Без черг і нервів: львівські поліклініки вводять електронні сервіси

9 квітня 2019, 20:30

Львівські лікарні пропонують своїм пацієнтам електронні сервіси

У львівських поліклініках активно впроваджуються електронні сервіси – пацієнти зможуть уникнути черг, зайвих нервів і нерозбірливого почерку лікарів.

Реклама

Крім онлайн-реєстрації, з'явилася електронна медична карта, а отримати ліки можна через СМС. Журналісти "Сегодня" перевірили, як працює нова система і чи зручно стало пацієнтам.

Так, біля реєстратури в поліклініці немає ніяких черг, і тільки зрідка до неї підходять пенсіонери. Більшість людей записуються на прийом через інтернет або по телефону.

У коридорах також малолюдно, до лікаря пацієнти приходять у призначений час. Стару паперову амбулаторну книгу пацієнта лікар відкладає подалі, а скарги записує в новому електронному варіанті. За словами лікаря, це економить час і медика, і пацієнта.

"Щоб не шукати, не розбирати почерк, які слова написані – це все електронне йде. Комп'ютер також підказує лікарю, які медикаменти виписати пацієнту. Зручніше, швидше йде і легше класифікується", – зазначила сімейний лікар Ольга Ярко.

Медик виставляє код по МКХ10 – міжнародною класифікацією – виставляється діагноз і далі можна підтягнути лікування і призначення.

Реклама

Пацієнт, 68-річний Володимир Хижняк, не дуже розуміється на електроніці, але вірить медику і чітко відповідає на всі запитання.

"Вибираємо діючу речовина в рецепті. Яке дозування п'є пацієнт, скільки таблеток на день", – пояснила медик.

Вже через кілька хвилин на телефон пацієнта приходить смс-код – це і є електронний рецепт, який потрібно показати в аптеці.

"Якщо втратив – то потрібно знову йти до лікаря, знову виписувати, знову це все робити, а тепер не потрібно", – визнав пенсіонер.

За перший тиждень тільки у Львові таких рецептів виписали п'ять тисяч.

"У перші дні трохи були проблеми з аптеками, але зараз ситуація налагодилася, у когось не було цифрового підпису, хтось не навчився ще це робити. Якщо пацієнт не підписав електронну декларацію – лікар не зможе виписати йому електронний рецепт", – пояснив Володимир Зуб, начальник Львівського управління охорони здоров'я.

"Сегодня" разом з Володимиром Хижняком перевірили, як в аптеці відреагували на електронний рецепт. У перших двох система не працювала, а в третій все нарешті вдалося купити.

"У вас три рецепти – три препарати? – Так. – Якщо пацієнт отримав ліки на рецепт, у програмі пишуть – рецепт погашений. Сам процес тривалий, навіть якщо все швидко робити, все займе якийсь час", – розповів провізор аптеки Ганна Сосновська.

За програмою "Доступні ліки" герой ще й заощадив – замість 170 заплатив тільки 30 гривень.

"Перший раз дуже зручно, я можу зателефонувати лікарю, сказати, що у мене закінчуються ліки, і вона мені по телефону код виписує, і я приходжу тут", – розповів Володимир Хижняк.

Реклама

Чи стане електронним і листок непрацездатності. Лікарняний в онлайн-режимі на підприємство, де працює хворий, планують впроваджувати вже до кінця року.

Нагадаємо, раніше ми розбиралися в тому, якими можуть бути електронні лікарняні листи в Україні. Передбачається, що нововведення почне діяти вже з 1 вересня 2019 року, а витрати на створення і технічну підтримку реєстру, за підрахунками фахівців Мінсоцполітики, складуть 9,49 млн грн. Детальніше читайте в матеріалі: Захворіти "заднім числом" більше не вийде: що потрібно знати про е-лікарняні в Україні.

Більш докладно про всі нововведення медреформи, які чекають українців у 2019 році, можна дізнатися в матеріалі: Реформа "швидкої", електронні медкартки та безкоштовна діагностика: чого чекати від медреформи в 2019-му.

А ще українцям дозволили повертати і обмінювати неякісні ліки. Детальніше у відео:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти