Мы обновили правила сбора и хранения персональных данных

Вы можете ознакомиться c изменениямы в политике конфиденциальности. Нажимая накнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с обновленными правилами и даете разрешение на использование файлов cookie.

Принять

Заява адміністрації НМУ

16 сентября 2018, 12:54

Робота ректорату НМУ була блокована представниками правоохоронних органів

Впродовж останнього робочого дня минулого тижня (14 вересня) робота ректорату НМУ була блокована представниками правоохоронних органів. Десятки (біля 40) поліціянтів із засобами спецзахисту оточили будівлю ректорату, заблокували вхід до подвір‘я адміністративної будівлі та суміжного будинку. На запитання співробітників про те, чому їм не дають можливості пройти на робочі місця, правоохоронці відповідали, що причина цьому "слідчі дії". Хоча жодних документів, якІ б пояснювали чи дозволяли такі дії, надано не було.

Журналістам "ZIK" слідчий Олег Тімонтін заявив: "Наразі проводимо слідчі дії, тому й коментаря щодо того, що тут відбувається, не даватимемо".

Разом з тим деякі ЗМІ, посилаючись на пост на сторінці МОЗу у фейсбуці, поширили інформацію про те, що таким чином правоохоронці "звільняли" людей, заблокованих у приміщенні. Зранку у корпусі ректорату дійсно були технічні проблеми (тимчасова відсутність електро- та водопостачання), але жодного відношення до появи представників поліції ця ситуація не мала.

За словами очевидців подій, фактично суть "слідчих дій" заключалась у забезпеченні доступу чергового всупереч забороні суду (ухвала окружного адміністративного суду міста Києва) призначеного МОЗ України в.о. ректора НМУ Олександра Науменка та його нечисельного супроводу з МОЗ до кабінету ректора.

За інформацією юридичної служби НМУ, яка була присутня в корпусі ректорату під час цих подій, і інших джерел, підставою для "заходу" Нацполіціі було внесення співробітниками Шевченківського відділення поліції в м Києві вчора ввечері до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) отриманої вчора ввечері заяви про імовірний злочин під назвою "самоуправство" від службових осіб МОЗу.

"Самоуправством" було кваліфіковано виконання нму ухвали Київського окружного адміністративного суду від 5 вересня 2018 і  роз’яснення судового рішення від 05.09.2018 р. про незаконність призначення МОЗом виконуючим обов’язки ректора НМУ, крім єдиного випадка, передбаченого ЗУ "Про вищу освіту" – це створення нового закладу освіти. На виконання ухвали до виконання обов’язків ректора 5 вересня повернувся перший проректор НМУ професор Ярослав Цехмістер.

Реклама

Отже, в рамках досудового розслідування заяви МОЗ про "імовірний злочин самоуправства" з самого ранку наступного дня ( сьогодні) Національна поліція провела в будівлі ректорату "слідчі дії" за участю біля 30 працівників поліції.

Залишається незрозумілим, чому ці "слідчі дії" передбачали заведення до будівлі професора Науменка, призначення якого МОЗом на посаду в.о.ректора є невиконанням ухвали суду.

На початку "слідчих дій" закон передбачає представлення працівників поліції співробітникам установи, що не було зроблене.

"Слідчі дії" чомусь включали залучення приведеного з собою слюсаря з набором інструментів, який зламав декілька замків в кабінетах ректорату (зокрема, в дверях приймальноі ректора і кабінетах ректора і голови вченої ради) з миттєвою їхньою заміною на інші. В декількох дверях замки були замінені на нові без потрощення дверей.

В тренде
На Донбассе боевики не прекращают обстрелы: в ход пошло запрещенное оружие

До кінця робочого дня поліціянти не впускали в будівлю співробітників НМУ, оскільки проводили "огляд" всіх приміщень. Він був проведений на підставі письмової добровільної згоди "в.о. ректора" проф Науменка. В деяких приміщеннях, зокрема канцелярії і відділу кадрів, "огляд" був розширений до пошуків по ящикам і полицям – імовірно, якихось документів.

Станом на кінець робочого дня працівники охорони НМУ, які працювали за річною угодою, укладеною на підставі виграного тендеру, були викинуті разом з їхніми особистими речами із приміщення ректорату невідомими людьми характерного вигляду.

Реклама

Ці невідомі охоронці залишилися в ректораті.

Коментуючи ситуацію на прохання представників ЗМІ, перший проректор НМУ професор Ярослав Цехмістер назвав нинішні події повним беззаконням і наголосив, що новопризначений в.о. не може бути визнаним з кількох причин: це і вище назване рішення суду, окрім того він є звільненим з посади проректора.

Ярослав Володимирович акцентував, що застосування примусу, сили у вирішенні конфлікту неприпустимо, адже жодних документів, ухвал представниками правоохоронних органів надано не було. Питання повинно вирішуватися виключно у правовому полі.

Разом з тим адміністрація НМУ докладає усіх зусиль, щоб забезпечити безперебійну роботу університету, зокрема навчального процесу та фінансово-господарської діяльності. Сьогодні, не зважаючи на загрозу та погрози з боку МОЗ України зриву виплати стипендій та авансової заробітної плати, як стипендії так і заробітні плати за вересень надійшли на банківські картки студентам та співробітникам вчасно. Навчальний процес в університеті, за інформацією деканів, на всіх факультетах відбувається у звичному режимі.

За оцінкою адвокатів, події, що відбулися, мають певну юридичну кваліфікацію, вони задокументовані на відео, і оформлення відповідної заяви з додатками до правоохоронних органів розпочато.

Адміністрація НМУ ім. О.О. Богомольця

Викладене не є офіційною позицією редакції

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Реклама

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...