Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

За що насправді почалося переслідування Фірташа – австрійські ЗМІ

23 березня 2015, 19:10

Підозри викликали покупки Дмитра Фірташа в магазині Louis Vuitton

Дмитро Фірташ

Дмитро Фірташ

Український бізнесмен Дмитро Фірташ потрапив у поле зору правоохоронців, коли мав намір заплатити за покупки в елітному магазині Louis Vuitton в "Золотому кварталі" у Відні. Про це пише австрійський діловий журнал Format, переклад статті якого публікують Українські Новини

Вартість сумок, спідниць та ювелірних прикрас досягла 75,510 євро – помірної суми для пана Фірташа, повідомляє Format. Тим не менш, чек в Louis Vuitton викликав ряд подій, оскільки Фірташ зробив безготівковий платіж. Один з найбільших австрійських банків BAWAG PSK у квітні 2014-го повідомив про цей платіж в поліцію через підозри у відмиванні грошей.

"Запит BAWAG PSK, пов'язаний з Louis Vuitton, показав, що неможливо привласнити цю квитанцію про оплату якого-небудь клієнту компанії", – каже суддя у кримінальних справах Крістіан Валці у своєму рішенні від 9 квітня 2014-го відносно звинувачень BAWAG. Він додає, що пан Фірташ намагався приховати фактичного ініціатора платежу, зробивши оплату через одну зі своїх закордонних дочірніх компаній. "Запити, зроблені BAWAG PSK в Louis Vuitton Austria GmbH, однак, як повідомляється, привели до висновку, що ця квитанція про оплату не може бути віднесена до якого-небудь клієнту компанії", – йдеться в постанові Земельного суду Відня з кримінальних справ від 9 квітня 2014-го. Таким чином, Фірташ підозрювався у спробі замаскувати, "хто дійсно замовив оплату, зробивши транзакцію через одну зі своїх закордонних дочірніх компаній". З Фірташа були зняті підозри, було також оголошено, що гроші є легальними.

До звинувачення BAWAG PSK Фірташ не знав, що він та інші клієнти Vuitton з Росії та України виявляються в списку спостереження ФБР, чий вплив доходить навіть до Австрії. Будучи банком з американськими власниками, BAWAG PSK підтримує хороші зв'язки з Аташе з правових питань американського посольства у Відні, сказано в публікації.

Одночасно з обвинуваченням BAWAG американська сторона зажадала екстрадиції Фірташа. В ордері на арешт із США бізнесмен звинувачується у дачі хабара індійським політикам з метою отримання цінних ліцензій на видобуток залізорудної мінерального оксиду ільменіту. У березні 2014-го Фірташ був арештований і випущений на свободу під рекордну заставу в 125 млн євро. Тоді BAWAG PSK спробував заблокувати виплату застави своїм звинуваченням у відмиванні грошей, і тим самим продовжити утримання Фірташа під вартою.

Реклама

"Засідання з питання екстрадиції заплановано на 30 квітня 2015 року", – каже Крістіна Зальсборн, прес-секретар Вищого земельного суду Відня.

Вищий земельний суд Відня (ВЗС) розглянув законність справи проти Фірташа, в тому числі доповідь, поданий BAWAG. У постанові від 29 січня 2015 року, яке стало доступно журналу "Формат", були розглянуті не тільки вимоги прокуратури і судові рішення, а й судове доручення Підрозділи по кримінальних справах Департаменту юстиції США ("Строковий запит на надання допомоги в арешті активів Дмитра Фірташа – справа 182-34339"). "Враховуючи скарги, а також пов'язані з ними заперечення у зв'язку з порушенням прав, оспорювані рішення будуть скасовані без заміни", – ухвалив суд. Запити на отримання доступу до інформації по рахунках і на конфіскацію активів були відхилені. "Встановлено, що суб'єктивні права заявників (примітка: Фірташа та підприємств) були порушені".

В тренді
Мир чи стіна на Донбасі: всі подробиці підготовки "нормандської зустрічі"

Було сказано, що судове доручення від американців засновано на простому припущенні. Згідно з висновком суду: "Заявники стверджують, що достатні підстави для підозр щодо підкупу індійських чиновників не утримуються (!) в постановах. Вся інша інформація, що міститься у справі, також не дає достатніх підстав для такої підозри. Навіть на прямий запит з боку звинувачення , влада США заявили, що вони не можуть надати інші важливі деталі справи".

Насправді, суддя Крістіан валці уклав у своїй постанові від 9 квітня 2014 року, що "судове доручення", що називалося "терміновим запитом", було обмежено коротким викладом змісту судового розгляду в США і підозрою, висунутим проти Дмитра Фірташа, без обговорення доказів або їх подання".

Для того, щоб зробити підозра проти Фірташа, озвучене американцями, більш предметним, австрійці просили докази у квітні 2014 року. Йоханнес Мартетшлагер з Департаменту міжнародно-правової допомоги та екстрадиції Міністерства юстиції хотів знати, чи отримав пан Фірташ вигоду від передбачуваного хабарництва, або чи був він частиною злочинної організації. Його колега у Вашингтоні відповів: "Хоча ця транзакція була використана для оплати хабара індійським урядовцям, ніякого прибутку не було отримано від цієї схеми хабарництва, і ми не маємо доказів того, що ці активи були отримані в ході злочинного діяння, вчиненого раніше", – йдеться в листі з Міністерства юстиції від 18 квітня 2014 року.

Прокурор США також повідомив: "Що стосується інших питань, представлених в листі, ми вважаємо, що немає необхідності представляти запитану детальну інформацію про змову з метою шахрайства, тому що ми не в змозі задовольнити вимоги австрійського закону. З цієї причини ми не будемо робити ніяких зусиль, щоб представити ці дані".

У контексті переговорів про екстрадицію виникає питання щодо того, чи може пан Фірташ очікувати справедливого судового розгляду. Відмова в доступі до документів США не є справедливим і являють собою порушення Конвенції з прав людини. Цей факт може поставити під загрозу екстрадицію в США. "Я суворо дотримуюся рішень, прийнятих незалежними судами", – говорить австрійський міністр юстиції Вольфганг Брандштеттер. Якщо суд ухвалить звільнити олігарха, прокурори не це оскаржувати, говорить Брандштеттер. Друг Брандштеттер Міхаель Шпінделеггер буде теж вітати таке рішення.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...