День книги

23 Апреля 2013, 19:04

22 квітня, у прес-студії "Сьогодні Мультимедіа", відбулася онлайн-конференція присвячена "Дню книги".

День книги

"Чи читають українці книги сьогодні" і "Що буде з книговиданням завтра". На ці та багато інших питання відповідали запрошені експерти:

Олександра Коваль, Президент громадської організації "Форум видавців"

Сергій Руденко, керівник книжкового порталу "Буквоїд", журналіст, публіцист

Вікторія Руденок, директор з розвитку книжкового проекту "Читайка", спеціаліст з реклами та PR.

Українці не перестали читати, хоча, оперувати якимось кількісними показниками досить важко, оскільки не існує точних даних по ринку книговидань в Україні "Що стосується попиту на книжки і всього що має вимірні речі, на жаль, достовірної статистики немає. Ні даних по роздрібному продажу, ні даних по книговиданню, ні по імпорту, ні по експорту – живемо як в тумані, і, можливо, через це не можемо вибудувати вірної стратегії розвитку цього ринку." – відзначила Олександра Коваль.

Проте, вже сьогодні зрозуміло, що низька платоспроможність населення і розвиток "електроних рідерів" не сприяють зростанню кількості читачів друкованих книг.

З іншого боку, відсутність розгалуженої мережі книжних магазинів також робить свій "внесок" у зменшення кількості українських читачів "На сьогоднішній день залишається невелика кількість українських локальних книгарень, а також є присутніми книжкові ринки, в Києві це -"Петрівка", де ситуація є доволі складна. З 2003 року сильно зменшилася кількість книг яку купують українці. Потрібно чітко відрізняти кількість книг яку купують від кількості книг яку читають. Якщо мало купують, то це не значить, що не читають. Кількість книжок яка продається зменшилася приблизно в два рази з 2005 року. Тому працювати людям на ринках, лотках, в невеличких магазинах надзвичайно важко. Це є причиною чому закриваються книжкові магазини – вони не можуть вижити. Ще один канал який забрав покупців – це інтернет. Він надзвичайно економічний з точки зору – часу, але не завжди вигідний з точки зору – ціни." – прокоментував ситуацію Сергій Руденко.

Проте, видавці не втрачають надії на те, що при активній позиції держави и батьків підростаючого покоління ситуацію можна буде змінити на краще.

"Все починається з читання книжок батьками разом із дітьми – вважає Вікторія Руденок - дитина має отримати досвід читання разом із батьками. Власний приклад батьків закріпить любов до книги. Яскраві видання для дітей, котрими вже наповнився український ринок, талановиті ілюстратори та захопливі історії від українських письменників дають широкий вибір літератури для дитини. Приходьте до книгарні разом з дитиною і дайте їй можливість самій обрати, що їй до вподоби.

Також, редакції прес-студії вдалось взяти коментар у організатора однієї з найочікуваніших подій ринку книговидання "Книжкового Арсеналу" Ірини Славінської:  "Цього року Книжковий Арсенал розвиватиме традиційну увагу до взаємодії різних видів мистецтв – література, образотворче мистецтво, кіно,  книжковий дизайн, сучасна опера.... Окремий фокус – на найцікавіших українських письменниках. Це Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Іван Малкович, Ірена Карпа, Юрій Винничук і багато інших – це всі ті, за чиїми новинками ми слідкуємо, чиї нові книжки маємо звичку купувати. Крім того, цьогорічний Книжковий Арсенал матиме продовження програми підслуханих письменницьких діалогів "Обмін речовин" – ця серія розмов, я сподіваюся, знову стане цвяхом загальної програми. Важлива інновація – посилення просвітницької складової. Наприклад, кожного дня в Арсеналі можна буде послухати щонайменше одну лекцію авторитетних молодих науковців – всі лекції об'єднані спільною ідеєю свіжого сучасного погляду на канон, класичну культуру. Скажімо, вже заплановані лекції про Казіміра Малевича – автора текстів, про масову культуру України 19-20 століття, Тараса Шевченка тощо. Буде надзвичайно цікаво. Врахуйте ще насичену програму іноземних письменників – скажімо, добре відомий читачкам Януш Леон Вишневський, цікавезний автор з Чехії Ярослав Рудіш (він матиме спільну презентацію з Юрієм Андруховичем) та інші. На Книжковий Арсенал, як і щороку, варто піти всією сім'єю – дитяча програма має бути ще краща, ніж минулого року."

 

Деталі конференції:  http://conferences.segodnya.ua/kniga.html

 

 

Вы сейчас просматриваете новость "День книги". Другие Онлайн конференции смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...