Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
28,03
31,95
УКР

Интервью с Виталием Малецким, городским головой Кременчуга

23 февраля 2018 года, в 12.00, в пресс-центре "Сегодня", состоялось  интервью с Виталием Малецким, городским головой Кременчуга, лауреатом XXII общенациональной премии "Человек года-2017". Номинация - "Мер года".  

Интервью с Виталием Малецким, городским головой Кременчуга //smm5.ollcdn.net/img/article/11615/62_main.jpg //smm5.ollcdn.net/img/article/11615/62_tn.jpg Онлайн-конференции 23 февраля 2018 года, в 12.00, в пресс-центре "Сегодня", состоялось  интервью с Виталием Малецким, городским головой Кременчуга, лауреатом XXII общенациональной премии "Человек года-2017". Номинация - "Мер года".  

Город Кременчуг развивается и процветает. Об этом говорят как жители города, так и эксперты. Не смотря на кризис и сложности в стране, строятся дороги, школы, благоустраиваются парки и сады. Мэр города Кременчуг Виталий Малецкий рассказал за счет каких ресурсов и идей город меняется к лучшему и какой позитивный опыт Кременчуга стоит внедрить в других городах Украины.

Виталий, как Вы считаете, почему Вас номинировали на премию "Человека года"?

- Експертною комісією було проаналізовано багато чинників та показників і я вважаю, що це досягнення всього нашого міста, команди, з якою я працюю, всіх людей, які працюють і в органах місцевого самоврядування.

Какую карьерную лестницу нужно пройти, чтобы стать мэром города?

- Все почалося з громадської діяльності.  В університеті яочолював студентську профспілку університету.  Потім, в 90-х роках був заснований  Молодіжний Парламент Кременчука, який  незабаром відзначить своє 20-річчя. Тоді молодь хотіла змін, бажала активно приймати участь в житті міста.  Молодіжний Парламент активно працює і сьогодні, а багато вихідців з неї зараз стали депутатами Міської Ради, працюють керівниками великих підприємств, і я сам є активним учасником у багатьох суспільно корисних акціях цієї організації.

Какое у вас образование? 

-  Першу свою освіту, "менеджмент організацій", я отримав в Кременчуцькому національному університеті ім. М.Остроградського. А вже другу отримав у Національній академії державного управління при Президентові України

-  Помогает вам образование и опыт предыдущих работ на должности городского главы?

-  Насправді дуже допомагає, бо по першій нас готували як менеджерів машинобудівних підприємств, які були потрібні на виробництві в нашому місті. Ми знали весь технологічний процес. У нас були дуже гарні викладачі,  і завдяки їм була отримана базова теорія. А друга, управління державними структурами, органами місцевого самоврядування – це саме те, з чим я працюю щодня.

-  Помните свой первый день в новой должности? С чего начали свою работу?

-  Перший день не памятаю, бо це швидше був перший тиждень, або місяць. Ми почали з кардинального аудиту стану справ у місті. Після знайомства з міським господарством та його інфраструктурою стало зрозуміло, що роботи попереду чекає багато. Для того, щоб навести у місті порядок, потрібно було докласти багато зусиль і здолати немалий опір. Була розроблена міні-стратегія, сформована депутатська більшість, яка живе ідеєю розвитку та процвітання міста. В неї входять різні політичні, вікові, соціальні групи та представники великого бізнесу. Цей симбіоз дає змогу будувати конструктивні взаємовідносини і розвивати місто.  Ми постійно знаходимося в діалозі з підприємцями міста.

Что это была за стратегия?

-  Це було бачення того, як потрібно змінювати таку систему як "місто". Ми коли були молодими активістами, то нам хотілося, щоб в місті було багато заходів для молоді. Потім зрозуміли, що потрібні заходи і для людей поважного віку, а також дороги, інфраструктурні об’єкти, гарна освіта, медицина. Це приходило з роками. Свого часу я від молоді став депутатом районної ради, це була моя перша серйозна посада, і ми працювали в комісіях. Потім з’явилася можливість це втілити в політичну площину, ми знайшли підтримку людей і наразі все це реалізовуємо.

Сколько лет вы занимаете эту должность?

-  Вже третій рік. Вибори були в 2015 році. За два роки перед громадою відзвітувався, робота за ці роки була плідною. Повністю задоволених людей роботою команди немає, і це добре, бо люди вносять свої ідеї для розвитку міста, а ми їх намагаємося втілювати в життя. Зараз ми запровадили механізми громадського бюджету і дали можливість людям реалізовувати їх проекти і  ми щорічно збільшуємо для цього фінансування.

-  В каком состоянии дороги в городе?

-  Як і в усіх містах України стан доріг бажає кращого, але ми зразу почали активний капітальний ремонт доріг, тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів. І вже у 2017 році з’явився новий рекорд – вперше в історії міста було заасфальтовано 157 тисяч квадратних метрів доріг та тротуарів. Крім того, було придбано новий сучасний асфальтний завод вітчизняного виробництва. До речі, одним із запропонованих жителями міста проектів, був установка ліхтарів у місті. Ми перекинули на програму "Освітлення міста" додаткові кошти і зараз маємо проект з "Nefko", освітили і замінили ліхтарі на світло-діодні, установили біли 1300 нових для того, щоб освітити мікрорайони в яких, навіть в Радянський час, не було світла.

-  С кем сейчас ведете переговоры (компании, бизнесмены) по совместному сотрудничеству? О каких проектах идет речь и когда на них можно будет посмотреть?

-  Ми постійно знаходимося в діалозі з підприємствами міста.Наприклад, в цей складний час ми ввели понижуючий коефіцієнт плати за землю, і підприємство зможе продовжувати працювати в місті, збільшить виробництво, залучить додатково людей на роботу, які отримають заробітну плату, а місто – податок на доходи фізичних осіб. До прикладу, якщо брати по Україні ТОП-10 підприємств по виплаті податків, то два з них знаходяться в нашому місті. Вони платять величезні податки до державної казни,працюють на нашій території і ми створюємо для них такі умови, щоб вони до влади навіть не зверталися. В нашому регіоні дуже сильна промисловість, і коли в 2014 році був спад, то бюджет не виконали. Зараз відбувається впевнене зростання по всім галузям і місто для цього докладає зусиль, наприклад, ми замовили у вагонобудівного заводу не специфічну продукцію – нові контейнери для роздільного збору сміття, щоб не купувати аналогічні в Німеччині і пилосос для прибирання вулиці.  Зараз це дуже популярна тема в містах України. Підприємство задоволене. 

Как Вы оцените экологическое состояние в городе и что предпринимается для его улучшения?

- Якщо говорити про екологію, то за екологічним навантаженням місто можна співставити з Кривим Рогом та Запоріжжям. Ми маємо "КРАЗ", це єдине підприємство в Україні, яке виробляє вантажні автомобілі, "Укртатнафту", яка робить бензин, та працює на економіку всієї України, маємо заводи технічного вуглецю, який виробляє сировину для гумових виробів (покришок – ред.) і працює на експорт та вагонобудівний і сталеливарний. І всі вони дають навантаження. Зараз у нас ведеться дискусія про те, які заходи по екології мають вжити підприємства для того, щоб зменшити шкідливий вплив на екологію. Ми створили в місті лабораторію для вимірів.

-  Какие главные события случились в городе в 2017 году?

-  Однією з найбільших подій в нашому місті минулого року стало підписання угоди зЄвропейським банком реконструкції та розвитку про залучення кредитних коштів на проект "Оновлення міського електротранспорту в м. Кременчуці" у сумі 8 мільйонів євро. Крім цього, завдяки нашим партнерам – ЄБРР,  було залучено грантові кошти у сумі 2 мільйонів євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р –ред.). Кременчук єдиний в Україні, хто отримав такий грант. Цей проект оновлення міського електротранспорту передбачає придбання 50 нових тролейбусів з низькою підлогою, в тому числі 10 одиниць транспорту на автономному ходу та відновлення транспортної інфраструктури на правобережній частині міста.

В каком состоянии сейчас школы, детские сады и больницы в городе?

- Мені дуже прикро, але мушу констатувати, що за 25 років в місті не було побудовано жодного нового об’єкту соціальної сфери. І однією з перших перемог на посаді міського голови було завершення багаторічного довгобуду і відкриття нової школи-дитячого садка в мікрорайоні Молодіжний. І, нарешті, новий сучасний заклад освіти, відкриття якого так довго чекали, прийняв одночасно і школярів, і дошкільнят. Після капітального ремонту було відкрито амбулаторію в цьому ж мікрорайоні.  Тепер кожного року в кожній лікарні міста капітально ремонтується щонайменше одне відділення з повним оснащенням новим сучасним медичним обладнанням.   Доречі, Кременчук став першим містом на Полтавщині, де було відкрите паліативне відділення – хоспіс. Для термомодернізації  громадських будівель в місті Кременчуці ми взяли кредит у Європейському банку реконструкції та розвитку. І плануємо провести її  в школах, дитячих садочках,  закладах охорони здоров’я та  в Будинку дитячої та юнацької творчості.

Какие социальные проекты были реализованы?

- Мизапровадили багато нових програм в соціально-гуманітарній сфері.

Одна з них, програма "Доступна аптека", дозволяє кременчужанам купувати        ліки за зниженими цінами або отримувати часткове відшкодування вартості медичних препаратів.

Крім цього, є програма за якою кожна кременчужанка, яка незабаром стане мамою, отримує сертифікат, за яким ведення її вагітності та пологів є для жінки безкоштовним, ці витрати компенсує міський бюджет.

Також ми турбуємося про діток і якщо дитина з гострим захворюванням потрапляє до лікарні, вартість ліків для неї в першу добу оплачує місто.

З 2017 року в Кременчуці запрацювала програма "Стоп-інфаркт". В рамках цієї програми людям, які захворіли на гострий інфаркт міокарда, безкоштовно виконуються діагностично-лікувальні втручання: коронарографія та стентування, що дозволяють врятувати життя та знизити ризик інвалідизації внаслідок хвороби. На 2017 рік з бюджету було виділено більше 2 мільйонів гривень і завдяки цьому врятовано більше 200 людських життів.

 З 2017 року онкологічним хворим оплачується один курс хіміотерапії за рахунок міського бюджету.

За програмою "Турбота" кременчужани, що перебувають в скрутному становищі, можуть отримати матеріальну грошову допомогу, гаряче харчування, продуктові набори та інші види соціального захисту. Надається матеріальна підтримка і учасникам АТО, крім того, прийнята програма щодо забезпечення їх житлом за принципом 50/50. Половину від вартості квартири сплачує учасник АТО, а половину – міський та обласний бюджети. Вже 16 родин захисників України покращили свої житлові умови, скориставшись цією програмою.

Виталий, в этом году Новогодняя елка, установленная на центральной площади Кременчуга, была признана лучшей в Украине. Как вам это удалось?

-  Для нас це визнання стало несподіванкою, але, дійсно, красуня – ялинка цього року була надзвичайна і радувала не тільки жителів міста, а й його гостей.  Ми її прикрасили новорічними кульками, напівсферами і краплями, а також гірляндами, які утворили "зоряне небо" над Різдвяним містечком.

Какие планы города на ближайший год?

-  Планів дуже багато, бо за рік чи два неможливо довести до ладу те, що 25 років ніхто не чіпав. Найближчим часом плануємо створити сучасний кардіохірургічний центру на базі лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", реконструювати комунальний стадіон в центрі міста, відновлювати та розвивати далі транспортну інфраструктуру, комунікації,  проводити капітальні ремонти та переоснащення об’єктів соціальної сфери, запроваджувати програми забезпечення житлом учасників АТО та працівників бюджетної сфери. Я переконаний, що втілення цих планів в життя зможе зробити Кременчук кращим містом в Україні.

Вы сейчас просматриваете новость " Интервью с Виталием Малецким, городским головой Кременчуга". Другие Онлайн конференции смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...