Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,95
31,76
УКР

Денис Марчук

заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Українців чекає підвищення цін на продукти

мнение
Українців чекає підвищення цін на продукти //smm3.ollcdn.net/img/article/7440/16_main.jpg //smm9.ollcdn.net/img/article/7440/16_tn.jpg Денис Марчук

З 15 серпня 2016 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі тимчасово скасувало (на 3 місяці) адміністративне регулювання цін на продукти харчування.  До списку соціальних продуктів в Україні належать: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичина, свинина і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметана, масло вершкове, олія соняшникова, яйця курячі. 

Нагадаю, ціни на соціальні сорти продуктів в Україні регулюються ще з 1996 року. Вважаю рішення МЕРТ цілком правильним, так як механізм державного регулювання за цінами неефективний і все рівно не може зупинити подорожчання соціальних продуктів.

Тенденція здороження продуктів харчування прослідковується ще з початку  2016 року. Фактично на осінь, в залежності від групи продуктів, ціни підуть вгору. Деякі продукти харчування подорожчають до 50%.

Традиційно, в першу чергу, українці звертають увагу на те, яка ціна буде на хліб. Зібравши хороший врожай, нібито закладені сприятливі умови, за яких хліб не повинен подорожчати. Однак на вартість хліба, окрім врожаю, впливає багато інших чинників. Серед яких зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, газу, міндобрив. Найбільше ж на ціну вплине збільшення ціни на "комуналку". Тому доводиться констатувати, що хліб зросте в середньому на 20%. Тобто, за буханку хліба потрібно буде віддати близько 10-10,5 грн. Також подорожчає продукція з цієї ж категорії – борошно та макаронні вироби.

Окрім того, слід очікувати здороження молока, м’яса, яєць. Тобто, тих продуктів, що мають відношення до тваринного походження. Це пов’язано також з підняттям цін на комплектуючі  аграрного виробництва, що фактично на 80 % складаються з імпортних товарів, а, значить, мають прив’язку до валюти. Також серед важливих факторів, що впливають на здороження продуктів харчування – податкова політика країни щодо сільгоспвиробників. Наприклад, за цей рік фінансове навантаження на 1 га землі зросло в 41 раз! Це пов’язано зі  збільшенням фіксованого сільськогосподарського податку.

Є й хороші новини. Серед популярних продуктів, на які ціна падатиме  – гречана крупа. Вперше з початку цього року ціна на гречку не зростала, а знизилася на 2-4 грн.  Також не слід очікувати здороження деяких овочів. Вже сьогодні спостерігається здешевлення на третину ціни на моркву, буряк, цибулю, але це переважно за рахунок присадибних господарств.

Таким чином, доводиться констатувати, що українці й надалі змушені будуть витрачати на продукти харчування більше 50% свого доходу.

Тенденція є такою, що громадяни України обирають більш дешевші харчі. Більшість з наших співвітчизників нині живуть на 1,5 у.о. в день. Це майже як у найбідніших країнах Африки.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...