Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,19
30,8
УКР

Володимир Тищенко

Громадський активіст

Будівництво скандального ТРЦ на ст. м. "Героїв Дніпра" можуть зупинити (Фотофакт)

мнение
Будівництво скандального ТРЦ на ст. м. "Героїв Дніпра" можуть зупинити (Фотофакт) //smm.ollcdn.net/img/article/7531/68_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/7531/68_tn.jpg Володимир Тищенко

Останнім часом не вщухають пристрасті навколо скандального будівництва торгово-розважального центру на станції метро "Героїв Дніпра" у Києві. Будівництво ТРЦ "Оазис" розпочалося ще в липні місяці. Тоді ділянку землі в колі огородили парканом, всередину завезли будівельну техніку, а на паркані повісили таблички, мовляв, метрополітен проводить хімічне закріплення грунтів.

._1

Стратегія у забудовника була наступною. Спочатку зносять всім набридлі МАФи, ставлять паркан та називають  це "укріпленням грунтів", а коли багато киян виїхало у відпустки, починають  забивати сваї під майбутній ТРЦ. В будь-якому випадку потім це зупиняти буде важче, ніж на початковому етапі. Саме тому паспорт будівництва і зображення об'єкта, вивісили лише в серпні місяці.

._2

8 вересня з'ясувалося, що забудовник під час своїх робіт пробив стелю над однією з колій станції метро "Героїв Дніпра". Діру швидко замаскували листом заліза, а керівництво метрополітену зробило вигляд, що нічого не відбулося.

._3

._4

Від техніки забудовника постраждала не лише стеля станції, за дивним збігом обставин в той же час тріснули і гранітні плити підлоги станції, якою щодня користуються тисячі киян та гостей столиці України.

._5

Щоб висловити свій протест зухвалими діями забудовника, місцеві мешканці, які побоюються аварії на станції, почали блокувати під’їзні дороги до метро.  15 вересня громада прийшла на сесію Київради висловити своє обурення бездіяльністю мера, котрого чекали на мітингах весь минулий тиждень. Тоді Віталій Кличко пообіцяв оболонцям, що будівництво ТРЦ до громадських слухань, які заплановані на 29 вересня, відбуватися не буде. Міський голова, як міг, намагався переконати громаду, що все, що в подальшому буде відбуватися на станції метро "Героїв Дніпра", ніщо інше, як укріплення грунтів, яке немає ніякого відношення до будівництва ТРЦ.

З того часу місцеві мешканці, щоночі фіксують на відео забивання свай під майбутній ТРЦ та викладають це у мережу.

Чому київська влада так аморфно відноситься до цієї забудови, ніби її й не існує?

До дозвільної документації, як і до самих землевідведень під це будівництво, є багато запитань. Але зупинимось на найбільш очевидному, що мав би помітити кожний, хто переглядав документи і тим більше їх погоджував.

З чого починається будь-яке будівництво? З виділення землі під забудову. Чи є ця земля у ТОВ "Єлікон ЛТД"? А ось землі під заплановану забудова "кола" у них якраз і немає. Дивимось план землевідведення із договору оренди. У забудовника у "колі" 9 окремих ділянок, розділених ділянками земель комунальної власності, що ненадані у власність або користування.

._6

Якщо хтось забув, то право на землю у нас так зване "вертикальне" – воно розповсюджується вертикально над і під земельною поверхнею, але жодні конструкції не можуть виступати за межі ділянки по горизонталі.

А що каже рекомендований нам для перевірки забудови самим міським головою Віталієм Кличком сайт містобудівного моніторингу? Дивимось схему земельних ділянок містобудівної діяльності та виданих містобудівних умов і обмежень забудови. Цікаво… Ті самі ділянки розділені міськими землями, будівництво на яких не передбачається.

._7

Так яким чином може бути законним будівництво ТРЦ, що займає все "коло"? Дивний у нас мер… Всім рекомендує перевіряти законність на цьому ресурсі, а сам, коли каже про законність, навіть не подивився у власноруч розрекламований офіційний сайт "made in КМДА"!

То може насправді дозвільні документи є не на круглий триповерховий ТРЦ, що займає все "коло", а лише на часткову забудову, згідно сайту містобудівного моніторингу? Та ні. Як можна побачити на схемі генерального плану будівництва – все "коло" цілком займає зона проектних будівель і споруд.

._8

Як при відсутності землі під забудову ТОВ "Єлікон ЛТД" змогло отримати дозвіл на будівництво? Саме це питання поставив у минулу п’ятницю під час зустрічі з головою ДАБІ Олексієм Кудрявцевим депутат ВР Юрій Левченко. Пан Кудрявцев виглядав вкрай здивованим і пообіцяв особисто перевірити наведені факти і, у разі їх підтвердження, відмінити дозвіл на будівництво у найближчі дні. Чи виконає голова ДАБІ свою обіцянку – дізнаємось вже на цьому тижні.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...