Сделать стартовой
26,19
29,83
УКР

Володимир Шульга

Народний депутат VІІ скликання, проректор Харківського національного університета внутрішніх справ

Свідомість суспільства, або "Підсумки" на 2019 рік

мнение

Наприкінці року всі люблять підбивати підсумки: досягнення, звершення, якісь персональні здобутки. Але мені, в першу чергу, спадає на думку не персональне та не загальнодержавне. А загальнолюдське, те, що має стосуватись кожного, не залежно від віку та політичних переконань, не залежно від професії чи освіти.

Рік, що минув, дуже змінив наше суспільство. І сьогодні хочеться проаналізувати та звернути увагу на речі, які будуть обумовлювати розвиток нашого суспільства в цілому у 2019 році.

Що б там не казали про українську науку та освіту, але цьогоріч десятки українських стартапів отримали визнання на міжнародному рівні. Це, зокрема і наукові розробки, що визначатимуть розвиток медичного обслуговування та комп’ютерного програмування. І вже багато хто з українських молодих науковців та винахідників отримав, зокрема, і фінансову підтримку від закордонних інвесторів для впровадження цих розробок.

Вже протягом року, що фактично минув, наше суспільство стало використовувати новітні технології у побуті дедалі частіше, навіть не замислюючись над тим, що відбуваються докорінні зміни, а Україна інтегрується у світ передових країн. Як приклад: безвізовий режим із ЄС став можливим, в тому числі, і завдяки тим-таки новітнім технологіям біометричної ідентифікації.

Наша авіаційна промисловість стала незалежною від Росії, а чимало країн, включаючи США, висловили бажання співпрацювати з Україною у впровадженні новітніх технологій в авіаційній галузі, модернізуючи українські літаки та космічні ракети-носії. А про те, що в Україну зайшла численна кількість компаній-лоукостерів – навіть і говорити зайве.

Не можу не згадати і величезний крок вперед у сфері безпеки та закупівлі гелікоптерів для структури МВС, а разом із тим і відновлення легендарного Кременчуцького льотного коледжу, де готуватимуть фахівців не лише для пілотування, а й обслуговування та інженерів для бази обслуговування сучасних гелікоптерів, що буде створено в Україні.

Ще один аспект – безпілотні авіаційні комплекси. Протягом цього року Українські розробники навчилися виготовляти БПЛА, що стали багатофункціональними та можуть бути застосовані не лише у військових цілях, а й, в першу чергу, для потреб цивільних. Ті ж таки безпілотники для агропромисловості. Дотично згадаю і системи електронного сканування ґрунту, що були розроблені українськими молодими науковцями та вже використовуються аграріями.

Окрім того, згадаю і розробку відповідного законопроекту щодо використання БПЛА. Так, це в стадії розробки, проте це вже існує і також стає частиною нашого життя.

Є ще багато прикладів та реальних речей, про які хотілося б згадати. Але це займе багато часу.

Головне, ЧОМУ я про це все згадую – це те, про що я казав на початку: Україна вже змінилася якісно в плані використання новітніх технологій. І головне, чого я прагнув цього року та прагнутиму у майбутньому – це донести до свідомості людей просту істину: світ змінюється, і ми не маємо права відкидати усвідомлення цих змін, намагатися відсторонитися, обґрунтовуючи свої відсторонення іншими проблемами.

Звісно, в Україні точиться війна, ми маємо окуповані території та де в чому розколоте навпіл суспільство. Але ж призначення науки та нових технологій, зокрема, і в тому, щоб об’єднати розрізнене суспільство, довести, що існують речі, які на перший погляд здаються несуттєвими. Але насправді є рушійною силою.

Якщо вчителі перших класів будуть доводити дітлахам, що смартфони – це зло, то від цього дітлахи не перестануть менше користуватися гаджетами. А навпаки, – вчителі завоюють несприйняття себе та школи, як такої, яка не спроможна навчити користуватися знаннями. І так у всьому. Відкидаючи очевидне, намагаючись замістити його іншими проблемами, ми не розвиваємось. А потрібно, і я в цьому переконаний, налаштовувати свою свідомість на позитивне мислення, використовувати всю гнучкість людського розуму, аби якомога якісніше та продуктивніше подолати всі негаразди.

Так, я знаю про всі існуючі проблеми, так само, як і все наше суспільство. Але завдяки чому ми про все це знаємо? А завдяки інформації, що розповсюджується миттєво за допомогою тих таки новітніх технологій. І наше завдання – усвідомлювати всю відповідальність, аби не дати змоги маніпулювати собою. Саме тому ще раз і вкотре наголошую: новітні технології, технологічний розвиток та усвідомлення свого місця у невпинності прогресу – ось це завдання, яке посеред інших має ставити перед собою суспільство, вирішуючи нагальні питання.

Підсумовуючи все вищесказане. Так, озиратися, згадувати, чим запам’ятався рік, – потрібно. Але є й інша беззаперечна теза: згадуючи, зосереджуйся на досягнутому, а з проблем роби висновки та використовуй досвід задля майбутніх звершень. Не варто перетворювати невдачі на привід для підгодовування комплексу меншовартості.

Давні мудреці казали: все, що ми втратили, – не повернеш. Але те, кожне втрачене – це набутий досвід, і його треба використовувати для того, щоб примножувати та розвивати те, що ми зберегли.

А зберегли ми головне – нашу гідність, наші здорові амбіції величної держави та показали себе як країна, яка має талановитих людей і повинна посісти чільне місце серед передових світових держав.

Тому вітаю вас усіх, друзі, з новорічними та різдвяними святами. І нехай 2019 рік принесе вам сили, звитяги, здоров’я та мудрості!

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Источник:

Сегодня

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь