Цікава прогулянка по Харкову: український модерн

27 травня 2017, 12:42

Макаренко Ганна Макаренко Ганна

Найвідоміша робота зодчого Сергія Тимошенка – будинок на вул. Мироносицькій, 94, із залишками розписів Миколи Самокіша

На початкуXXстоліттясередукраїнськихзодчихстаєпопулярнимстильукраїнськиймодерн,тіснопов'язанийзтрадиціяминародногобудівництва.ЯскравимйогопредставникомєархітекторСергійТимошенко,якийпереїхавдо Харковапісля закінченняІнститутуцивільнихінженеріввПетербурзі.НайвідомішароботаТимошенка-будинокнавул.Мироносицькій,94,із залишкамирозписівМиколиСамокіша.Мипропонуємоподивитисяінаінші,не менш цікавібудівлізодчого,якийпіслязахопленняХарковабільшовикамипокинувмістоназавжди.

Реклама

ВУЛИЦЯ КУПЦІВ. ПРИБУТОК І ВИСОКІ СТЕЛІ

1__07
СьогодністартуємозвулиціПолтавськийШлях,якаперетвориласянарубежіXIX-XXстоліть.Тутселилисякупціічиновники,дляякихбудувалиприбуткові будинки.П'ятиповерхівку,спроектовануТимошенком,звелив 1913-мідосихпірвідвідувачівдивують4-метровістелі.Щеодинколишнійприбутковий будинокавторстваТимошенка-46.Віннарікстаршепопередньогоіпривертаєувагувікнамирізнихформ.
Вул.ПолтавськийШлях,51
Старт

СТАРА ГЛУБИНКА. ЦЕГЛЯНІ ОРНАМЕНТИ І СХОДИ

2__1_01
Цейколишнійприбутковий будинокустиліукраїнськогомодернуналежитьдо числамаловідомихархітектурнихшедеврівміста.Ошатностіжитловому будинку,побудованомувкінціXIXстоліття,надаєорнаментз двокольоровоїцегли.Усерединізберегласяковані сходи.Колисьнарозі будинкувисочівкуползішпилем,алечасїхне пощадив.Первісний виглядбудівлі міняютьперебудовамиісамімешканці.
Вул.Іванівська,22
2000 м

Реклама

ЗА ПЛАНЕТАРІЄМ. ПАМ'ЯТНИК ЗОДЧЕСТВА ПЕРЕЖИВ ПОЖЕЖУ

3__08
Своїсекретиєіунепримітного,невеликогобудиночказапланетарієм.Колишнійособнякпобудувалив 1915-мудлясім'їТоміцьких.Трапецієподібнівікнаідах,дерев'янідверізнароднимрізьблениморнаментом,цікавацеглянакладка-всецеелементиукраїнськогомодерну.Будинокє пам'яткоюархітектури.Кількароків томупожежа знищиладахнадодноповерховоючастиноюбудівлі,але,на щастя,не зачепиладвері.
Пер.Кравцова,13
3700 м

КУЗНЯ КАДРІВ. ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИЦЬ

В тренді
У Херсоні організували "вакцина-тур" у Москву: подробиці скандалу

4__07
РазомзспівавторамиТимошенкоспроектувавбудівлюдляУправлінняПівнічно-Донецькоїзалізниціі залізничного училища.Цяспорудатакожвстилімодерн,алевжебезтрадиційнихукраїнськихелементів.НабазіучилищапрацювалитехнікуміВищітехкурси-попередникизаснованогов1930-муІнститутуінженерівзалізничноготранспорту,нині-Українськогодержуніверситетутогожпрофілю.
Пер.Фейєрбаха,7
5400 м

ПРИКРАСА ВУЛИЦІ. РІЗНОМАНІТТЯ ВІКОН, ВИСТУПИ І СКОШЕНІ ДАХИ

Реклама

5___2
Ще один будинок в "фірмовому" стилі архітектора Сергія Тимошенка – український модерн – можна побачити на вулиці Плеханівській. Будинок на чотири квартири з магазином на першому поверсі побудували в 1914-му. Будинок був прибутковим, житло в ньому здавали в оренду. Цікаво, що на фасаді цієї будівлі немає ні ліпнини, ні виражених народних орнаментів, але вигляд у нього точно неабиякий. На тлі загальної забудови вулиці будинок виділяють численні вікна, які стали його справжньою окрасою. Яких вікон тут тільки немає: і маленькі, і довгі, і подвійні, і трапецієподібні, і арочні. Крім цього, триповерховий будинок прикрашають еркери (виступаючі частини фасаду) зі скошеними дахами. Будівля в хорошому стані, але зовнішній вигляд псують вивіски.
Вул. Плеханівська, 29
6800 м

ПАВЛІВСЬКЕ УЧИЛИЩЕ. ПРИХИСТИЛО СПОРТСМЕНІВ

6__04
НарубежіXIX-XXстолітьвХарковіпобудуваликількатриповерхівокдляздобуття початкової освіти,якіназвалискладнимиучилищами.Однезних,Павлівське,спроектувавТимошенко,доповнившиелементамистилюукраїнськогомодерну.Пізнішеучилищеперетворилившколу,азаразцекомплекснаДЮСШ№9.
Вул.Чугуївська,35-а
8400м

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти