Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Закон про режим воєнного стану набув чинності

11 червня 2015, 08:13

Якщо воєнний стан введуть, у людей зможуть відбирати майно

В Україні набув чинності закон про правовий режим воєнного стану. Фото: AFP

В Україні набув чинності закон про правовий режим воєнного стану. Фото: AFP

Сьогодні, 11 червня в Україні набув чинності закон про правовий режим воєнного стану. Документ вчора був опублікований в офіційній пресі. У законі вказується, що він набирає чинності на наступний день після оприлюднення.

Закон визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення і відміни, правові основи діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб.

Як повідомлялося, ключова мета законопроекту про правовий режим воєнного стану – не вводити воєнний стан "тут і зараз", але прописати чіткий механізм його введення.

Реклама

Відповідно до закону "Про правовий режим воєнного стану", при виданні відповідного указу президента військове командування спільно з військовими адміністраціями отримують ряд повноважень, зокрема, можуть встановлювати посилену охорону важливих об'єктів національної економіки, вводити особливий режим їх роботи, запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб, використовувати потужності і трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності для потреб оборони, примусово відчужувати майно, яке знаходиться у приватній або комунальній власності, вилучати майно держпідприємств для потреб держави.

Крім того, військове командування та військові адміністрації можуть вводити комендантську годину, а також "інтернувати (примусово переселяти)" громадян інших держав, які загрожують нападом або здійснюють агресію проти України. Вони також можуть обмежувати свободу пересування громадян, перевіряти документи, а в разі необхідності, здійснювати огляд приміщень, речей, вантажів, службових приміщень та житла громадян, забороняти проведення масових заходів, піднімати питання про політичні партії та громадські об'єднання, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності Україна, підрив безпеки і зміну конституційного ладу.

В тренді
Зеленський їде в Азербайджан: що в планах у президента

Читайте також : Закон про воєнний стан: що чекати народу

В умовах воєнного стану військове командування та адміністрації можуть регулювати роботу підприємств і телекомунікацій, поліграфічних підприємств і видавництв, забороняти торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними речовинами, алкогольними напоями; установлювати особливий режим у сфері виробництва та реалізації ліків, до складу яких входять наркотичні засоби.

Крім цього, військове командування та адміністрації можуть вилучати у громадян, які перебувають на території областей, в рамках якої ведуться бойові дії (крім громадян, які самостійно або у складі добровільних об'єднань висловили бажання захищати територіальну цілісність і безпеку держави та в установленому законом порядку повідомили про своє існуванні Збройні сили України), вогнепальну зброю та боєприпаси, холодну зброю, а у підприємств, установ і організацій також навчальну та бойову техніку, вибухові, радіоактивні речовини і матеріали, сильнодіючі хімічні та отруйні речовини. Вони можуть також встановлювати для фізичних та юридичних осіб військово-квартирну повинність з розквартирування військовослужбовців.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...