Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

КС дозволив Раді самій вирішувати, коли міняти Конституцію

18 березня 2016, 12:31

Парламент самостійно встановлює, на який з наступних сесій вносити зміни в Основний закон

КС вважає, що Рада сама може встановити, на якій наступній черговій сесії приймати законопроект про внесення змін до Конституції. Фото: архів "Сегодня"

КС вважає, що Рада сама може встановити, на якій наступній черговій сесії приймати законопроект про внесення змін до Конституції. Фото: архів "Сегодня"

Конституційний суд України у своєму рішенні за конституційним поданням 51 народного депутата щодо офіційного тлумачення положення "на наступній черговій сесії Верховної Ради" дає зрозуміти, що український парламент самостійно встановлює, на який з наступних сесій приймати законопроект про внесення змін до Основного закону країни.

"Таким чином, в положенні статті 155 Конституції України щодо прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України на наступній черговій сесії Верховної Ради України передбачений зважений підхід до розгляду і прийняття цього законопроекту як закону", – йдеться в рішенні КС України.

Суд констатує, що "Верховна Рада України може передбачити в Регламенті Верховної Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній черговій сесії Верховної Ради з дотриманням положень, закріплених розділом 13 (Внесення змін до Конституції України) Основного закону України" .

Реклама

"Цільове тлумачення положень статті 155 Основного закону України дає підстави Конституційному Суду України для висновку, що конституційна процедура з розгляду парламентом питання щодо внесення змін до Конституції України послідовно в два етапи встановлена з метою розведення під час попереднього схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України і його остаточного прийняття як закону, що унеможливлює прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закон на однієї чергової сесії Верховної Ради, а також дає народним депутатам України час для додаткового аналізу змісту цього законопроекту, з'ясування можливих наслідків внесення змін до Основного закону України і так далі", – йдеться в рішенні.

У резолютивній частині рішення Конституційного суду наголошується, що положення "на наступній черговій сесії Верховної Ради", вжите в ст. 155 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями ч. 2 ст. 8, ч.1 ст. 82, ч.1, 2, 5 ст. 83, ч.2 ст. 84, ч.1 ст. 158 Основного закону України "необхідно розуміти так, що наступній черговій сесії Верховної Ради України є чергова сесія парламенту, яка повинна відбутися відповідно до положень розділу XIII "Про внесення змін до Конституції України "Основного закону України і Регламенту Верховної Ради, і на якій законопроект про внесення змін до Конституції України, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради, буде вважатися прийнятим як закон, якщо за нього проголосує не менше ніж 2/3 від конституційного складу Верховної Ради України".

Після оголошення рішення, представник Верховної Ради в цьому суді Анатолій Селіванов не став відповідати на що стосуються рішення уточнюючі питання журналістів пославшись на те, що йому також необхідно більш детально ознайомитися з документом.

В тренді
Засідання Радбезу ООН по Криму: захист України чи поступка Росії?

Народні депутати вирішили звернутися в КС у зв'язку з нестачею голосів для остаточного голосування щодо президентського законопроекту (№2217а / П1) про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Ухвалення конституційних змін передбачено Мінську домовленостями, тому в запропонованому президентом України Петром Порошенко проекті присутній положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом.

Реклама

Вже після звернення в КС Верховна Рада прийняла закон, яким внесла зміни в регламент українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження і прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону.

Зокрема, законодавці закріпили в регламенті норму: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції... був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою наступного за нею чергової сесії".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...