Путін підписав закон про війська Нацгвардії РФ

3 липня 2016, 20:26

Президент РФ Володимир Путін підписав закон "Про війська Національної гвардії Російської Федерації"

Володимир Путін, фото AFP

Володимир Путін, фото AFP

Закон був прийнятий Держдумою 22 червня 2016 року і Схвалений Радою Федерації 29 червня 2016 року.

В пакеті з цим законом президентом також підписано закон "Про внесення змін в окремі законодавчі акти РФ і визнання, що втратили силу, окремих законодавчих актів (положень законодавчих актів) РФ у зв'язку з прийняттям Федерального закону "Про війська національної гвардії Російської Федерації" і закон "Про внесення змін до статті 32 Федерального конституційного закону "Про Уряд РФ" і Федеральний конституційний закон "Про надзвичайний стан".

Тексти законів розміщені на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Реклама

Національна гвардія, що створюється в Росії, замінить Внутрішні війська МВС.

Національна гвардія в Росії буде вирішувати комплекс завдань по забезпеченню режиму НС, по боротьбі з тероризмом і забезпеченню територіальної оборони, охорони особливих державних об'єктів і спецоб'єктів. Крім того, на Нацгвардію лягає вирішення завдання з контролю за обігом зброї, роботи приватних охоронних підприємств, по взаємодії з МВС та охороні громадського порядку, щодо участі в охороні держкордону, супроводження спеціальних вантажів і забезпечення режиму територіальної цілісності Росії.

У супровідних документах до закону зазначалося, що функціонування Нацгвардії обійдеться без додаткових бюджетних витрат.

За Нацгвардією залишаються повноваження, які були у Внутрішніх військ МВС, щодо припинення масових заворушень у населених пунктах, а також – у разі необхідності – у виправних установах.

Реклама

Військовослужбовцям Національної гвардії Росії надається право розкривати автомобілі, а також проникати в них. Ці дії вони можуть здійснювати для порятунку життя громадян, для забезпечення безпеки при масових заворушеннях та надзвичайних ситуаціях, для затримання осіб, підозрюваних або обвинувачених у злочині, а також для припинення злочину.

Військовослужбовець Нацгвардії не має права застосовувати зброю при значному скупченні людей, якщо в результаті його застосування можуть постраждати випадкові особи, за винятком випадків застосування зброї для запобігання і припинення теракту, звільнення заручників, відбиття збройного чи групового нападу на важливі держоб'єкти, спеціальні вантажі, які охороняються військами Нацгвардії, а також при нападі на власні об'єкти Нацгвардії.

В тренді
Посла Росії викликали "на килим" в Німеччині: росіянам загрожують нові санкції

Службовцям Нацгвардії РФ дозволяється застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби або вогнепальну зброю без попередження при безпосередній загрозі громадянам або самим військовослужбовцям, говориться в тексті закону.

В інших випадках, згідно з документом, службовець Нацгвардії зобов'язаний зробити попередження і надати можливість і час для виконання законних вимог.

Реклама

Бійці Нацгвардії зможуть застосовувати спецзасоби, у тому числі для припинення масових заворушень та інших протиправних дій, що порушують рух транспорту, роботу засобів зв'язку і організацій, для припинення злочинів, відбиття нападів на службовців Національної гвардії, захисту об'єктів, що охороняються.

Визначається, що військовослужбовцям Нацгвардії забороняється застосовувати спеціальні засоби відносно вагітних жінок та інвалідів, якщо вони не чинять збройного опору або не беруть участь у нападі, що загрожує життю інших громадян.

Службовці військ Національної гвардії РФ також матимуть право проводити затримання і в разі необхідності проникати у помешкання громадян.

Згідно із законом, військовослужбовець Нацгвардії зобов'язаний, перед тим як увійти в жиле приміщення, повідомити громадян, які там знаходяться, про підстави входження, "за винятком випадків, коли зволікання створює безпосередню загрозу життю і здоров'ю громадян і військовослужбовцям військ національної гвардії або може спричинити інші тяжкі наслідки".

Службовці Нацгвардії зможуть перевіряти документи, затримувати на термін не більше трьох годин підозрюваних, проводити огляд транспорту. Вони зобов'язані будуть пояснити затриманому його права, в тому числі право на дзвінок і на відмову від показань.

Визначається також, що ЗМІ не повинні повідомляти про місця дислокації військ Нацгвардії в інтересах особистої безпеки військовослужбовців військ Національної гвардії та членів їхніх сімей.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти