Прихований ворог XXI століття: чому діабет може бути ближче, ніж здається?

24 Апреля 2017, 12:00

24 квітня 2017 року о 12:00, у прес-центрі "Сьогодні Мультимедіа" відбулася online-конференція, під час якої було офіційно оголошено про старт всеукраїнського проекту з профілактики діабету "Почни сьогодні" та запуск сайту www.doitnow.com.ua. Проект проводиться за участі провідних компаній та лідерів ринку України – фармацевтичної Корпорації "Артеріум" та мережі лабораторій "Сінево".

Учасники

- Ольга Орлик, кандидат медичних наук, асистент кафедри діабетології Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, провідний лікар-ендокринолог, лікар-дієтолог.

- Вікторія Йовенко, менеджер ендокринологічного напрямку Корпорації "Артеріум".

- Віта Галицька – керівник ендокринологічного та інфекційного напрямків лабораторної діагностики "Сінево". Лікар-ендокринолог вищої категорії з 23-річним стажем практики. Автор статей з лабораторної діагностики патології щитовидної та надниркової залоз. Протягом останніх трьох років займається розробкою алгоритмів лабораторного скринінгу, діагностики: ендокринних захворювань (цукрового діабету, переддіабету, патології щитовидної, паращитовидних і надниркових залоз), інфекційних захворювань (гепатиту В і С)

- Ігор, 28 років. Через неправильний спосіб життя протягом останніх кількох років (малорухливий спосіб життя, неправильне харчування) рівень цукру в крові Ігоря в 3 рази перевищив норму. Чи вийшло стабілізувати ситуацію – про це окремо поговорили.

Досвідчені експерти: Ольга Орлик, провідний лікар-ендокринолог і дієтолог, Віта Галицька, лікар-ендокринолог вищої категорії, керівник ендокринологічного та інфекційного напрямків лабораторної діагностики "Сінево", – відповідали на питання про діабет, його профілактику та здоровий спосіб життя. До розмови також долучився 28-річний Ігор, який поділився своєю історією боротьби з хворобою.

Спікери окремо відзначили оригінальність відеотесту www.doitnow.com.ua. Головним медичним експертом виступила Ольга Орлик. Сайт повинен привернути увагу людей до такої серйозної проблеми, як діабет.

Діабет залишається однією з найпоширеніших хвороб нашої країни, розмістившись одразу за серцево-судинними захворюваннями. В Україні зареєстровано 1,2 млн людей із діабетом І та ІІ типів. Реальна ж цифра хворих набагато більша, оскільки три з чотирьох українців живуть із діабетом або переддіабетом і навіть не здогадуються про це. Понад 80% випадків "набутого" діабету ІІ типу можна уникнути завдяки зміні способу життя.

Невтішна статистика пов’язана зі способом життя та відсутністю необхідних знань про профілактику та ознаки переддіабету чи діабету. Більшість людей не знають про свою проблему, думають, що їх це не стосується. Українці часто нехтують своїм здоров’ям, поки хвороба не дасть про себе знати. Виявивши проблему вчасно, можна уникнути розвитку діабету та мати повноцінне життя.

"Для попередження діабету потрібно тримати масу тіла в нормі, уникати стресів, залишатись фізично активним та дотримуватися принципів здорового харчування", – зазначили наші експерти.

Вікторія Йовенко, менеджер ендокринологічного напрямку Корпорації "Артеріум" – компанії, яка виступила ініціатором всеукраїнського проекту "Почни сьогодні", сподівається, що така інформаційно-освітня кампанія підштовхне українців замислитися про себе, своїх близьких та перевірити свої ризики щодо розвитку діабету.


Хочете почути відповідь на своє питання? Надсилайте його на адресу:  press-studio@segodna.ua.

Вы сейчас просматриваете новость "Прихований ворог XXI століття: чому діабет може бути ближче, ніж здається?". Другие Онлайн конференции смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...