Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як отримати дублікат паспорта на українське авто, якщо воно знаходиться за кордоном

16 березня 2016, 07:30

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Збираємо всі необхідні документи і заяви

Дублікат паспорта на авто. Отримати не вдасться, якщо транспорт знаходиться за межами України.

Дублікат паспорта на авто. Отримати не вдасться, якщо транспорт знаходиться за межами України.

"Як отримати дублікат паспорта на авто, зареєстрованого в Україні, якщо авто знаходиться наразі за межами України? Техпаспорт загублений (зіпсований)", — Людмила Д., м. Київ.

Відповідає Тетяна Коновал, юрист ТОВ "Марченко і партнери":

"З 2016 року видача дубліката технічного паспорта на автомобіль дещо змінилася. Так, п. 18 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 07.09.1998 року №1388 (далі – Порядок), визначено наступне:

Реклама

Замість втраченого свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) знятого з обліку транспортного засобу на підставі заяви власника або його представника сервісного центру МВС, в якому проводилося зняття з обліку, видає копію реєстраційної картки, яка засвідчується підписом і печаткою адміністратора сервісного центру МВС, з внесенням відповідних службових відміток.

В тренді
Засідання Радбезу ООН по Криму: захист України чи поступка Росії?

Також п. 15 Порядку визначено, що при проведенні державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірки ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Для отримання дубліката технічного паспорта на автомобіль можна звертатися в будь-який сервісний центр МВС, незалежно від місця реєстрації транспортного засобу або проживання власника. При цьому необхідно буде здійснити наступні дії і надати такі документи:

  • документ, що засвідчує особу власника (або його законного представника). Як правило, це паспорт плюс довіреність (при наявності);
  • ідентифікаційний код платника податків;
  • подати письмове пояснення із зазначенням реєстраційних даних авто, дати і обставин втрати;
  • пройти огляд автомобіля експертом МВС і співробітником сервісного центру;
  • пройти передбачені перевірки на відсутність обмежень і скасування довіреності (в разі отримання дубліката представником власника);
  • здати комплект номерів (у випадку невідповідності його чинному ДСТу) для заміни на новий;
  • оплатити квитанцію в установленому розмірі.

До 2016 року дублікат техпаспорту видавався без огляду. Але норма була змінена у зв'язку з численними випадками створення "двійників" і шахрайських дій. Таким чином, отримати дублікат технічного паспорта можливо лише при знаходженні автомобіля в Україні, оскільки буде потрібно його огляд експертом МВС і співробітником сервісного центру".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...