Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
28,03
31,95
УКР

Крис Вейлс

глава Глобальной группы по налогам и управлению PwC's

Что такое "радикальная" налоговая реформа и какой она должна быть в Украине

мнение

Известный британский экономист Крис Вейлс рассказал о главных задачах системы налогообложения

Что такое "радикальная" налоговая реформа и какой она должна быть в Украине //smm9.ollcdn.net/img/article/6426/82_main.jpg //smm6.ollcdn.net/img/article/6426/82_tn.jpg Крис Вейлс Известный британский экономист Крис Вейлс рассказал о главных задачах системы налогообложения

Дискуссии по поводу грядущей налоговой реформы в Украине набирают обороты. Свое мнение по этой теме высказали уже многие активисты и замминистра финансов. Специально для "Сегодня.ua" бывший советник по налогам британских премьеров Тони Блера и Гордона Брауна, Крис Вейлс, подготовил серию материалов, в которых рассказывает, какой должна быть налоговая реформа со "скидкой" на реалии Украины, какие ключевые проблемы решать, и кто должен в идеале ею заниматься.

chris_wales_01

Що таке "радикальна" податкова реформа?

Сьогодні в Україні багато громадян очікують та вимагають радикальну податкову реформу. Втім, з загальної дискусії у країні часто випадає питання, чи насправді податкове законодавство України потребує таких змін? У чому саме має полягати "радикальність" реформи?

На мій погляд, Україні справді потрібна радикальна податкова реформа. Але говорячи "радикальна", я маю на увазі те, що ця реформа має відновити баланс та справедливість у податковій системі. Вона має базуватися на підходах, які дадуть громадянам впевненість, що податками, які вони сплачують, належно розпоряджаються та використовують.

Як нещодавно сказав колишній міністр фінансів та "батько" податкової реформи Словаччини Іван Міклош, дехто ставить знак рівності між "радикальною реформою" та низькими податковими ставками і популізмом. Я згоден з паном Міклошем, але я б сформулював свій погляд на радикальну реформу трохи по-іншому. В умовах України радикальна податкова реформа, на мою думку, повинна містити наступні ключові елементи:

  • Податкова реформа має забезпечити створення податкової системи, головною метою якої є забезпечення ресурсів, необхідних для фінансування зобов’язань держави. Це означає ліквідацію спеціальних податкових преференцій для бізнесу, розширення бази оподаткування та обмеження можливостей держави та певних груп застосовувати податкову систему для обслуговування приватних інтересів за рахунок населення країни у цілому;
  • Також вона має створити систему, у якій громадяни з однаковим рівнем статку платитимуть однакові податки, а більш заможні громадяни платитимуть більше податків;
  • Реформа має забезпечити створення чітких та прозорих правил, які забезпечують дотримання усіма податкового законодавства;
  • Завдяки реалізації реформи, громадяни мають право розраховувати, що сумлінні платники податків не будуть об’єктом шахрайства з боку корумпованих посадовців;
  • Нарешті, реформа має створити стабільні рамкові умови, за яких податкова система може розвиватися еволюційним шляхом на основі здобутого досвіду та відновленого економічного зростання.

Також у контексті податкової реформи часто ставлять питання, яка частка ВВП України повинна розподілятися через державний бюджет – інакше кажучи, наскільки мають бути зменшені видатки державного бюджету.

Єдиної відповіді на це питання немає. Навіть експертам важко сформулювати концептуальну різницю між різними рівнями оподаткування. Хто з громадян або неурядових організацій, тобто хто ще, окрім уряду, може сказати, яку частку ВВП уряд країни має збирати у вигляді податків та витрачати: 35% чи 38% ВВП? Це повинні вирішувати громадяни. В України є значні за обсягами потреби фінансування: оборона, інфраструктура, освіта, соціальний захист, охорона здоров’я – і це лише частина цих потреб. Податки мають велике значення для фінансування видатків у цих галузях. І важливіше за цифри, громадяни мають бути впевнені, що за сплачені ними податки вони отримують належну якість послуг від держави. Вони мають бути задоволені виконанням цієї частини угоди, за яку вони надають фінансову підтримку уряду.

Кріс Вейлс — голова Глобальної групи з податків та управління PwC’s (PwC’s Global Tax and Governance Team). Він був членом Ради економічних радників Уряду Великобританії (1997-2003), призначеної прем’єр-міністрами Великобританії Тоні Блером та Гордоном Брауном для реалізації податкової реформи у Великобританії. Після того він займав ключові ролі в кільках приватних організаціях, включаючи Goldman Sachs. Кріс Вейлс був засновником Центра оподаткування бізнесу в Оксфордському університеті. Він також є членом Наглядової ради та Ради британського Інституту фіскальних досліджень.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...