Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
26,85
30,21
УКР

Олексій Руденко

реконструктор, історик, член ГО "Нове військо", радник міністра оборони

Все владнає плин часу, або Про свята українських вояків

мнение

Україна 6 грудня святкує День ЗСУ. Як відомо, є в нас ще одне велике свято вояків – День захисника України, 14 жовтня. Варто зазначити, що ці свята не конкурують між собою – вони спрямовані на зовсім  інші речі, в них різне емоційне наповнення.

День Збройних сил України – це день заснування ЗСУ, відзначення того факту, що Збройні сили, як армія незалежної української держави, постали саме за постановою Верховної Ради. А День захисника України спрямований на відзначення всіх поколінь борців за волю України із зброєю в руках.

Від часів СРСР нам залишилось ще одне екс-свято – 23 лютого. Щодо тих, хто продовжує його святкувати – що ж зробити, щоб радянське свято пішло у забуття? Нічого робити не треба, все владнає природній плин часу. Так, частина молоді у нас відзначає 23 лютого, бо за багато років цей день встигли перетворити на свято за статевою ознакою. Якщо 8 березня відзначають як жіноче свято, то є альтернатива у вигляді чоловічого свята, коли вітають не тільки тих, хто служив у радянській армії. Я особисто служив в ній два роки (ДМБ 85), і якщо мене хтось мене привітає, я його гнати метлою не буду – просто скажу, що не відзначаю, але дякую, добре. Але у нас є люди, які взагалі не мають відношення ані до Радянського союзу, ані до радянської армії, але за інерцією продовжують святкувати це як простий чоловічій день.

Боротися з цим в демократичній країні дуже важко. До речі, 23 лютого був не днем радянської армії, а днем захисника батьківщини. Якої батьківщини, не уточнювалось. Так от, зараз є свято 14 жовтня, День захисника України, який збігається з Днем козацтва, який збігається з Днем святої Покрови і річницею заснування Української повстанської армії. Це суперпотужна альтернатива радянському святу, і я б саме на ній акцентував увагу.

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Источник:

Сегодня

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.