Мы обновили правила сбора и хранения персональных данных

Вы можете ознакомиться c изменениямы в политике конфиденциальности. Нажимая накнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с обновленными правилами и даете разрешение на использование файлов cookie.

Принять

Внедрение медицинской реформы во всех районах столицы

25 апреля 2013, 11:30

25 апреля, в 11:30 в пресс-студии «Сегодня Мультимедиа» состоялась пресс-конференция на тему: Медицинская реформа в Киеве: Возможности, перспективы и проблемы ее распространения в остальных районах столицы

Спикеры:

 

- Виталий Мохорев , директор Департамента охраны здоровья КГГА

Алла Шлапак , председатель Постоянной комиссии Киевсовета по вопросам гуманитарной политики, автор предложений по урегулированию законодательной базы в вопросах внедрения медицинской реформы

Реклама

- Владимир Загородний , президент Украинской Федерации общественных организаций содействия охране здоровья гражданского общества, Глава Украинской Федерации работодателей охраны здоровья, Заслуженный врач Украины, кандидат наук по государственному управлению

- Иван Сорока  - Заслуженный работник здравоохранения Украиныпрезидент Украинского медицинского клуба, вице – президент ассоциации "Рух за здоровий спосіб життя"

Алла Шлапак: Проводити реформу в медицині потрібно, але питання як її проводити, з ким і заради чого. В законі визначеного механізму, по суті, немає і головне не вказано заради чого ми робимо цю реформу. На моє глибоке переконання, метою реформування галузі охорони здоровя має бути здоров*я нації і повернення медикам їх статусу, гідних умов праці, щоб вони не були ізгоями як за ці двадцять років незалежності, щоб вони стали елітою Української нації, якою вони завжди були.


Владимир ЗагороднийПрофесія лікаря загальної практики чи професія сімейного лікаря – дуже важлива річ. Це коли звертається паціент – лікар має перейматися проблемами паціента через проблеми сім*ї. На сьогоднішній день паціенти дійсно оцінили зручність наближення установи до місця проживання і відповідно підготовлений фахівець знає як організувати роботу цієї амбулаторії. В більшості випадків цей досвід добре сприймається і лікарями і паціентами. Але не завжди цей шлях легкий і простий.Все буде залежати не від міри адміністрування, а базовим має бути не втручання в професійну діяльність лікаря і створення умов для нього, реалізації його професійних знань, досвіду, моральних і етичних якостей в очах самих пересічних громадян.

Виталий Мохорев: Зважаючи в якому стані знаходиться медицина, було прийнято рішення, що треба міняти підходи до надання первинної медичної допомоги. Основа таких підходів – це сімейна медицина, або як кажуть фахівці – це лікарі загальної практики, відкриття амбулаторій, максимально наближених до місця проживання паціентів з відповідно оснащеним обладнанням та професійно підготовленими працівниками. Ми звичайно розуміємо, що підготовка кадрів – це питання не одного року. Тому в місті Києві зараз розроблена програма підготовки і перепідготовки таких сімейних лікарів.

Иван Сорока: Реформа -це не тільки первинна медико-санітарна допомога, а і фармацевтичне забезпечення – працює програма по відшкодуванню при гіпертонічній хворобі, "7 молекул"  включені і виділені бюджетні кошти, які активно реалізуються і тут потрібно подякувати комунальному підприємству " Київська фармація", яка це впроваджує доволі ефективно. Ще працюють громадські організації по обстежуванню стану здоров*я дорослих і дітей. Створені школи здоров*я.


 

 

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Реклама

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Loading...