Легітимність не порушена: в ОБСЄ "не помітили" відсутності спостерігачів РФ на виборах

1 квітня 2019, 16:40

За виборами стежило безліч міжнародних представників різних організацій, нагадав Канерва

Відсутність російських спостерігачів у моніторинговій Місії від ОБСЄ на виборах в Україні не стало великою втратою і не ставить під сумнів легітимність спостереження за голосуванням. Про це заявив на прес-конференції Спеціальний координатор короткострокових спостерігачів місії ОБСЄ Ілкка Канерва.

Реклама

Він нагадав, що виключення представників однієї з країн ОБСЄ з наглядової місії суперечить одному з Копенгагенських зобов'язань, згідно з яким країни-учасниці організації запрошують одна одну для спостереження за національними виборами.

"Викликає жаль той факт, що конфлікт призвів до ситуації, коли країна змушена призупинити втілення зобов'язання ОБСЄ щодо іншої країни. Відсутність спостерігачів з однієї країни не може мати будь-якого впливу на легітимність нашого спостереження", – підкреслив він і відзначив, що треба враховувати незвично велику кількість міжнародних спостерігачів, близько тисячі, які брали участь в моніторингу за виборами в Україні.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон про недопуск російських спостерігачів на вибори в Україні. Депутати внесли зміни до виборчого законодавства і тепер заборонено росіянам спостерігати за українським президентськими виборами.

20 березня, ЦВК відмовила ОБСЄ в реєстрації 24 росіян спостерігачами на виборах. В Україні пояснили міжнародній організації, що спостерігачем не може бути особа, яка є громадянином держави-агресора. Пізніше в ОБСЄ прокоментували відмову ЦВК щодо російських спостерігачів. Як виявилося, Міжнародна організація не вважає росіян великою втратою, так як на вибори і так зареєструвалися понад 600 представників від цієї організації.

Реклама

Як повідомлялося в Парламентській асамблеї ОБСЄ вибори в Україні назвали вільними і конкурентними. Міжнародні спостерігачі також відзначили важливість належного використання ресурсів під час виборів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти