Олексій Курилко

Письменник, режисер, радіоведучий, сценарист

Світом править середня стать – жіночні чоловіки кругом і всюди!

5 березня 2016, 07:52

Якщови,моїуважніідумаючічитачі,(аіншихумене,сподіваюся,немає)з якоїсьбезглуздої випадковостібулипозбавленіщастяознайомитисязпершою(веселою)частиноюмоїхроздумів "Місія жінок-поневолитичоловіків", то не хвилюйтеся: друга частина, під робочою назвою "Місія жінок – врятувати чоловіків", дуже добре йде відразу після першої. Але зате без першої частини вона йде ще краще, вона швидше йде, без нічого... Адже обидві ці частини не дуже міцно пов'язані між собою, вони досить автономні і кожна з них цілком самодостатня. Але для дотримання формального єдності я абсолютно безкорисливо нагадаю для тих, хто не читав, що в першій частині я просто чесно розповів світові про мого дивного товариша, який через декілька невдалих романів, що обіцяли спочатку гармонійну сімейну ідилію і закономірно закінчилися важким і явним браком, став всерйоз побоюватися жінок. Але час, як відомо, одних лікує, інших калічить.

Йшли роки ... І ці роки, до речі, йому йшли: з роками він виглядав все більш солідним і мужнім. Шкіперська борідка робила його схожим на капітана Немо. Тонкий струмочок представниць прекрасної статі змінився потужним потоком великої кількості самотніх і напівсамотніх жінок, які мріють поглинути в себе цього викинутого за борт "морського вовка". Він боявся жінок, не довіряв їм, але прагнув пізнати ворога, пізнати глибоко і всебічно. Однак разом з ростом числа пізнаних жінок розростався страх і жах перед ними. Так, так, перед і відразу після кожної наступної. Фобія його досягла таких величезних розмірів, що, навіть зустрівши свою справжню половинку і полюбивши її всім серцем і розумом, він продовжував рухатися в сторону на параноїдальну шизофренію, стверджуючи на повному серйозі, що жінки не люди, а інопланетні істоти, що давним-давно прибули на Землю, щоб поневолити чоловіків. Нормально? Мій товариш запевняв мене в тому, що жінки настільки розумні, що їм вистачає розуму навмисне прикидатися дурочками, та так правдоподібно і чарівно – а ми, освічені дурні, так цьому радіємо, так розчулюємось їх близькістю, що не встигаємо встежити, чому півжиття добровільно працюємо на якусь дуру або стерву. Чому ми завжди платимо за них, платимо їм, а розійшовшись, платимо їм аліменти, якщо ми давно рівні? Ми теж намагаємося себе думати головою, а не тим, що нижче. Краще вже платити, ніж потім розплачуватися. Але жінок нам не перехитрити! Точний розрахунок вони завжди маскують під емоційний або інтуїтивний вибір. Так говорив Зарат ... тобто, мій бідний товариш! Слухаючи його, я усвідомлював, що друг мій ... друг мій, він дуже і дуже хворий. Але те, що він псих, погодьтеся, аж ніяк не скасовує наявність здорового глузду в його словах. Зрештою, як зауважив мудрець, навіть годинник, шо зупинився, двічі на добу показує точний час. І тому, розуміючи, що між нами дуже скоро – може, вже цієї весни – виникнуть непереборні перешкоди: паркани, решітки та стіни "жовтого будинку" за адресою Фрунзе 105, я вирішив таємно записати один з його параноїдальних монологів про жіночу підступність, який коротко і пропоную вашій увазі:

"Матріархат наближається, брат! Наближається час розплати! Вони вже поневолили нас, тільки поки не демонструють цього явно і відкрито. Вони змушені прикидатися до пори. Адже жоден справжній чоловік ніколи не дозволить, щоб ним командувала жінка. А тільки дурна жінка прагне до абсолютної влади над чоловіком. Адже тоді в результаті вона програє, стане дружиною скиглія і ганчірки. А з ганчіркою що – пряма дорога в прибиральниці і поломойки. Навіщо ж? Ні! Розумна жінка підступна, обережна, і діє тонше, стратегічно мудро. Чоловіка тішить думка, що він розумніший, швидший, сильніший, зібраний, більш організований ... І інші! Мудра жінка не заперечує його право на владу! Нехай в її родині главою буде чоловік, нехай всі основні рішення приймає чоловік, вона легко йде на це, але тільки нехай він приймає ті рішення, які потрібні їй, жінці. А чи багато їй потрібно! Так зовсім небагато ... Буквально ... Все! Все і по можливості відразу! Але! В першу чергу, штамп у паспорті – нехай слабка, але хоч якась гарантія. А до штампу, бажано, всякі необхідні дріб'язок: будинок, машина, гараж, дача, службова машина, охорона, високий статус, величезний дохід ... Словом ... всякі різні дрібнички! І брязкальця! Кольє, намисто, кільця, браслети ... Хоча, зрозуміло, головне це увага! Увага: не біжутерія! І не дешева підробка, а фірмова. І бажано – за індивідуальним замовленням, в єдиному екземплярі! Звичайно, набагато важливіше матеріального побуту саме духовний зв'язок! І чим міцніше зв'язок, тим надійніше узи! Тоді можна і уточнити побажання! Адже не просто будинок, а вище і більше, ніж у подруг. А в подруг (це в ідеалі), щоб перша леді великої держави або, згодом, найсучасніші зірки Голлівуду, і нехай по сусідству ледь зводить кінці з кінцями бідна Анджеліна Джолі, можна буде "послухати її жалібну маячню" на Бредді ... Ось тоді - життя вдалось! Коротше, кожна хотіла б бути королевою. Пам'ятаєш як у Пушкіна в "Казці про рибака і рибку"? Спочатку цієї старій вішалці знадобилося нова корито, а потім – не каламуть воду, хвилю не гони, а зроби її володаркою морською. Ростуть у них апетити! Почнуть з дрібниці, а закінчать тим, що ми їм все життя споганили. Ще Шекспір зауважив: "О, жінки, вам ім'я – віроломство!".

Реклама

Ось такий монолог прямо просився мені в блог! (де жінки, там і поезія!) А, може, мій друг і справді має рацію? І якщо ми з вами зараз разом подумки оглянемося назад, окинемо уважним поглядом історію всього людства, більш пильно вдивимося в дії багатьох знаменитих чоловіків, то зрозуміємо раз і назавжди просту істину: ким би не був той чи інший чоловік, чим би він не займався, але все своє життя, роблячи ті чи інші вчинки (подвиги або злочини – не має значення), він все це робив або для жінок, або заради жінок, або в ім'я жінок, в крайньому випадку, – на зло жінці.

Стоп!Алетакбулораніше.Такбулоколись...Тепер-тозовсіміншийколенкор.Всепогано,агіршете,щобудегірше.Та кудивжегірше?!Відповім!Якщо другмійправий,то,боюся,справжнімжінкамловити нічого,всенсінікого:чоловіківзкожнимрокомвсеменше,тимпачесправжніх,-цізазвичайгинутьщевмолодості.Алеіжіноксправжніхне такпростозустріти.Імайбутнєпоколінняне вселяєоптимізму-загубленийсекретвиробництва.Та йвиховуватинікому.

Загаломівцілому,повторюслідомзаоднимвеликимпоетом,"зтугоюдивлюся на наше покоління...".Дивитисяжвприйдешнєітогосумніше-світомправитьсереднійрід:жіночоподібнічоловікикругомівсюди.Виозирніться!

Солоденькікрасеніоголошуютьсясекс-символами...Інікогоцене бентежить!

Реклама

Тенорспіваєпіснюпро мужність,прицьомувиляючистегнами,якпортоваповія...

В тренді
Міст Метро перекривали через загрозу вибуху: всі подробиці

Акинемопобіжнийпогляднащільнірядиполітиків.Тактамтількиоднабаба-була справа-веласебеякчоловік!Авсімужики,покивонамалашанснавладу,підлабузнюватисяпереднеюабооб'єднувалисяпротинеї.Аколиїїчас минув-віднеївсі втекли,боячисьчумноїзаразиневдачі...

Аякий прикладмужностідемонструєіншажінка,якузаразтримаютьвросійській в'язниці!

На жаль!"Жахлиестоліття, жахливісерця!"Аленайстрашніше,щонасвсецеанітрохи недивує.Цевсевжемайженорма!

