Чиновникам заборонять бути членами партій, а іноземцям спростять отримання громадянства. Плани Ради на день

23 квітня 2015, 08:00

Також депутати визначаться, як їм відпочивати в травні

Верховна Рада. Фото: архів

Верховна Рада. Фото: архів

У Ради сьогодні обширна повістка – працювати належить до самого вечора. Теми найрізноманітніші – від ідентифікації реєстрації тварин до електронної комерції, від спрощення отримання українського громадянства до часткового скасування військового збору.

ДЕРЖСЛУЖБА . Серед пріоритетів сьогоднішнього парламентського дня – урядові поправки до законів про державну (№2490) та муніципальну службу (№2489).

Так, зокрема, перша ініціатива пропонує заборонити чиновникам бути членами політичних партій. Дія цього проекту закону поширюється на посади державної служби: в секретаріаті Кабінету міністрів України, Адміністрації Президента України, апараті Ради національної безпеки і оборони України, апараті Верховної Ради України, секретаріаті Конституційного суду України, секретаріат Вищої ради юстиції, Центральної виборчої комісії, Рахунковій палаті, секретаріаті уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, в консультативних, дорадчих та інших допоміжних органах і службах, створених Президентом України; в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, державних колегіальних органах, а також їх територіальних органах, в місцевих державних адміністраціях; в апараті судів та апараті інших державних органів, які не належать до системи органів виконавчої влади.

Реклама

Разом з тим, дія документа не поширюється на: 1) Президента України, членів Кабінету міністрів України, перших заступників та заступників міністрів (крім заступників міністра Кабінету міністрів України); 2) народних депутатів України; 3) депутатів Верховної Ради АР Крим; 4) суддів; 5) працівників прокуратури; 6) працівників державних органів, які виконують функції обслуговування; 7) працівників державних підприємств, установ і організацій, а також інших суб'єктів господарювання державної форми власності; 8) військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону; 9) радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України; працівників секретаріатів голови Верховної Ради України та його заступників; працівників патронатних служб прем'єр-міністра України, першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України, інших членів Кабінету міністрів, помічників-консультантів народних депутатів України; помічників суддів.

Згідно з проектом закону, державний службовець не має права: 1) бути членом політичної партії; 2) проводити або брати участь у передвиборчій агітації за інших кандидатів, інші партії, які є суб'єктами виборчого процесу; 3) поєднувати роботу на посаді державної служби з обов'язками народного депутата або депутата місцевої ради та ін.

Крім того, держслужбовець не має права "демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії чи бездіяльність, які будь-яким чином можуть свідчити про його особливе ставлення до певних партій і негативно вплинути на імідж державного органу та довіри до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності та національної безпеки, для здоров'я і захисту прав і свобод інших людей".

ІНОЗЕМЦІ . А от у Радикальній партії Олега Ляшка пропонують спростити процедуру отримання українського громадянства тими іноземцями, які воювали за нашу країну.

Реклама

Як підкреслюється в пояснювальній записці, "метою законопроекту є спрощення порядку прийняття до громадянства України осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції або військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, які співпрацювали зі Збройними силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України, та осіб, які зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави, у зв'язку зі своєю позицією або діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України".

В тренді
Експерт пояснив, чому Україна сама повинна чинити опір агресії Росії

Домогтися українського громадянства тепер можна буде в судовому порядку, при встановленні судом "факту безпосередньої участі особи в антитерористичній операції або військових діях" або "надання документального підтвердження порушення громадянських прав і свобод іноземців в зв'язку з їх позицією або діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України в країні їх постійного проживання".

ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР . Група народних депутатів пропонує виключити з переліку операції, які обкладаються військовим збором в 1,5% валютні операції.

Включення операцій з валютними цінностями до об'єкта військового збору зробило негативний вплив на ринок операцій з іноземною валютою", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №2436.

Реклама

На думку авторів документа, "з економічної точки зору при операціях з валютними цінностями відбувається еквівалентний обмін однієї цінності на іншу. Джерело доходу фізичної особи в цьому випадку відсутнє. Зате існуюча редакція ПКУ визнає всю вартість еквівалентного обміну як об'єкт для військового збору. Така ситуація є неприпустимою". Тому вони й пропонують військовий збір скасувати; втім, для доходів фізосіб він залишається.

Крім того, народні обранці мають намір розглянути сьогодні законопроекти №1694 і №1695 про звільнення від податку на додану вартість імпорту оборонної продукції, а також законопроекти №1882 про військову міліції, №0957 про систематизацію законодавства у сфері електронної комерції, №1447 про дозвіл релігійним організаціям створювати навчальні заклади і №2226 про звільнення від податку нерухомості релігійних організацій.

Нарешті, можуть визначитися парламентарі і зі своїми травневими канікулами – відпочивати їм з 1-го по 13-е, чи все-таки трохи попрацювати напередодні Дня Перемоги.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти