9 мая на Майдане: люди подняли красные флаги, а фронтовики слушали Януковича через дорогу

9 Мая 2011, 11:10

В центре Киева отмечают День победы

Янукович поздравил ветеранов. Фото А. Мосиенко
Янукович поздравил ветеранов. Фото А. Мосиенко

На главной площади столицы День победы отмечали тысячи человек. Парада современной военной техники на Крещатике в этом году нет – по главной улице Киева проехал лишь один бронетранспортер с красным знаменем. Затем на Крещатик выехала военная техника времен Великой Отечественной – легендарный танк Т-34, автомобиль "Виллис", ГАЗ-67 с пушками, полуторка ЗиС-5, реактивная система залпового огня "Катюша", бронетранспортер БА-64, мотоциклы с колясками М-72. За ними прошли одетые в форму времен войны пехотинцы.

Когда отгремели военные машины, по Крещатику торжественно прошли президент с 45 фронтовиками. Потом Виктор Янукович выступил перед ними с пламенной речью: пообещал не забывать подвиг ветеранов, сказал, что власть будет заботиться о них, назвал 9 мая священной датой и возмутился спекуляциям политиков "на трагедиях ХХ века". Президент выступал с огромной сцены, украшенной красными полотнищами и георгиевскими лентами. Его костюм украшал бант из сине-желтых лент, а по случаю праздника президент надел темный костюм и сиреневый галстук.

Фронтовики сидели через дорогу от Януковича (на другой стороне Майдана, возле Стелы Независимости). Их "вип-ложу" оградили металлическими щитами и кордоном милиции. В толпе, которая стояла уже за щитами, во время выступления Януковича подняли несколько красных знамен и национальные флаги Украины.

После речи президент занял место возле ветеранов, а на сцене начался концерт. Оркестр заиграл старые добрые военные песни, а на Крещатике отплясывали танцоры в форме солдат Великой отечественной.

Во время концерта гремели залпы салюта, в небо выпустили голубей и воздушные шарики. После торжества Ветеранов развезли домой в автобусах. Каждый получил подарок от Киевской горгосадминистрации – пакет с коробкой конфет, бутылкой водки и стилизованной военной флягой.

ПОЛНАЯ РЕЧЬ ПРЕЗИДЕНТА

Дорогі ветерани!

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми святкуємо видатну подію нашої історії. 66 років тому Український народ, пліч-о-пліч з іншими народами Європи і світу, переміг найстрашнішого ворога людства — нацизм. Примарі смерті та рабства був протиставлений героїзм та самопожертва мільйонів людей, їхнє прагнення до свободи, миру і щастя.

Завдяки ратному подвигу наших батьків і дідів сили зла, що прагнули поневолити і знищити цілі народи, були переможені.

Це була перемога над нелюдськими ідеями расового панування, ксенофобії, нетерпимості, пригноблення і знищення.

Скажу без перебільшення: День Перемоги – найважливіша віха на шляху творення нового гуманного світу.

Саме 66 років тому почалося зведення будівлі єдиної демократичної Європи, приєднатися до якої ми прагнемо сьогодні.

9 травня для всіх нас — священна дата. Вона омита кров’ю героїв, мучеників і праведників цього світу. Пам'ять про них ніколи не зітреться.

Вона передаватиметься від покоління до покоління. В цьому — запорука майбутнього.

Війна з нацизмом завдала тяжкого удару Україні. Вона відібрала мільйони життів наших співвітчизників.

Немає жодної української сім’ї, яка б не відчула болю та гіркоти втрати. І це — наш спільний біль. А перемога над нацизмом — це наше спільне свято, яке об’єднує народ України і всі народи світу.

Ми святкуємо і цим підтверджуємо свою відданість цінностям людського життя і рівноправ’я, мирного співіснування, співпраці і процвітання всіх націй.

Мене глибоко обурюють спроби політичних спекуляцій на трагедіях XX-го сторіччя.

Заради дешевої популярності деякі "діячі" намагаються знов розколоти українців.

Переконаний нам всім вистачить мудрості і терпимості. Ми засвоїли страшні уроки нашої історії, і тієї війни зокрема.

Ми пам’ятаємо – розмови про ієрархію націй, вищість одних народів над іншими – це перший крок шляхом розбрату, ворожнечі і, найстрашніше, пролиття людської крові.

Запевняю – держава надасть гідну відповідь всім, хто прагне погрітися у кривавого багаття. Курс на розвиток громадянської нації, поглиблення міжнаціонального порозуміння і міжкультурного діалогу всередині країни, курс на забезпечення добросусідських відносин і взаємовигідного партнерства у зовнішній політиці будуть здійснюватись неухильно.

Це наш спільний обов’язок перед батьками-героями. Перемога наших батьків надихає нас на працю заради сьогодення і майбутнього.

Створити таку країну, якою би пишались і ми, і майбутні покоління. Розвивати демократію. Будувати сучасну, потужну економіку, що працюватиме на благо всього суспільства.

Створювати передову науку і освіту, сучасну систему охорони здоров’я і соціального захисту.

Творити гуманістичну культуру.

Розвивати наші Збройні Сили – такі завдання ми ставимо і виконуємо.

Я переконаний, що ці цілі об’єднують все українське суспільство. Ми мусимо пам’ятати — наш спокій, мирне життя, надія на майбутнє оплачені дуже високою ціною. Ми повинні бути гідними цих жертв.

Як Глава держави хочу особисто звернутися до представників влади і депутатів усіх рівнів із проханням і вимогою бути особливо уважними і турботливими до ветеранів і їх потреб.

Герої, які не скорилися перед ворогом, не повинні жити у бідності і самотності.

Цього ми не допустимо. Як Глава держави я переконаний, що турбота про добробут ветеранів має бути одним із пріоритетів роботи влади, критерієм її оцінки.

Ветерани — наші герої. Ми всі — їх боржники.

Вдячність і опіка над ними — наш священний обов’язок.

Зі святом вас, дорогі співвітчизники!

З Днем Перемоги!

Вы сейчас просматриваете новость "9 мая на Майдане: люди подняли красные флаги, а фронтовики слушали Януковича через дорогу". Другие Новости политики смотрите в блоке "Последние новости"

Источник:

"Сегодня"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...