Валерия Заружко

народный депутат Украины VIII созыва, вице-президент по устойчивому развитию Профессиональной ассоциации экологов Украины

Загрязнение воздуха впервые официально признали причиной смерти человека (укр.)

24 декабря 2020, 14:26

Відомо про те, що через наслідки для здоров'я, пов'язані з брудним повітрям, вмирає шокуюча кількість дітей і дорослих. Але досі забруднення повітря ніколи офіційно не називали причиною смерті.

Реклама

Дев'ятирічна Елла Кіссі-Дебра жила в Лондоні недалеко від однієї з найжвавіших вулиць столиці – South Circular. Дівчинка страждала від важкої форми астми, що регулярно приводило до зупинок дихання та серцевої діяльності.

Вона померла в 2013 році. Спочатку в документі було зазначено, що смерть настала через гостру респіраторну недостатність, пов'язану з астмою. Але рідні дитини роками добивалися визнання того, що до смерті Елли доклалося брудне повітря.

В результаті судові органи ухвалили, що забруднення повітря сприяло як розвитку хвороби Елли, так і погіршення її стану. Дівчинка роками піддавалася впливу небезпечних рівнів діоксиду азоту та твердих частинок, пов'язаних із викидами транспортних засобів.

В тренде
CNN включила украинский борщ в ТОП-20 самых вкусных первых блюд мира

Суд зазначив, що матері Елли не було надано інформацію про забруднення повітря і астму, які могли б спонукати її до кроків, які потенційно запобігли би смерті дитини.

Елла стала першою людиною в світі, в свідоцтві про смерть якої забруднення повітря зазначено як причина. Після рішення суду мама дівчинки закликала весь світ звернути увагу на те, наскільки серйозної шкоди може завдати молодим людям забруднення повітря.

Реклама

Це дуже сумна історія. Але вона – не тільки про смерть, а ще й про справедливість, про увагу до проблеми і про майбутнє наших дітей. Якщо ми хочемо, щоб наші нащадки були здоровими, нам доведеться замислюватися про чистоту навколишнього середовища і активно вживати заходів у цьому напрямку.

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...
Хочешь быть в курсе последних событий?
Подпишись на уведомления. Показываем только срочные и важные новости.
Хочу быть в курсе
Я еще подумаю
Пожалуйста, снимите блокировку сообщений в браузере!

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять