"Державна мова повинна бути одна – українська"

6 Июля 2012, 13:37

Мнение читательницы Сегодня.uа относительно закона о языках

Читательница Сегодня.ua: "Зі своїми мовними питаннями ми смішно виглядаємо на фоні цивілізованих суспільств"
Читательница Сегодня.ua: "Зі своїми мовними питаннями ми смішно виглядаємо на фоні цивілізованих суспільств"

Мова – це вібрації людської душі, які передаються завдяки фізичному тілу. А душа не живе ні за законами Верховної Ради, ні, навіть, за Конституцією України, скоріш за все їм підказує. Навіть самі собі ми не можемо пояснити, чому думаємо, говоримо тією чи іншою мовою і чому так боляче сприймаємо посягання на її вживання. Мова – це складова нашої ментальності, нашої сутності. Більшість населення України – етнічні українці, навіть якщо спілкуються російським суржиком. Держава Україна створена як унітарна за етнічним принципом (про що майже всі ми, до речі, проголосували на Референдумі 1991р). Отже переважаюча ментальність на території України – українська (хоч і дуже пригнічена в силу історичних обставин). Державна мова повинна бути одна – українська. Бо це те, що вирізняє нас серед інших держав, вказуючи на ознаки ментальності, а отже неповторності України. Це наш символ, як прапор. Якщо діловодство ми будемо вести на різних мовах, то будемо мати не державотворення, а повторення вавилонського стовпотворіння.

Якби ми мали сильну еліту чи креативний клас – науковців, митців, політиків (як творців державності), то питання двох державних мов (бодай не за визначенням, а за сутністю) навіть виникнути не могло б, бо всі б це розуміли. З повагою і піклуванням ставились до мов національних меншин, як це до речі закріплено в ст..10 Конституції України.

Але на жаль, те , що відбувається навколо питання мови – це в першу чергу ознаки деградації суспільства в цілому, неспроможного самоідентифікуватись в світі, визначити свою мету, створити ефективну державну систему для актуалізації кожного її громадянина і вирішення життєвих завдань... Ми добровільно відмовляємося від самобутності, що є ознакою вищої цінності – самодостатності.

Зі своїми мовними питаннями ми смішно виглядаємо на фоні цивілізованих суспільств. Адже світ глобальний. В ньому змішані етноси, ментальності. Люди прагнуть опанувати якомога більше мов і знань… залишаючись самобутніми. Ми не повинні бути на задвірках цивілізації, не повинні втратитись як народ, адже нас так багато…

А ті громадяни України, для кого українська не є рідною, повинні просто вивчити її, як вивчають англійську, іврит, німецьку чи китайську значна частина нашої креативної молоді для ділового спілкування з представниками інших країн. Адже доведено, що для вивчення мови спілкування не потрібні особливі здібності.

З повагою Надія Пензєва


<a href="https://www.segodnya.ua/ukr_language/14405808.html">Источник</a>
Материал опубликован без правок редакции. Орфография и стиль автора сохранены.

А что думаете Вы по поводу закона о языках? Свои письма присылайте по адресу mova@segodnya.ua.
<a href="https://www.segodnya.ua/ukr_language/14405808.html">Источник</a>

Вы сейчас просматриваете новость ""Державна мова повинна бути одна – українська"". Другие Власть в Украине смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...