Розірвання договору про дружбу з РФ і вбивство Захарченка: ТОП-цитати тижня

1 вересня 2018, 08:47

Порошенко повідомив, що Україна може юридично припинити стратегічне партнерство з РФ, а в СБУ пояснили, хто може стояти за ліквідацією ватажка бойовиків т.зв. "ДНР"

Фото: AFP

Фото: AFP

В Україні давно говорили про необхідність як мінімум перегляду договору про дружбу з Росією, і на початку тижня президент Порошенко заявив, що країна, нарешті, досить підготовлена юридично для того, щоб розірвати цю угоду. Очікувано, що така ініціатива Києва не залишилася без відповіді Росії.

А вже в п'ятницю в окупованому Донецьку прогримів вибух, який забрав життя ватажка бойовиків т.зв. "ДНР" Олександра Захарченка, і в МЗС Росії поспішили звинуватити в цьому Україну, а слідком РФ навіть кваліфікував інцидент за статтею про міжнародний тероризм. При цьому в Службі безпеки України пояснили, хто насправді може стояти за гучного ліквідацією одного з ватажків підконтрольних Росії угруповань бойовиків.

Головні цитати тижня, що минає – в дайджесті "Сегодня"
.

Дружбі з Росією – кінець

28серпня президентПетроПорошенко,говорячипроденонсаціюВеликогодоговору,заявивпро те,щотеперУкраїнаюридичноготоварозірватидоговірзРосієюпродружбу і співробітництво.

"Сегодня мы подошли достаточно подготовленными и юридически защищенными к следующему шагу: прекращению действия Договора о дружбе, сотрудничестве и партнерстве между Украиной и РФ, который по вине Москвы уже давно стал анахронизмом", – заявил Порошенко 28 августа на встрече с руководителями зарубежных дипломатических учреждений Украины.

Реклама


Якзазначивміністрзакордонних справПавлоКлімкін,вжепідготовленийвідповіднийпакетдокументівдлярозірвання договору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Усвоючергу,главакомітетуДерждумиу справахСНД,євразійськоїінтеграціїізв'язків зі співвітчизникамиЛеонідКалашниковсказав,щорозривдоговорупродружбуне матимепрактичногозначення.

"Последствий никаких особых, реальных, практических не будет. С другой стороны, морально-политических не будет обязательств у России осуществлять те или другие сделки", – заявил Калашников, добавив: для разрыва соглашения одна из сторон должна заявить об этом до конца октября.

Прицьомупрес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковзаявив,щовідносиниміжкраїнами"важкочимосьзіпсувати".

"Двухсторонние отношения находятся, безусловно, в ситуации, которую будет трудно чем-то испортить. Двухсторонние отношения находятся в глубочайшем кризисе. Пока нет никаких факторов, которые говорили бы о наличии перспектив в нынешней ситуации к их нормализации", – указал Песков.

Реклама

Яквідомо,договірпродружбу,співробітництво і партнерствоміж Україною і РосійськоюФедерацієюіУкраїною(т.зв."Великийдоговір")бувпідписанийв 1997році ..Вдокументізакріплювалисяпринципи:

  • стратегічного партнерства;
  • визнаннянепорушностііснуючихкордонів;

  • повагитериторіальноїцілісності;

  • взаємногозобов'язанняне використовуватисвоютериторіюна шкоду безпеціодин одного.

Реклама

У2008 роціугода булаавтоматично продовженана10років-такимчином,в 2018 роцізакінчуєтьсятерміндіїдоговору.

Вбивство Захарченка в Донецьку

Близько18:15 вп'ятницю, 31 серпнявросійськіЗМІвідджерелвсередовищібойовиківсталинадходитиповідомленняпро те,щоватажоктакзваної"ДНР"ОлександрЗахарченкозагинувврезультатівибухувокупованомуДонецьку.

Відомо,щовибухставсявресторані"Сепар".Прицьому,якповідомляютьжителіДонецька,такожотримавважкітравмиглава"мінфіну"т.зв."ДНР"ОлександрТимофєєв("Ташкент").За данимиЗМІбойовиків,врезультатівибухузагинулидвоє людей, дев'ятьпостраждали.


НезабаромбойовикиокупованійчастиніДонецькоїобластізаявилипро те,щонібитовжезатрималидеяких"українськихдиверсантів",які,за словамибойовиків,причетнідозагибеліЗахарченка.

ПотімпослідувалареакціяросійськогоМЗС:представникзовнішньополітичноговідомстваРФМаріяЗахаровапоспішилазвинуватитивліквідаціїбойовикаУкраїну.

"В Донецке в ходе террористического акта погиб глава "ДНР" Захарченко. Есть все основания полагать, что за его убийством стоит киевский режим", – заявила Захарова.

ЯквідзначиливМіністерствізакордонних справУкраїни,"мегаблискавична реакціяМЗСРФнавбивствоЗахарченкасвідчить,якмінімум,про спробиРФприкритимаріонеток,якихвонапідтримуєіфінансує".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Примітно,щоСлідчийкомітетРосіїза фактомвбивстваЗахарченкапорушив кримінальнусправуза статтеюпро міжнародний тероризм.


УСлужбібезпекиУкраїнипідкреслили,щонепричетнідоліквідаціїватажкабойовиків,іповідомили,щорозглядаютьверсіюпро внутрішній конфлікткриміналітету,якимперенасиченіокупованітериторії.

"У нас есть основания полагать, что смерть Захарченко может быть результатом внутренних криминальных конфликтов в среде боевиков, прежде всего, связанных с распределением бизнеса, отжатого в течение 2014-2018 годов", – рассказал руководитель аппарата СБУ Игорь Гуськов.

ТакожГуськовозвучивверсіюпро роботуросійськихспецслужб,якимЗахарченкоостаннім часомставнезручний.

"Мы не исключаем и попытки российских спецслужб также устранить довольно одиозную фигуру, которая – у нас есть информация, – мешала россиянам... и сегодня стала лишней", – отметил руководитель аппарата СБУ.

Всі подробиці вбивства Захарченка читайте в текстовому онлайні "Сегодня".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти