Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27
30,66
УКР

Денис Марчук

заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Як державі підтримати фермерство та кооперацію

мнение
Як державі підтримати фермерство та кооперацію //smm.ollcdn.net/img/article/10567/78_main_new.1505749959.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/10567/78_tn.1505749959.jpg Денис Марчук

Історія доводить, що в державному управлінні, як і в менеджменті процвітаючих підприємств, наявність стратегії завжди краще, ніж її відсутність. Тому той факт, що 13 вересня Кабінет Міністрів України, за результатами громадських обговорень, прийняв постанову "Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки" заслуговує на схвальну оцінку.

Проаналізуємо основні положення документу. Якість, будь-якої, Концепції визначається об’єктивністю проблем, на вирішення яких вона спрямована. Серед проблем розвитку фермерських господарств автори Концепції звертають увагу на відсутність можливостей фермерськими господарствами залучення фінансових ресурсів, низький рівень технічного та технологічного забезпечення, проблеми із використанням земельних ділянок переданих у постійне користування фермерським господарствам. При цьому слушно зауважено про диспропорції у загальній структурі виробництва валової продукції сільського господарства, коли 90% власної сільськогосподарської продукції фермерські господарства генерують у галузі рослинництва. Документі чітко визначає, що більшість фермерських господарств, які мають в обробітку земельні площі до 100 га, потребують державної підтримки. Ознайомившись зі стратегією необхідно зазначити, що до переліку проблем серйозних зауважень нема.

Шляхи розв’язання проблем Концепція вбачає у державній підтримці фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, врегулюванні механізмів набуття земельних ділянок у власність, удосконаленні системи оподаткування фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів з метою стимулювання їх розвитку та створення нових фермерських господарств, сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів.

Підходячи до Концепції критично слід зазначити, що документи такого формату здебільшого носять декларативний узагальнений характер. Ця стратегія не є виключенням. І навіть те, що Концепція передбачає щорічну підтримку із державного бюджету, фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, в обсязі 1 млрд грн не дає підстав стверджувати, що це суттєво покращить стан справ на селі.

Маємо розуміти, що Концепція є базисом, на основі якої мають бути розроблені галузеві програми із підтримки створення та розвитку: нових фермерських господарств; глибокої переробки вирощеної продукції; розвитку тваринництва; розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства; технологічного оновлення господарств; часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів; надання державних гарантій під інвестиційні проекти.

Розробка галузевих програм дозволить сформувати поетапні плани підтримки фермерських господарств, які визначатимуть точну кількість збільшення поголів’я у тваринництві, площу розширення закладки садів та нішевих культур, кількість побудови та реконструкції інфраструктурних об’єктів тощо. Наявність таких програм дозволить об’єктивно оцінити обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Концепції.

Підсумовуючи зазначу, що найближчих кілька місяців ми будемо обговорювати проект бюджет України на 2018 рік. Тому саме від активної участі у бюджетному процесі сільгоспвиробників, аграрних асоціацій та парламентарів залежить бути Концепції декларацією намірів, чи наповненим реальним змістом працюючим документом.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...