Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Інтерв'ю з губернатором Донецької області Жебрівським: "Нормальний українець готовий і постраждати..."

23 червня 2015, 08:11

Павло Жебрівський має намір налагодити взаємодію військових з мирними жителями, почати боротьбу з корупцією і співпрацювати з Москалем

Павло Жебрівський. Фото: архів

Павло Жебрівський. Фото: архів

Новий губернатор Донецької області Павло Жебрівський в інтерв'ю програмі "События" на каналі "Україна" розповів про свої перші кроки на посаді.

Про військової операції

Досвіду управління областю, в якій проходить військова операція, на жаль, не має ніхто. Або, на щастя, ніхто. Тому що Україна до агресії з боку Росії була мирною країною. І ми дуже раділи з приводу того, що у нас немає збройних конфліктів. На сьогодні є мета – відновлення кордонів України в довоєнних територіях і побудова європейського способу життя, європейських стандартів на території Донецької області. Все інше – засоби для досягнення цієї мети.

Про взаємодію з військовими

Перше, безумовно, оскільки я очолюю військово-цивільну адміністрацію, – це співпраця і робота з військовими. Ми все-таки повинні зробити співпрацю цивільних адміністрацій з військовими досить дієвими щодня, щохвилини. Ми все-таки повинні донести жителям Донецької області, що військові, які стоять на території Донецької області і захищають Україну, – це не війська із західної, центральної України. Це брати, батьки, які покликані захистити їх від тієї навали. Співпраця та допомога області військовим є суттєвими. Безумовно, ми готові і зобов'язані поважати, любити наших воїнів, якщо вони захищають державу. Якщо ж хтось робить не зовсім правильні речі, ми повинні жорстко припиняти це, тому що український воїн – це захисник, людина, від якої цивільний може отримати допомогу, захист – не тільки в частині війни, а й у частині поточного життя. Я буквально вчора був у своєму 54-му окремому розведбатальйоні, який стоїть на передовій. Виконувач обов'язків комбата сказав, що навіть п'яниці стали менше пити... І насправді люди кажуть: ви не здумайте йти звідси. Тому що і порядок почав встановлюватися в цьому населеному пункті, і багато іншого... Друге завдання не менш важлива – щоб менше гинуло наших солдатів, щоб ми відновили українську владу, Україну в довоєнній території, нам потрібно виконати домашнє завдання.

Про пропаганду

Ми повинні зробити все, щоб територія, контрольована українською владою Донецької області, – це було біле, а з іншого боку – чорне. Біле – не завдяки пропаганді телеканалів, газет, соцмереж, а завдяки проведеній роботі. І це не менш важливе завдання, ніж побудова сучасного війська. На цьому етапі я виставляю три пріоритети, три ключові завдання – у Донецькій області має бути закон і порядок не просто так, а закон і порядок в квадраті. І завдання силових структур – чітка і зрозуміла. Міліціонери не повинні "кришувати" безакцизні сигарети, палену горілку та інші речі. Не повинні брати хабарів, не повинні робити багато чого іншого, що, імовірно, має місце на сьогодні.

Про наведення порядку

Перед начальником УВС поставлено чітке зрозуміле завдання – почати наводити порядок серед держслужбовців, міліціонерів для того, щоб вони почали реформи з себе. У них є шанс це зробити. Безумовно, на першому етапі будуть сформовані групи, які здійснюватимуть контроль за виконанням поставлених мною завдань ... Це стосовно міліціонерів, СБУ, прокуратури, силових структур, які зобов'язані забезпечувати закон і порядок на території Донецької області. Це не військове. Мається на увазі якраз громадянське життя. І той же міліціонер – захисник, той же міліціонер – як дядя Стьопа – переведе по пішохідному переходу. Наведення законного порядку на території, яку контролюють українські влади, є пріоритетом номер один.

