Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Очікуємо від українських політиків рішення, щоб уникнути виборів" – інтерв'ю з депутатом ЄП Андрієм Пленковичем

7 березня 2016, 08:44

Крістіна Зеленюк

Глава Комітету Асоціації Україна-ЄС, депутат Європарламенту Андрій Пленкович розповів про рекомендації ЄС українському політикуму, а також про складнощі роботи зони вільної торгівлі

Андрій Пленкович. Фото: European Union in Ukraine/Facebook

Андрій Пленкович. Фото: European Union in Ukraine/Facebook

Підсумком українського тижня в Європарламенті стала презентація дорожньої карти реформ Верховної Ради, яка складається з 52 рекомендацій. Її протягом року розробляла місія Європарламенту на чолі з екс-президентом ЄП Петом Коксом. За словами спікера Володимира Гройсмана, з імплементацією тягти не будуть. Правда, перш ніж приступати до реформи, потрібно знайти вихід з сьогоднішнього гострої політичної кризи – переформатувати коаліцію і уряд. В Євросоюзі пильно стежать за подіями в Україні, знаючи все кулуарні деталі нашої політичної кухні. Як і американські політики, європейські радять українським колегам помиритися і не доводити ситуацію до дострокових парламентських виборів. Про підсумки українського тижня в Європарламенті, рекомендаціях ЄС нашому політикуму, а також про складнощі роботи зони вільної торгівлі з ЄС кореспондент "Сегодня.ua" поговорилазголовою КомітетуАсоціаціїУкраїна-ЄС,депутатомЄвропарламентуАндріємПленковичем.

 - ВЄвропарламентіпройшовукраїнський тиждень.Делегаціянашихдепутатівбулазначною -50 осіб.Офіційнообговорювалиреформуукраїнськогопарламенту.Неофіційно-політичну кризу.ЧомуБрюссель непідтримуєідеюдостроковихпарламентськихвиборів?

 - Ключовим питанням українського тижня, який став унікальною і безпрецедентною подією в Європарламенті, був якраз запуск процесу реформування Верховної Ради, щоб модернізувати її і зробити ефективним законодавчим органом, здатним привести Україну до європейських стандартів. Цей тиждень (України в Європарламенті – Авт.) відкрив нову еру співпраці між двома парламентами для спільної імплементації рекомендацій, які містяться в звіті "Місії Європарламенту по оцінці потреб". З політичної точки зору, було ще одна безпрецедентна подія в ході українського тижня в Європарламенті, коли глави (парламентів – Авт.) і лідери фракцій Європарламенту і Верховної Ради зустрілися на спільному засіданні. Ми відзначили, що Україна продовжує проводити політику проєвропейських реформ. Є сенс в загальному діалозі між політичними партіями (в Україні – Авт.). І ми очікуємо, що вони зможуть не тільки знайти потрібне рішення, щоб уникнути дострокових виборів, але і продовжити реформи.

- ЗаразвУкраїніактивнообговорюєтьсяможливістьзаміниАрсеніяЯценюканаНаталіюЯресько.Що ви думаєте з цього приводу?Про цеговорилипід часЄвропейського тижнявЄвропарламенті?

 - Питання можливої зміни прем'єр-міністра України не обговорювалося на українському тижні. Проте, ми в Європарламенті уважно стежимо за розвитком політичної ситуації в країні. Нинішній уряд пережив вотум недовіри в парламенті (16 лютого, коли Рада провалила голосування за відставку уряду – Авт.) і ми спостерігаємо момент перестановок в уряді, щоб привести туди професіоналів, які будуть мати довіру народу і будуть здатні провести реформи. Політична криза – нормальне явище для країн з перехідною економікою, таке також трапляється у багатьох старших демократичних країнах. Ми всі маємо на увазі, що Україна – жертва іноземної агресії. Це не привід, щоб не проводити реформи, але набагато ускладнює завдання стабільних трансформацій. У той же час, обмін досвідом та фінансова допомога ЄС доступні Україні, щоб провести необхідні реформи, які високо затребувані українським суспільством.

Мивсімаємона увазі,щоУкраїна-жертваіноземноїагресії.Це непривід,щобне проводитиреформи,аленабагатоускладнює завданнястабільнихтрансформацій

  - ЯксанкціїпротиРосіївдарилипоекономіціЄС?Якийсекторекономікипостраждавнайбільше?Чи правда,щовЄСпереважаютьнастроїщодо скасуваннясанкцій?

В тренді
Рада спробує звільнити Ємця та Уманського і призначити нових міністрів

 - Правда, що зустрічні економічні санкції, які Росія ввела проти ЄС, вдарили по багатьом європейським виробникам і існує чимало "голосів" в Європі, які лобіюють підвищення (жорсткість – Авт.) наших власних санкцій. Санкції ЄС були введені проти Росії через серйозне порушення всіх міжнародних принципів, законів і угод, які є основою стабільності, безпеки і суверенітету. Це (введення санкцій – Авт.) – акція солідарності з Україною і українцями, які страждають від незаконної анексії Криму Росією і військового конфлікту на Сході. Санкції будуть залишатися до тих пір, поки Мінські угоди не будуть повністю імплементовані. Більш того, я вважаю, і це дуже важливо, – поки Крим не повернеться під юрисдикцію України (санкції повинні діяти – Авт.). ЄС і Росія зацікавлені в цьому (у скасуванні санкцій – Авт.), але ми хочемо бачити Росію надійним партнером.

Санкціїбудутьзалишатисядотихпір,покиМінськіугодине будуть повністюімплементовані

З 1 січняРосіязакриласвоїринкидляукраїнськихтоварів.У той жечасквотинаекспортвЄСне дозволяютьнампокритизбиткивідзакриттяросійськогоринку.Багато хто говорить,щоЄС,такимчином,захищаєтьсявіднизькоякіснихукраїнськихтоварівізайвоїконкуренції.

- Угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС набула чинності з 1 січня 2016-го і являє собою набір механізмів, які допоможуть Україні в середньо- і довгостроковій перспективі трансформувати свою економіку і привести її стандарти у відповідність європейським, які також є міжнародно визнаними. Вже багато українських виробників, які торгують в ЄС і їх продукцію дуже добре приймають в країнах ЄС. Кількість компаній, які отримали необхідні сертифікати, зростає. Єврокомісія гарантувала, що Україні буде надано посилена допомога на шляху до повної імплементації Угоди про зону вільної торгівлі для вирішення питань, пов'язаних з підвищенням від прийнятих певних торгових норм (квот – Авт.).

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Врегулювання на Донбасі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...