На Полтавщині триває буріння нової газової свердловини

17 грудня 2019, 02:18

Місцеві громади раді тому, що завдяки видобутку газу місцевий бюджет поповнюється грошима

На Полтавщині триває буріння нової газової свердловини. Вже пробурили понад два кілометри. Треба – понад п'ять з половиною.

Реклама

Щоб дістатися такої глибини, необхідне сучасне потужне обладнання. Газовидобувні компанії дають країні вітчизняне паливо, а людям – роботу. І у виграші навіть ті, хто просто живе на таких родовищах.

"Сьогодні" побували в Ковалівці Полтавської області, неподалік від якої і розробляють свердловину.

Роботу здійснює величезна башта – бурова установка. Вона свердлить підземні пласти в пошуках газу. Довгі труби одна за одною спускають всередину – це бурильна колона. Вона змушує рухатися долото під землею.

Вага долота – 148 кг. Але разом з бурильної колоною вона уже важить понад сотню тонн.

Реклама

Чим глибше потрібно шукати газ, тим щільніші і міцніші пласти потрібно проходити, а навантаження на механізм зростає. Завдяки сучасному обладнанню добувачі можуть пройти кілометри вглиб. Тут – вже трохи більше двох. Породу піднімають на поверхню.

"Дана свердловина буриться безамбарним методом. Це означає, що вся вибурена порода утилізується і не захоронюється в місці буріння. Таким чином ми дбаємо про екологію даного регіону, в якому ми працюємо", – розповідає начальник відділу експлуатаційного буріння ДТЕК Нафтогаз Володимир Ружинський.

Це вже четверта свердловина, яку компанія ДТЕК Нафтогаз заклала на Семиренківському родовищі в цьому році. Дві з них пробурили за рекордні три з половиною місяці.

"В Україну інвестують ті, хто вірить в її майбутнє. ДТЕК Нафтогаз – найбільший інвестор в газовидобувну галузь країни. Тільки за останні роки ми інвестували 10 млрд. грн., щоб збільшити обсяги видобутку газу і забезпечити енергетичну безпеку країни", – говорить генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Місцеві громади – теж у виграші. У Ковалівської школі тепер – сучасний стадіон, нові вікна та ремонт в декількох класах.

"Триває тісна співпраця з сільською радою, вони співпрацюють з компанією ДТЕК і, відповідно, завдяки цьому ми здійснюємо багато процесів", – розповідає директор Ковалівської школи Ігор Дегтяренко.

Ремонт, музичне обладнання, меблі, вікна в місцевому палаці культури – все нове.

У школяра Антона Ткаченка – здібності розповідати гуморески. Сцена, каже, додає йому впевненості.

"Впевненості додає, і вона розвиває пам'ять, я розучую пісні, гуморески, вірші", – роповідає учень Ковалівської школи Антон Ткаченко.

Реклама

Уже другий рік село Ковалівка отримує гроші від ДТЕК Нафтогаз – частину ренти від видобутку газу.

"10 млн. грн. – бюджет 2019 року, все це ми отримали. З них понад 7 млн. грн. – це рентні платежі", – пояснює голова Ковалівської сільради Наталія Ніс.

За ці гроші маленькі громади не тільки ремонтують дитячі садки, школи або палаци культури. А ще й купують медичне обладнання, будують дороги – розвивають свої села і міста, щоб вони ставали зручними і безпечними для життя.

Раніше ми писали про те, що в Полтаві, щоб розробити родовища, застосовують інноваційні методи геологічних досліджень в компанії і галузі. Результати вражають.

Раніше в ДТЕК Нафтогаз назвали спосіб,як наростити видобуток газу і підвищити енергонезалежність України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти