Олег Скрипка

Музыкант, вокалист, лидер группы "ВВ", основатель Международного фестиваля "Країна мрій"

Квіти – проти куль

мнения

15 Апреля 2016, 14:12

Хіпі – революціонери середини минулого століття стали свого часу провідниками ідей гуманізму та утвердження миру. Їхнє гасло "Make love, not war!" яскраво ілюструвала квітка у дулі гвинтівки. Тоді романтикам не вдалося змінити світ. Світоглядну революцію 60-х перемолола холодна машина капіталізму. Але ідеологія хіпі, цих дітей квітів, дала свої паростки, що глибоко укорінилися у сучасну свідомість.

Днями ми у товаристві дипломатів 19 країн (Індії, Литви, Узбекістану, Латвії тощо) разом саджали дерева у Київському ботанічному саду. В антуражі квітучих магнолій у компанії послів у ділових костюмах, із маленькими прапорцями своїх країн ми реалізовували абсолютно хіпі-ідею "We plant trees of peace". Така собі – інтернаціональна толока. Де ми посадили своє Древо Миру. Щиро вірю, що це спрацює.

Давня легенда свідчить, що спочатку було безмежне море, на якому утворився острів, де виросло Древо Життя. Голуб із голубкою сіли на це дерево. Між ними зародилася Любов, і ця Любов надала життя усьому світу. Тобто Древо Життя – основа нашого існування. Людина, як і дерево, прагне до неба, щоб сягнути сонця. Але, щоб зрости, треба мати міцне глибоке коріння. Тільки, коли ми знаємо-шануємо нашу історію-культуру, то можемо зробити потужний ривок у майбутнє. Такий закон розвитку.

З десяток років тому я посадив своє перше дерево. Несподівано для себе тоді відчув, що надати життя рослині – якесь незбагненне задоволення. Такий собі крок до вічності. Переконаний, ця маленька, але висока й вагома життєва мета і є для всіх нас. Думаю, для цього нас Бог і створив. Адже ми живемо, аби давати життя іншим людям, рослинам, пісням, картинам, будинкам, емоціям і думкам.

Якось ще до війни я знімався в російському (хоча правильніше говорити московському) кіно із російськими акторами. Один з них згодом знеславився на весь світ, вчинивши "сафарі" проти захисників донецького аеропорту. Так ось, тоді він запросив мене на полювання. Я відмовився, сказавши, що не розумію мотивацію цієї кривавої "забави". Той щиросердно мені пояснив, що отримує майже сексуальну насолоду, убиваючи живих істот, мовляв: чим більше тварина, тим більше задоволення! Причому, тепер це "задоволення" зайшло дуже далеко.

Нинішній час наповнений символами. Всією країною квітнуть сади. Буяє природа. А люди на сході вбивають інших людей. На заході країни нещадно рубають ліси і перекопують землі у пошуку золотого каміння.

Тому приклади життєствердження – вкрай важливі для України в умовах зовнішньої агресії. Гібридні війни народжені гібридним світоглядом. Це той сон розуму, що породжує чудовиськ. Неодноразово переконувався у справедливості мудрих слів Франсіско Гойі.

Я мрію-вірю, аби насолода від народження життя, зрештою, перемогла серед людей жагу до убивства. Аби люди осягнули це почуття і сприйняли його, як життєве кредо. Відмовилися від гібридних думок та вчинків. І отримували насолоду від продовження роду, а не від вкорочення один одному віку. І тоді у світі і в Україні настане мир.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...