Задекларованими доходами Порошенко забезпечує прозоре фінансування кампанії, сплативши всі податки – спікер штабу

1 квітня 2019, 23:04

Порошенко продемонстрував прозоре фінансування кампанії власними коштами

Доходи, які Петро Порошенко задекларував за 2018, свідчать про його ретельну підготовку до прозорого фінансування виборчої кампанії на виборах президента України 2019. Виборчу кампанію Петро Порошенко забезпечив за свій рахунок. Про це заявив прес-секретар передвиборчого штабу Порошенко Олег Медведєв.

"Від перестановки доданків сума, як відомо, не змінюється, – нагадав він відоме арифметичне правило. – У цьому випадку йдеться не про міфічне збагачення, а про перерахунок коштів від юридичних осіб, кінцевим бенефіціаром яких є Порошенко, на його рахунки як фізичної особи. Крім того, що ці кошти вже раніше оподатковувалися у юридичних осіб, Порошенко додатково як фізична особа сплачує податок на доходи і військовий збір. Так, загальна сума доходу, яку Порошенко задекларував, становить один мільярд 520 млн гривень. Оскільки більше трьох років він не отримував дивідендів від підприємств, кінцевим бенефіціаром яких є, зазначена сума є доходом за весь цей час.

Реклама

Мільярд 105 млн гривень, які надійшли від Rotshschild Trust (Schweiz) AG, ще раз підтверджують, що передача "Рошен" у довірчу власність і реальне усунення Порошенка від впливу на корпорацію – доконаний факт. За цією статтею доходу до 1 серпня, відповідно до закону, Порошенко оплатить близько 115 млн грн податку і військового збору.

Порошенко також задекларував майже 400 млн гривень дивідендів, які в минулому році нарахував йому фонд "Прайм Ессетс Капітал". І хоча поки він отримав менше половини зазначеного, до бюджету вже сплачено 42 мільйони податків з усієї нарахованої до сплати суми".

Дивіденди, за словами Медведєва, станом на кінець року акумулювалися на рахунках Петра Порошенка в Міжнародному інвестиційному банку, а згодом використовувалися для поповнення його виборчого фонду. У першому турі – на загальну суму 453 мільйони гривень. Вони стануть оподатковуваним джерелом прозорого і чесного фінансування кампанії і в другому турі. З цих же джерел ще до початку виборчого процесу Порошенко витратив значні суми на інформаційну протидію російській пропаганді в рамках загальнонаціональної кампанії "Армія. Мова. Віра".

"Тому, на відміну від більшості кандидатів, які ховають своїх реальних спонсорів-олігархів за мертвими душами і підставними особами, Порошенко продемонстрував прозоре фінансування кампанії власними засобами, з яких до того ж сплачені всі належні податки. А перемогою на виборах буде зобов'язаний тільки виборцям, народу України, а не тіньовим жертводавцям.

В цілому сума податків і військового збору на доходи Порошенка у 2018 році становить 163 млн гривень. Крім того, за п'ять років Петро Порошенко, Фонд Петра Порошенка та компанії, кінцевим бенефіціаром яких він є, направили на благодійність до півтора мільярда гривень, переважно – на потреби армії", – зазначив Медведєв.

Реклама

Нагадаємо, згідно з офіційними даними ЦВК, Петро Порошенко набирає достатньо голосів, щоб пройти до другого туру виборів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти