Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Amnesty International: Україна – "лідер" серед пострадянських країн із застосування тортур

13 травня 2014, 10:08

За оцінками організації, в країні щорічно відбувалося по кілька сотень тисяч випадків катувань та інших зловживань з боку правоохоронних структур

Amnesty International надала звіт про тортури. Фото: AFP

Amnesty International надала звіт про тортури. Фото: AFP

Українавостанні рокисталанайгіршимпорушникомсеред пострадянськихдержавщодо застосуваннятортур ізловживань уконтекстізвичайногокримінального правосуддя.Про це йдетьсявзвіті "Стоптортурам"міжнародної правозахисної організації Amnesty International, повідомляє "Радіо Свобода".

Як заявив директор програм Європи та Середньої Азії цієї організації Джон Далгьюзен, серійні зловживання українських правоохоронців там документують вже багато років.

За оцінками організації, в Україні щорічно відбувалося по кілька сотень тисяч випадків катувань та інших зловживань з боку хронічно корумпованих, пострадянських правоохоронних структур, які гостро потребують реформ.

Саме ці зловживання стали однією з причин обурення, яке вилилося в протести українського Майдану – а потім ці ж зловживання стали дуже значним елементом відповіді правоохоронців на
Майдандодав представникправозахисників.

Катуванняпоширені в багатьохпострадянськихкраїнах,йдеться взвіті "Стоптортурам",через те,що корумпованіінедофінансованіполіцейськіструктуривдаютьсядо зловживаньстосовно затриманихяк долегкого способувибитивизнання провиниабовимагати віджертв
гроші. Загалом,заявляютьвAmnesty International,ізараз, черезтридесятиліття післяприйняття КонвенціїООНпро протидіюкатуванням,така поведінкаширокопоширене в багатьохчастинах світу.Зокрема,уряди багатьохкраїнвідносятьсядо тортурнещиро-забороняючиїхзаконом,алеполегшуючиїх використанняна практиці.

РанішеAmnesty International
 закликалаукраїнських правоохоронціві військовихдотримуватися міжнародних стандартівщодо застосуваннясилиі зброївконтексті проведенняспецопераційвсхідних регіонах країни.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...