В законе о языках 17 раз перепутали статьи – адвокат

13 Августа 2012, 17:39

Юрист нашел в законе ошибку.

<p>В законе о языках нашли ошибку</p>
В законе о языках нашли ошибку

В тексте закона "Об основах государственной языковой политики" допущена грубая ошибка, сообщил адвокат Клим Братковский "Комментариям". Братковский подсчитал, что в тексте закона 17 раз дана ссылка на ч. 3 ст. 8 закона, в которой должны быть критерии региональных языков или языков национальных меньшинств. Однако ч. 3 ст. 8 звучит следующим образом:

"Кожному гарантується право на захист у відповідних державних органах і суді своїх мовних прав і законних інтересів, мовних прав і законних інтересів своїх дітей, на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, юридичних і фізичних осіб, якими порушуються мовні права і свободи людини і громадянина".

В ней не указан ни один критерий. Зато критерии поданы в ч. 3 ст. 7 закона:


"До кожної мови, визначеної у частині другій цієї статті, застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, що передбачені у цьому Законі, за умови, якщо кількість осіб – носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становить 10 відсотків і більше чисельності її населення.
За рішенням місцевої ради в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої становить менше 10 відсотків населення відповідної території.
Право ініціювання питання щодо застосування заходів, спрямованих на використання регіональних мов або мов меншин, належить також мешканцям території, на якій поширена ця мова.
У разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів. Дії або бездіяльність місцевої ради можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства.
Порядок формування ініціативних груп та складання підписних листів у такому випадку визначається законодавством про референдуми".

Напомним, закон о языковой политике, который существенно расширяет права русского языка, уже вступил в силу. Сегодня Одесский горсовет, руководствуясь этим законом, уже признал русский язык региональным.

 

Вы сейчас просматриваете новость "В законе о языках 17 раз перепутали статьи – адвокат". Другие Новости политики смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...