розхитувати її, піти проти течії, викрити негатив, в кінці кінців.

Адже ми живемо в знаковий час змін в нашій країні, свободи слова, коли слово "маленької" людини вже можуть розчути в натовпі, звернути на неї увагу, "підтакнути їй", допомогти залучити правосуддя до якогось гучного випадку, адже більшість в душі своїй вже хоче і готові жити по-новому ... Духовні закони ніхто не відміняв. Хочеш ти того чи не хочеш, але за свої вчинки, за дії або бездіяльність доведеться відповісти саме тобі, а не натовпі.

- Добре, якщо поруч є приклад для наслідування, лідер. Що значить по-християнськи бути хорошим керівником?

- Бажано, щоб начальник був урівноваженим, спокійним і мудрим чоловіком. Я читав один приклад з армії США. Там після якогось ПП в армії тільки по закінченні доби виноситься рішення командиром, коли вляжуться всі емоції. Як же це важливо. Коли нас переповнюють емоції, ми не можемо адекватно сприймати ситуацію, мудро реагувати. Бажано, щоб серце було спокійно. Заспокоївшись, ми мудро розбираємося в ситуації і приймаємо потрібне рішення.

На жаль, спілкуючись з людьми, можна побачити, як мало мудрих, спокійних, компетентних начальників. Є приклади, коли хороший керівник гармонізує колектив, мудро веде справу, і все виходить. Але ... Щоб не робила людина в положенні начальника, все повертається. Якщо людина сіє добро, мудрість, справедливість, то Бог чинить для нього тим, що необхідно – здоров'ям, достатком і всім іншим, та й справа ладиться, і люди задоволені. Якщо ж у нього тільки зло, егоцентризм, жорстокість, марнославство, то не потрібно дивуватися, якщо в якийсь момент все повернеться через біди, трагедії (як в особистому житті, так і в його справах). Це просто духовні закони і нічого більше.

Ви скажете, що говорити і радити добре, але в реальному житті все дуже складно. Але по можливості треба намагатися жити духовно, з Богом, надходити з іншими, як би ти хотів, щоб з тобою чинили, контролювати свої емоції і почуття, мудро поводитися. Абсолютно чесним, справедливим бути неможливо, але прагнути до цього ми можемо і повинні.

Ще кажуть, що народ отримує того правителя, якого він гідний, так, напевно, і працівник гідний того начальника, який є в даний момент. Все, що відбувається в нашому житті – не випадково і не дарма, особливо важливі моменти нашого життя. Через такого начальника Господь "шліфує" наш характер, наші недосконалості. І що важливо, треба починати не з нього, а з себе. Прибирати свої (!) недоліки, удосконалюватися в професійному плані. А також відмічено, якщо нас звільняють не з нашої вини, то так вищі сили нас підштовхують до нових горизонтів, новим можливостям, до реалізації саме нашої місії, а на старому місці ми повністю реалізувалися, зробили що змогли, і є сенс шукати нові напрямки розвитку, розкривати свої нові таланти або реалізувати вже наявні. Так що потрібно йти вперед, не озираючись назад, але роблячи висновки на майбутнє. Важливо не повторювати помилок, вдосконалюватися як в духовному плані, так і в професійному
.

new_image_389

"Заспокоївшись, ми мудро розбираємося в ситуації і приймаємо потрібне рішення"

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти