Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
26,98
30,46
УКР

Олег Ляшко

народний депутат, лідер Радикальної партії

Справедливість починається з чесних судів

мнение
Справедливість починається з чесних судів //smm.ollcdn.net/img/article/6864/15_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6864/15_tn.jpg Олег Ляшко

Після місяця "роботи" на Канарських, Багамських та Мальдівських островах, після "важкої праці" на закордонних округах, депутати-дармоїди повернулись і розказують про неіснуючі реформи. Люди зубожіють, ледве зводять кінці з кінцями. Людям нічим платити за комуналку, а ми й надалі слухаємо казки про зміни, яких, на жаль, ніхто не бачить.

Більш того, вже цього тижня можемо стати свідками чергового етапу узурпації влади президентською командою. Після того, як фракції Радикальної партії вдалося зірвати спільні плани Путіна щодо прийняття конституційних змін в частині так званого "особливого статусу" Донбасу, влада вирішила переключити свою увагу на систему правосуддя в Україні.

Так, ще 25 листопада 2015 року Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України(щодо правосуддя)". Відповідний законопроект, запропонований Президентом України, отримав позитивний висновок Конституційного суду. Утім Радикальна партія голосувати за нього не буде з тієї причини, що він не реформує, а консервує судову систему. Там залишиться та сама корупція, той самий суддівський корпус – лише переведеться в ручне управління нинішньої влади. Тобто, всі ті злочинці в мантіях, які обслуговували режим Януковича, тепер будуть обслуговувати нинішню владу. Отака мета судової реформи, запропонованої Президентом. І вже сьогодні "сірий кардинал" президента у парламенті Ігор Кононенко вимагає поставити даний законопроект на голосування 28 січня.

Аналізуючи положення президентського законопроекту щодо судочинства, розуміємо, що влада не має жодних намірів змінюватися та змінювати чинну кланово-олігархічну систему. Немає ніякої реформи судів. Є лишень намагання влади підпорядкувати собі судову систему і керувати суддями так, як керував ними у свій час Янукович. Це те ж саме, що і реформа прокуратури від Шокіна. 150 нових прокурорів і всі свої, тобто маріонетки Генерального прокурора.

Таким чином можна зробити невтішний висновок щодо чергової спроби президентської команди узурпувати владу в Україні.

За наявною інформацією, сьогодні йде "активна робота" БПП з народними депутатами щодо отримання потрібної кількості голосів для ухвалення президентського законопроекту. Такі фракції, як "Опозиційний блок", "Воля народу" та "Відродження" підтримають даний проект закону. В обмін, вони отримають преференції для своїх людей у судах та прокуратурах у різних областях України. Це в черговий раз підтверджує, що де-факто в українському парламенті існує нова коаліція, яка голосує виключно в егоїстичних інтересах різних олігархічних кланів. Проте, ми також можемо говорити, що ані Радикальна партія, ні Батьківщина, ні Народний Фронт, ні Самопоміч не підтримають законопроект Президента. Проте, існує ймовірність того, що групі Кононенка вдасться перекупити частину депутатів.  

З огляду на це, а також усвідомлюючи невідкладну необхідність провадження радикальних змін в країні, Радикальна партія разом з колегами розробила альтернативний законопроект щодо здійснення правосуддя в Україні. Зокрема, цим законопроектом пропонується звільнення 8000 суддів і 10000 прокурорів. Після, виключно на конкурсній основі, без тиску президента, Уряду, або ж інших посадових осіб, будуть набиратися нові судді, які дійсно бажають працювати в інтересах України та закону. Такі судді не будуть залежні від жодної гілки влади чи олігархічних кланів. В цьому і полягає основний сенс радикальних змін, які пропонує наша партія. Це нормальна практика, яку проходили країни Європи, Азії та Латинської Америки.

Я глибоко переконаний, що кожен з нас має усвідомлювати, що без незалежної судової тапрокурорської системи неможлива вільна, демократична, європейська країна. Має бути чесний суд, де будь-який громадянин зможе знайти правду, незалежно від того, чи є в нього гроші та зв’язки у "високих кабінетах". Має бути некорумповані прокурорські органи. Єдина можливість цього досягти – радикально змінити ці структури. Саме в цьому і полягає реальна боротьба з корупцією.

Зважаючи на загрозу демократії, яку несе законопроект Президент України, Радикальна партія разом з колегами з інших політсил підготувала проект змін до Конституції в частині судочинства. Для його реєстрації потрібно 150 підписів. Ми закликали всіх членів парламенту підписатися під відповідним проектом, щоб дати можливість зареєструвати його і реалізувати те, чого вимагав Майдан і українське суспільство. Радикальне перезавантаження судової і прокурорської системи, можливість набрати абсолютно нових людей, які не займалися корупцією, не зловживали посадами, не брали хабарі – ось що потрібно країні. Все інше – це імітація, яка поглиблює кризу і веде Україну до прірви. 

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...