Українським держслужбовцям заборонили критикувати владу

1 березня 2016, 14:22

Кабмін затвердив правила етичної поведінки чиновників

Кабмін заборонив держслужбовцям критикувати владу. Фото: AFP

Кабмін заборонив держслужбовцям критикувати владу. Фото: AFP

Кабінет міністрів України зажадав від державних службовців утриматися від публічної критики органів державної влади та їх посадових осіб, передає "Українська правда".

Відповідний пункт прописаний у постанові уряду "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого (№65), оприлюдненому на урядовому порталі 1 березня.

Згідно з правилами, держслужбовці повинні дотримуватися таких принципів: служіння державі та суспільству; гідну поведінку; добропорядність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

Реклама

Служіння державі, серед іншого, передбачає "формування позитивного іміджу держави", а гідна поведінка – недопущення навіть поза держслужби "вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця".

"Лояльність" ж, на думку чиновників, передбачає:

  1. сумлінність у виконанні рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів і державного органу, в якому працює державний службовець, "незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів";
  2. утримання від яких би то не було проявів публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб;
  3. коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов'язків.

Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їх дії та рішення, відмови від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, уникнення використання символіки політичних партій тощо

Етична поведінка також передбачає пріоритет загального блага громадян над особистими чи корпоративними інтересами, неприпустимість використання держмайна в особистих цілях; недопущення конфлікту інтересів, ненадання комусь переваг.

Реклама

Також до доброчесності віднесено "нерозголошення і невикористання інформації, яка стала відома у зв'язку з виконанням державним службовцем своїх обов'язків, в тому числі після припинення державної служби, крім випадків, встановлених законом".

В тренді
"Будапештський" формат переговорів по Криму: чому це вдала ідея для України

Згідно з правилами, інформація про діяльність держслужбовця повинна бути відкритою і доступною, крім випадків, визначених Конституцією і законами.

Для держслужбовців I і II категорії передбачається облік телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками партій, нардепами, суб'єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови і зустрічі.

За порушення цих правил держслужбовці несуть "дисциплінарну відповідальність згідно із законом", але в постанові не уточнюється, яку.

Реклама

У передмові до документа сказано, що за основу акту взята введена в Польщі "модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів".

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч писала, що такі правила створили після публічного виступу Айварас Абромавичус.

Нагадаємо, 3 лютого Абромавічус заявив про рішення піти у відставку, щоб не бути "ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти