Всі подробиці затримання Олександра Єфремова

30 липня 2016, 18:45

ГПУ має намір клопотати про арешт Єфремова терміном на 2 місяці

Олександр Єфремов. Фото: Дзеркало тижня

Олександр Єфремов. Фото: Дзеркало тижня

КолишнійголовафракціїПартіїрегіоніву ВерховнійРадіОлександрЄфремовзатриманийСталося це в аеропорту. ПрисобіуЄфремовабувквитокдо Відня.НаданиймоментЄфремовзнаходитьсявслідчомуізоляторіСлужбибезпекиУкраїни.Із затриманимполітикомпроводятьсяслідчідії,аоголошенопідозрубудепротягом доби.

ПізнішегенеральнийпрокурорЮрійЛуценконабрифінгу розповівподробиці затримання,атакожпояснив,щочекаєарештованого.

ЗасловамиЛуценка,Єфремовпідозрюєтьсявпосяганнінатериторіальнуцілісністьнедоторканністькраїни.

Реклама

Крімтого,Єфремовпідозрюєтьсявпричетностідо створеннятакзваної"ЛНР".

"Тиждень томуотрималипрямісвідченнявпричетностігромадянинаЄфремовадоорганізації "ЛНР"...ГромадянинЄфремовпідозрюєтьсявзаволодіннімайном "Луганськвугілля",скоєннінавмиснихдійзметоюзмінимежУкраїни,порушенняКонституції,щопризвелодозагибелілюдей,скоєнніорганізаційноготаіншогосприянняствореннюідіяльностітерористичноїорганізації"ЛНР",-заявивгенпрокурорнабрифінгу.

Луценкотакожтвердозаявив, що ГПУ має намірклопотатипро арештполітикатерміномна2місяці.Такожвінзазначив,щостаттіне передбачаютьзаставичи домашньогоарешту,якзапобіжного заходу.

Однак адвокат Єфремова  Олександр Мельников уточнив,щоОлександрЄфремовбувзатриманийнезаконноінеобгрунтовано,підозруйомувсеще неоголошено.

Реклама

"На даний момент підозра йому (Єфремову – ред.) не пред'явлено, він не сповіщений про підозру. Він знаходиться в Генеральній прокуратурі України з ранку – він не в СІЗО СБУ, він не був у СІЗО СБУ ... Важливо, що затриманий він незаконно і необгрунтовано. Про це свідчить протокол затримання, в якому сказано, що він робив замах на втечу, будучи в статусі підозрюваного, хоча він таким не є. Він є обвинуваченим по абсолютно іншій справі, за яким я здійснюю його захист протягом майже півтора року – по так званих "законах 16 січня". Інших підозр йому ніхто не пред'являв по цю хвилину, а затримали його нібито як підозрюваного у скоєнні злочину", – сказав Мельников.

45_02

Арештполітикашвидковикликавхвилюреакцій.Зокрема,Опозиційнийблок,до складуякоговходитьчималолідерівколишньоїПартіїрегіонів,заявив"рішучийпротест"у зв'язкуіз затриманнямЄфремоваізадекларувавготовністьнадатийому"усілякудопомогу".УзаявіОппоблокатакожміститьсязверненнядо ПрезидентаУкраїнитасвітової спільноти зпроханнямпросприянняу вирішенніситуації.

Нагадаємо,щоранішеЄфремовавжезатримуваливлютомуцьогороку.Тодійогозвинуватилиу зловживанніслужбовимстановищемприобтяжуючихобставинахіслужбовій підробці,атакожфінансуваннітероризму.Післяцьогойогозаарештували,апотімвідпустилипідзаставу.

Реклама

Також партія звертаєтьсядо президентаУкраїниПетраПорошенкаісвітової спільноти із закликом"захищатидемократіюісправедливість".

АоськолишнійгенеральнийпрокурорУкраїниВікторШокінвважає,щосправадійдедосуду,іЄфремовапотрібнозаарештуватибезможливостівнесеннязастави.

В тренді
Україна – ЄС: як не допустити імітації перетворень і досягти більшого – онлайн дискусія Київського безпекового форуму

"Єфремовусудмає обратитойзапобіжний захід,якийвідповідаєтяжкостіскоєного.Згідно з тим,щойомуінкримінують-повиненбутиарештбезможливостівнесеннязастави.Проте,на жаль,нашезаконодавствопередбачаєіншізаходи.Алевсежявпевнений,щобуделогічнезавершенняцієї справи",-сказавекс-главаГПУ.

РазомзтимрадникміністравнутрішніхсправЗорян Шкіряк анонсував,щоОлександраЄфремовачекаютьновізвинувачення.

"Посяганнянатериторіальнуцілісність-не останнястаття,якуінкримінуютьЄфремову.Тамз'явитьсяістаттяпро фінансуваннятероризмутаствореннятерористичнихісепаратистськихорганізацій",-заявиввін.

Такожрадникміністране виключає,що"будестоятипитанняпро розкраданнядержавнихкоштів".

Вінтакождодав,щоякщоЄфремовуінкримінуютьфінансуваннятероризму,тоце небудевнесеннязастави."Івінможеопинитися загратами",-додаввін.

Колишній депутат ВікторЛандикізовсімзаявив,щов'язниця-ценайбезпечнішемісцезараздляЄфремова.

"Найбезпечніше місце для Єфремова – це в'язниця. Він не просто зазіхав на територіальну цілісність України, він на неї зазіхнув, він зробив це своїми руками, зі своїми поплічниками. Перші росіяни, які захоплювали 3 і 9 березня будівлю нашої державної адміністрації (Луганської. - ред.), були привезені з його команді і під керівництвом голови обласної ради Голенка. Автобуси він проплачував, їх везли з Красна Талівка і з Крейдяного. їх було привезено 100-150 осіб. Вони ж були привезені знову на захоплення СБУ. Це все його робота", – стверджує екс-депутат.

ЗасловамиЛандика,місцевідепутатипередалидоказицихфактіввСБУ,однакпіслязахопленнямісцевоговідділенняспецслужбиціматеріализникли.

Вінпереконаний,щоЄфремовне випадкововзявквиткидо Віднясамезараз.Прицьомувіндодав,щозбираєтьсядаватисвідченняпротиЄфремова.

Якповідомлялося, 21 листопада2015року ГенеральнапрокуратураУкраїнизавершиладосудоверозслідуванняукримінальному провадженніза фактомприйняття"диктаторськихзаконів"на початку 2014 рокустосовно трьохколишніхнароднихдепутатівз фракції ПартіїрегіонівОлександраЄфремоваіОлександраСтоянатафракціїКПУСергія Гордієнка.Екс-нардепипідозрюютьсяу вчиненнязлочинів,передбаченихч.2статті364(зловживаннявладоюабослужбовимстановищем),ч.2статті366(службове підроблення)КримінальногокодексуУкраїни.

30листопада2015року Печерськийрайоннийсудм.Києваповернувпрокуратуріобвинувальнийактстосовно колишніхнароднихдепутатіввідО.Єфремова,А.СтоянаіС.Гордієнкоу справіпро голосуванняза"диктаторськізакони" 16 сiчня2014 року.Відповіднерішенняухвалила колегіязтрьохсуддів,мотивувавшитим,щообвинувальнийакт невідповідаєвимогамКримінальногопроцесуальногокодексуУкраїни.

Утравні2016року О.Єфремовповідомив,щобувнадопитахпошестикримінальнихпровадженняхвйоговідношенні,алене знаєзагальної кількості.

УтомужмісяціколишнійнароднийдепутатвідПартіїрегіонівВолодимирЛандикзаявив,щонадастьГенеральній прокуратуріУкраїнидоказифальсифікаціїпідсумківвиборіввЛуганськійобластітаінформаціюпро злочиниекс-головифракціїПартіїрегіонівЄфремова.


УККстаття110"ПосяганнянатериторіальнуцілісністьінедоторканністьУкраїни"передбачаємаксимальнийтермін-довічнепозбавлення волівразі,"якщозазначенідіїпризвелидозагибелілюдейабоіншихважкінаслідків".


уточнив,щоОлександрЄфремовбувзатриманийнезаконноінеобгрунтовано,підозрайомувсеще неоголошено

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти