Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,9
31,67
УКР

Олег Скрипка

Музыкант, вокалист, лидер группы "ВВ", основатель Международного фестиваля "Країна мрій"

Український jazz-n-blues у Чикаго

мнение
Український jazz-n-blues у Чикаго //smm3.ollcdn.net/img/article/7463/8_main.jpg //smm0.ollcdn.net/img/article/7463/8_tn.jpg Олег Скрипка

Я давно мріяв зіграти і заспівати разом із чорними музикантами. І, нарешті, моя мрія здійснилася. У Чикаго ми зіграли концерт разом із відомою американською блюзовою співачкою Лінн Джордан та її гуртом "The Shivers".

Ущент заповнена концертна зала найвідомішого джаз-клубу Чикаго "City Winnery"  жевріла і палала українським духом. Хоча близько третини її були американці неукраїнського походження. Але фізично відчувалося, як мистецтво й щира симпатія до України єднає наші країни, народи і культури. Того дня я спілкувався із багатьма американцями, які підтримують Україну серцем у найскладніший час її історії. 

Вражає творча унікальність та людська безпосередність американської джазової діви Лінн Джордан. 10 років тому вона виступала в Україні на Майдані Незалежності. І відтоді закохалась в Україну. Лінн одразу виголосила зі сцени, що є другом України. З огляду на події у нашій країні співачка розпочала програму піснею "I Will Survive" (Я переживу), що змусило поважну аудиторію піднятися.

Ми вперше побачились із Лінн перед концертом і разом репетирували лише півтори години. А до того працювали із записами один одного дистанційно. Мене вразив професіоналізм Лінн та її неймовірні музиканти. Їх здатність імпровізувати дозволила нам заспівати у стилі класичного блюзу чиказький хіт "Sweet Home Chicago", а також українську "Черемшину". На бек-вокалі у нас співала талановита джазова виконавиця із Києва Ольга Цвинтарна.

Ми легко знайшли спільну мову із Лін Джордан, адже у нас склалися голосові тембри і зійшлися душевні хвилі. Ми зіграли американсько-української мистецький продукт у стилі соул, рок та блюз. Немає жодного сумніву, що українська культура є частиною світової. Вона цікава світові, не має жанрових обмежень та територіальних кордонів.

Виступ мав благодійну мету і був організований великим другом України президентом Києво-Могилянської Фундації Америки Мартою Фаріон. Вона опікується програмами підтримки біженців із Донбасу та бійців, які пережили жахи війни. Усі кошти від продажу квитків буде спрямовано на підтримку центрів психосоціальної реабілітації Києво-Могилянськoї академії – у Києві та Слов’янську. Тамтешні фахівці надають психологічну допомогу українським бійцям, що протистояли кремлівсько-терористичному угрупуванню на Донбасі.

Впевнений, такі міжнародні мистецькі проекти наближають Україну до перемоги, до побудови прекрасної Країни Мрій. У цій країні не буде війни, а замість вибухів лунатиме джаз.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...