Реклама

Інавітьдиктаторивнаше століттябачатьсвоюдиктатурувсукніпсевдодемократії-прямо недиктатори,асуцільніуті-путі!

Ну,ладно...Політика-справа брудна,гнила,продажна-тимдивніше,щотака кількістьчоловіківпрагнучипотрапитивсамугущуцьогоболота,зраджуютьіпродаютьдрузів,себе,своїідеали...Алеякжетаксталося,щоколисьблагородна справа-зрівнятивправахчоловіківіжінок-набравшиобертів,перейшла межіздорового глузду?!Ічоловікиіжінкине тількизрівнялисявправах,а ймайжещообмінялисяобов'язками.

Тільки прошу: не опускайтеся до примітивного перебільшення моєї справжньої позиції. Я не хочу сказати, що доля жінки – це горезвісні три "до": кіндер, кюхе, кірсі (діти, кухня, церква). Я не хочу сказати, ніби справжній мужик – це купа м'язів, і від нього має смердіти бензином, потім і пивом. Ні. Я слідом за поетом повторю: "Бути можна діловою людиною і думати про красу нігтів". Не треба перегинів: між чоловіками і жінками насправді сьогодні залишилося не так вже й багато відмінностей. Давайте постараємося не стирати їх остаточно і цінувати їх наявність.

Нехай жінки будуть прекраснішими за чоловіків, добрішими, ніжнішими, слабкішими ... А що? Їм це личить. Нехай чоловіки будуть сміливіші, рішучіші, відповідальніші, чесніші. Все назване і неназване є і у жінок, і у чоловіків ... Але все визначає почуття міри. Випила баба в джинсах і в куртці, готова виплюнувши недокурок, з матом кинутися в бійку... Таке не викликає у мене нічого, крім огиди. Так само як і гламурна поведінка поцяцькованої мавпи, що млосним голосом оголошує публічно себе альфа-самцем тільки тому, що перетр... хав за два роки весь театр опери та балету, де він виконував тільки головні партії. Втім, така поведінка в принципі не прикрашає людей, навіть без поділу за гендерною ознакою. В такому питанні взагалі не можна узагальнювати. Тут, звичайно, все індивідуально і залежить від безлічі речей, починаючи від виховання і закінчуючи місцем існування. А тому я можу відповідально говорити тільки за себе. Чи не так? Ну що ж ... Як я написав тут одному розумнику, цінності у мене в плані сім'ї класичні, а ідеали майже що дореволюційні: один чоловік, одна дружина; чоловік – глава, він повинен сім'ю забезпечувати і захищати. А для цього треба бути воїном, хоча б в безперервній війні за грошові знаки; справа ж жінки – тут я знімаю капелюх перед Ніцше – бути відпочинком воїну, це головне, решта – вже нюанси. І все на добровільних умовах з обох сторін, без зайвих жертв і гучних обіцянок, разом до тих пір, поки обох це влаштовує, дасть Бог, хоч до самої смерті. А вже якщо не судилося – то, як то кажуть, на милування нема силування. Така моя думка. Так що, милі жінки, щоб стати королевою, треба перш за все знайти свого короля. І нехай я один ... нехай я один так думаю. Це не має ніякого значення, тому що я все одно правий, навіть якщо один. Бо це моя правда!

І якщо чоловіки зараз зайняті, то я, напередодні свята, прошу вас, милі жінки! Залишайтеся милими, вірними, люблячими, турботливими ... Не бійтеся здатися слабкою, в цьому немає нічого страшного. Чоловік в тисячу разів стає сильнішими, коли йому є кого захищати ... А якщо ви і самі з вусами, і кар'єра у вас головніше материнства і любові, і вам чоловіча допомога не потрібна, і ви готові взяти в руки замість, скажімо, спиць, зброю серйознішу, ви і в армію готові піти і в поліцію служити, то нічого цим слабким чоловікам не залишається робити, як зайнятися фітнесом, плести інтриги і макраме, в перерві між шопінгом і йогою. Хоча тут головне не впадати в крайнощі! Всьому – навіть моїй іронії – є міра! Будьте слабкою статтю в міру, перегини ведуть до розтягування, а ви повинні по життю летіти, а не кульгати на обидві ноги і голову!

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти