Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,19
30,8
УКР

Вікторія Столяренко

Керівник видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля»

П’ять осінніх новинок, які варто прочитати

мнение
П’ять осінніх новинок, які варто прочитати //smm.ollcdn.net/img/article/7490/79_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/7490/79_tn.jpg Вікторія Столяренко

Щорічно майже усі видавництва України готують до виходу друком свої наймасштабніші та найцікавіші книжкові проекти на початок осені. Пояснення цьому доволі просте –у вересні відбувається головна книжкова подія року, Форум видавців у Львові. Читачі з усієї країни, затамувавши подих, очікують на на нові книжки, з якими можна буде цікаво проводити осінні дні. Отже, п’ять осінніх книжкових новинок, які варто прочитати.

"ДНК"

.jpg_14

Книжка "ДНК" – це унікальний проект, який створювався у співавторстві цілої плеяди популярних українських письменників – Сергія Жадана, Олександра "Фоззі" Сидоренка, Макса Кідрука, Юрія Винничука, Андрія Кокотюхи, Ірени Карпи та Володимира Рафєєнка.

"ДНК" – це роман, де кожний розділ має свого власного автора, і всі вони пов’язані між собою справжнім генетичним зв’язком, адже герой кожної наступної історії – нащадок попереднього. А кожний розділ – нова гілка спільного родинного дерева. Як дізнатися, що вона родить, налите українським сонцем яблуко, соковите та красиве, сповнене любові до землі, або гіркий гнилий плід, сповнений отрути та занепаду?

Роман дає можливість за короткий час прожити життя кількох поколінь, зануритися у свідомість кожного героя, пережити з ним найяскравіші моменти життя, а потім "вирватися" та стрибнути до наступної епохи. Така "мандрівка" сповнює читача смутним відчуттям метафізичного споглядання за життями інших. Завдяки тому, що у книзі об’єднані роботи багатьох авторів, у кожного героя є індивідуальність, власний характер, голос, стиль.

Пол Каланіті "Коли подих стає повітрям"

___07

Книжка Пола Каланіті "Коли подих стає повітрям" – це автобіографічний, унікальний у своєму роді твір. У травні 2013 року, за крок від омріяної медичної та наукової кар’єри, Пол Каланіті діагностував у себе рак легенів 4-ї стадії й розпочав свою книгу. Крапку в ній поставила його смерть навесні 2015-го. А за десять місяців відверта та мужня історія боротьби, кохання й самовідданої лікарської праці стала бестселером № 1 за версією The New York Times та увійшла до лідерів продажів на Amazon.com.

Що відчував лікар, який сам багато разів повідомляв пацієнтам про страшний діагноз, а тепер раптово опинився на їхньому місці, в полоні думок про те, скільки йому залишилося жити, і що робити з таким бажаним, але зовсім безнадійним життям. Це історія величезної наснаги однієї звичайної людини, яка змусила себе забути про страх та викинути погані думки, знову повернутися до життя, до своєї роботи, наукової праці, і навіть завести дитину. На жаль, ця зворушлива, надихаюча історія назавжди залишиться недописаною. Вона не навчить вас долати смерть, або життя, вона не розкриє перед вами ніяких особливих таємниць. Але навчить мужності, душевної стійкості та рівноваги, та допоможе зрозуміти, що страшний діагноз – це не вирок, а можливість встигнути зробити неможливе і прожити життя не марно. 

Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінок"

______

Книжка "Поміж сірих сутінків" американської письменниці з литовськими коріннями Рути Шепетіс має величезну кількість міжнародних премій та нагород. Справжній світовий бестселер було перекладено 36 мовами та видано у 40 країнах. У США роман включено до шкільної програми у 21 штаті.

Історія п’ятнадцятирічної литовської дівчинки Ліни Вілкайте, яка живе разом з батьками у мальовничому Каунасі. Ліна мріє стати художницею, і, здавалося б, ніщо не зможе затьмарити її щасливе, сонячне майбутнє. Але біда завжди приходить неочікувано. Її рідну Литву анексовано Радянським Союзом, а Ліна та її сім’я, як і багато литовців, опиняється в брудному ешелоні для депортованих, який рухається в східному напрямку. Героїня, яку зачаровують тривожні картини Едварда Мунка, опиняється в моторошному світі, призначенням якого є зруйнувати людське обличчя того, хто мав нещастя туди потрапити. Що чекає на дівчинку, її рідних і друзів між сірих тонів Сибіру і Заполяр`я? Авторка писала роман, беручи за основу дійсні спогади литовців, які пережили радянську депортацію.

Джон Фаулз "Маг"

 .jpg_15

Якщо у декількох словах описати відчуття після прочитання книги Джона Фаулза "Маг", то найпростіше, що можна сказати -  це неймовірна книга. Про те, що ви її прочитали ви не зможете забути вже ніколи в житті.

"Маг" – це вражаюча історія сироти на ім’я Ніколас Ерфе. Ніколас ненавидить сіру сучасність і не хоче потрапити в таке саме майбутнє, як і всі інші. Він потрапляє на острів Фраксос, проходить низку випробувань і загадок. Ця книжка буде перегортати ваше світосприйняття з кожною новою сторінкою. Готуйтеся до суміші яскравих алюзій та витонченої, красивої еротики. Це книга про кохання, сенс життя і людей, книга, від якої неможливо відірватися, і до якої хочеться повертатися знову й знову. Роман посів 67 місце серед найкращих творів світової літератури в опитуванні BBC "The Big Read".

Сергій Плохій "Брама Європи"

__06

Сергій Плохій – професор Гарвардського університету, один з найкращих спеціалістів з історії Східної Європи. Книгу "Брама Європи" за масштабами та науковою цінністю вже зараз ставлять в один ряд із творами Михаїла Грушевського, ця книга спеціальний проект до 25-річчя Незалежності. Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. З книги можна дізнатися, як наші предки "призвали варягів на царювання", як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...