Про інфраструктуру і робочі місця

Реклама

Друге завдання – сьогодні ми навряд чи зможемо залучити іноземні інвестиції для створення робочих місць, для того, щоб ті ж переселенці, яких дуже багато на території Донецької області, могли не просто "чекати рибку" – що їм допоможуть соціальні служби і так далі. А щоб вони могли влаштуватися на роботу і заробляти собі на життя і допомагати своїм сім'ям. І тут ми, оскільки не можемо залучити інвестиції, то повинні почати інфраструктурні проекти. Це каналізація – не просто сто метрів каналізації поміняти, а поміняти всю каналізацію в місті. Це водопідготовка, це дорожнє покриття, це енергозберігаючі програми для дитсадків, шкіл та багато інших інфраструктурних речей. Для цього потрібен фінансовий ресурс. Насправді є один з напрямків – це фонд розвитку, який передбачає виділення не надто великої суми. Якщо будуть інфраструктурні проекти – а ми змусимо і голів міст, і керівників райдержадміністрацій їх підготувати, провести експертизи – то будуть виділені на це додаткові гроші. Крім того, на сьогоднішній день є ще один фінансовий ресурс, після узгодження я його оголошу, зараз знайдений десь мільярд коштів до кінця року, який можна задіяти, він є на казначейських рахунках. Ми просто направимо його на територію, контрольовану українською владою – це другий фінансовий ресурс. І третій фінансовий ресурс – підписано угоду між урядом України та урядом Німеччини про виділення 500 млн євро, з них триста мільйонів – на відновлення інфраструктури Донбасу. Це позикові гроші, і ми також будемо їх задіювати. Це додаткові інвестиційні гроші, створення додаткових робочих місць на території Донецької області. Таким чином ми покажемо на ділі – тут відновлюється Донбас, і такий Донбас має бути в цілому.

Про бізнес

Третє завдання – це спрощення роботи бізнесу. Ніколи, навіть у повоєнний час не прийде на Донбас іноземний інвестор, якщо не буде комфортно працюватиметься місцевим бізнесменам. У першу чергу необхідно скорочення процедур. Мої зустрічі з апаратом, поїздка в Артемівський район, наступні поїздки якраз направляють голів міст, голів райдержадміністрацій до розуміння того, що не бізнесмен бігає за чиновником – у бізнесмена завдання трошки інша: придумати бізнес-проект, реалізувати його, заробити грошей на виплати зарплат і податків, і, безумовно, собі заробити грошей. А державні службовці – це ті, хто обслуговує функціонування цього бізнесу для того, щоб люди могли мати роботу, і бюджет отримував податки.

Про корупцію

Ще один з напрямків – це підвищення зарплати для бюджетників і держслужбовців на території Донбасу. Ми повинні істотно їх збільшити. Наприклад, в облдержадміністрації працює багато переселенців з Донецька. І якщо порахувати, яку зарплату вони отримують, а вони змушені за ці ж гроші знімати житло, то, вибачте, на хліб і воду вистачає... На мій погляд, бідний держслужбовець – це прямий шлях до корупції. Скільки б не звучали погрози посадити в тюрми, але якщо людина на свою зарплату не може прожити, він змушений десь ці гроші знайти. І власне ще один напрям – робота і пошук грошей для підняття заробітної плати, оскільки я маю досвід роботи в бюджетному комітеті. Я не просто буду просити, а буду пропонувати статті, де такі гроші є і їх можна просто перенаправити на ці цілі. Це перші завдання, які сьогодні поставлені перед виконавчою владою в Донецькій області, і над цим ми працюємо.

Про стиль управління

В тренді
Пентагон анонсував новий транш військової допомоги Україні
Виконуючий обов'язки глави Міноборони США Марк Еспер

У мене є свій стиль, і не може бути два Кіхтенка та два Жебрівських. Насправді у мене своє розуміння, як це має працювати, ми будемо проводити відкриту політику, моя команда буде спілкуватися з громадянами. Тобто буквально за цей тиждень я планую відвідати три адміністративно-територіальні одиниці, побувати на підприємствах, зустрітися з військовими і населенням. Ми почали зустрічі з громадськими активістами і запросили їх до співпраці. І ключове питання озвучили – не потрібно просто критикувати і розповідати, як потрібно. Якщо є ідея, як потрібно, – приходьте, і ми спільно будемо реалізовувати ці речі. Безумовно, попередник працював по-своєму, у нього зовсім інший життєвий шлях, і він реалізував те, що придбав за попередній життєвий шлях. У мене трошки інший життєвий шлях. Критикувати точно не буду попередника, я ще досить молодий для політики і про три конверти я не хочу згадувати. Я думаю, що попередній керівник робив усе щиро, віддано, наскільки вистачало у нього зусиль, розуміння і можливостей.

Про Москаля

Геннадія Геннадійовича я дуже давно знаю. Ми були колегами по парламенту, спілкувалися, один одного знаємо. Ми домовилися, що будемо намагатися зустрічатися хоча б раз на два тижні. Так як потрібно десь погоджувати політику. Тому що Донбас – це не тільки Донецька область, це Луганська область, і дуже багато подібних питань. У Геннадія Геннадійовича один стиль роботи, у мене – інший. Я вважаю, що ключове завдання лідера – це в принципі визначити стратегію, поставити завдання своїй команді і контролювати виконання. А там, де вкрай необхідно, – втручатися особисто. Тобто у мене такий стиль управління, у Г. Г. – інший, але це не означає, що хтось правий, хтось ні – просто ми різні за своєю суттю, зі своїм досвідом життєвим і за своїми компетенціями.

Про перетин лінії розмежування

Реклама

Паперові пропуску в XXI столітті – це нонсенс. Папір завжди можна підробити. Сьогодні потрібно віддати належне антитерористичного центру, составившему базу вже досить великого числа людей з відомостями про співпрацю з терористами з "ДНР-ЛНР", і на основі цього можна в більш нормальному режимі вирішувати ці питання. Те, що буде вдосконалюватися порядок перетину, – це однозначно. І ми будемо направляти свої пропозиції.

Про жителів Донбасу

Є сьогодні бюджетники, у яких татові і мамі – 80 або 75 років, яких звідти не забереш. І якщо на сьогоднішній день людина поїхав би до батька й матері їх відвідати, то ганьбити і за це звільняти – це не зовсім правильно. Друге питання – якщо людина буде замішаний у співпраці. Тоді він повинен бути посаджений у в'язницю. І тут якраз завдання СБУ – відслідковувати цю проблематику. Але ми повинні собі дати звіт, хто ті люди, які живуть по лінії фактично конфлікту між Україною та Росією? Це наші, українці, це громадяни України.

Безумовно, є проблеми з їх усвідомленням. Мій друг з Луганська, який живе у Києві (не держслужбовець, простий громадянин), поїхав відвідати тата і маму, і змушений був прожити там два місяці. Йому так засмітили мізки ці канали російські – "Новоросія", що говорить: "Якби я не спілкувався з тобою, то у мене почалося би роздвоєння особистості".

Про гуманітарну допомогу

Сьогодні не тільки допомогу від одного бізнесмена повинен йти туди. Сьогодні український уряд готовий надавати гуманітарну допомогу людям, що живуть по іншу сторону. І Червоний Хрест готовий допомагати, і я думаю, що сьогодні все має бути чітко. Знаєте, ключова проблема на сьогодні в багатьох речах – це нерегламентованість. Скажімо, по контрабанді: вибачте, це не контрабанда, це просто кришування товарних потоків. Тому що у нас так виходить, що з одного боку, не заборонено постачати товар туди, а з іншого боку – і не дозволено. І тому повернулися 1990-ті роки в частині навіть не контрабанди, а просто кришування тими, хто має зброю, хто має вплив. Та ж плутанина – з гуманітарних вантажів. Я переконаний, що громадяни України, які опинилися там, потребують гуманітарної допомоги.

Про фортифікаційні споруди

Попередня команда суттєво підтягнула будівництво, і це радує. Я думаю, що в найближчі 10-12 днів вони повинні бути завершені.

Про блокаду

Нормальний українець готовий постраждати, вибачте мене, тиждень, два, місяць.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...