Опозиція на з'їзді закликала до об'єднання

30 травня 2016, 07:49

Алевтина Нагорна

Опоблок запропонував план, який допоможе відродити країну

Кабмін-2. На з'їзді делегати закликали всіх незгодних з нинішнім курсом України об'єднуватися

Кабмін-2. На з'їзді делегати закликали всіх незгодних з нинішнім курсом України об'єднуватися

Опозиція накопичує сили для конструктивного протистояння з владою – це видно з підсумків VII з'їзду "Опозиційного блоку" (ОБ). На проведеному 27 травня форумі одноголосно обрано два співголови ОБ – ними стали Юрій Бойко і Борис Колесников.

В ЄДНОСТІ – СИЛА. Делегати з'їзду неодноразово підкреслювали, що головна мета ОБ – об'єднання всіх опозиційних сил, політиків, лідерів громадської думки, представників місцевого самоврядування, яким небайдужа доля країни. Інакше, на їхню думку, під загрозою – майбутнє України як суверенної держави, дієздатність політичних інститутів, дотримання прав і свобод громадян, рівень життя простих людей. Тому ПРО відкритий для всіх, хто виступає проти війни, тарифного і соціального геноциду, руйнування економіки, для всіх, хто виступає за мир, справедливість і безпеку, за економічний і соціальний розвиток України. Промовці говорили про те, що два останні роки пройшли під знаком війни, хаосу, розвалу економіки, соціальних проблем, більш 80% громадян України живуть на межі бідності. Внаслідок бездумних експериментів під гаслом "реформ" суспільство змушене жити за низькими соцстандартів в умовах фактично зруйнованої системи соцзахисту, медицини та освіти.

Виступи. За словами Бориса Колеснікова, Україні необхідно побудувати економіку за світовим зразком. "Країна лежить в руїнах, і всі ті, хто сьогодні зібралися на з'їзді, – не хочуть для України такого майбутнього. Наша країна повинна стати сильною, багатою, самодостатньою державою, – сказав політик. – Ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб побудувати економіку за світовим зразком, де до 10% – сільське господарство, 20% – промисловість і 70% – послуги. Адже виключно успіх в економіці дозволить перейти до досягненню відчутного соціального результату". Співголова ОБ Юрій Бойко переконаний, що місія опозиціонерів – повернути суспільству світ, впевненість у власних силах, подолати громадянський конфлікт і об'єднати людей. "Ми – єдина політсила, яка послідовно відстоює політику світу і альтернативний соціально-економічний курс. У ОБ є чіткий і зрозумілий план дій: перезавантажити владу, провести перевибори парламенту, сформувати уряд народної довіри. Ми готові стати його основою". Бойко акцентував увагу делегатів на необхідності обов'язкового виконання Мінських угод для встановлення миру в Україні і підкреслив, що вже зараз потрібно думати, як жити після війни. За його словами, досвід усіх воєн і конфліктів говорить про одне: світ досягається тільки шляхом переговорів, компромісів, бажання і готовності разом домовлятися про мирне майбутнє. "Не далекий той час, коли Україна, Євросоюз і Росія будуть сидіти за одним столом переговорів і говорити про майбутнє Європи. ОБ готовий стати політичною силою, яка наближає цю можливість і на парламентському рівні, і працюючи з закордонними партнерами", – заявив Юрій Бойко.

Реклама

Кандидат в народні депутати від ОБ по округу №206 Лідія Гаєвська закликала "припинити експерименти з заїжджими "зірками" (міністрами-іноземцями. – Авт.) і допомогти бізнесу створити робочі місця, підвищити доходи людей, допомогти тим, хто потребує опіки". "Влада ж стрімко підвищує тарифи, урізує соціальні виплати, готує демонтаж пенсійної системи і системи охорони здоров'я. "Індекс борщу" вже не викликає жартів, бо вартість каструлі борщу доходить до 90 грн. Тому люди перестали приховувати своє роздратування", – каже Гаєвська.

ПІДСУМКИ. На з'їзді партії опозиціонери прийняли підсумкову декларацію. Ось її головні моменти:

- Відмова від войовничої риторики і дій, які поглиблюють військовий конфлікт, об'єднання навколо головного завдання – досягнення миру, послідовне виконання Мінських домовленостей;

- Високопрофесійне управління, модернізація економіки і розвиток сучасної України, як індустріальної країни, повинні стати спільною економічною метою, невід'ємною складовою національної ідеї.

В тренді
Ексрадник Путіна пояснив, як Україні відстояти суверенітет

Реклама

- Припинення політики тарифного і соціального геноциду, забезпечення високих стандартів життя на основі відповідальної та справедливої державної політики, соціальної відповідальності бізнесу, солідарності громадян;

- Знищення бандитизму і неконтрольованих мілітаристських формувань, які стали справжнім викликом національній безпеці;

- Об'єднання всіх конструктивно налаштованих сил мирної і розвиненою України, досягнення суспільного консенсусу, який повинен бути закріплений в новій Конституції, запрошення всіх небайдужих до долі країни взяти участь в процесі об'єднання опозиції заради миру і розвитку. Опозиціонери переконані: виконання цих пунктів допоможе Україні відродитися вже в доступному для огляду майбутньому.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти