Новий конфлікт між Росією і Заходом починається з Балкан – експерт

11 січня 2019, 01:43

Виходячи із стратегічних інтересів, Росія хоче підірвати інтеграцію Західних Балкан до ЄС

Фото: Getty

Фото: Getty

Балканським країнамбудевкрайважкозалишатисястабільнимивекономіціівполітиці,оскількивостанні місяціпосилюєтьсястарийконфліктміжСербієюі КосовоІвньомузновубере участьпротекторСербії-Росія.СаметомуБалканиможутьзновустатипороховою бочкою.Про цепишеміжнароднийоглядачАндреасБаумернасторінкахBusiness Insider Deutschland.

За словами оглядача, західно-балканські держави просто знесиляться, якщо не отримають великої фінансової підтримки від ЄС. Але Росія вважає себе протектором сербів вже з історичних причин. Виходячи із стратегічних інтересів, країна хоче підірвати інтеграцію Західних Балкан до ЄС. Тому Росія підтримує тісний зв'язок з сербською стороною в Боснії і Герцеговині.

"Кремль, наприклад, завжди готовий поглибити свою військову співпрацю з Сербією. Тому в конфлікті з Косово країна явно підтримує Белград, саме зараз, коли Косово оголосило про намір створити власну армію. У Радбезі ООН Росія вимагала негайно скасувати рішення про формування армії. А що ЄС? ЄС коливається і зволікає. У 1990-і роки Заходу було порівняно легко. Москва після розпаду СРСР була ослаблена, а США, єдина наддержава, переживали економічне піднесення. Багато хто був упевнений: майбутнє належить Заходу. В тому числі, і на Балканах. Але Путін знову забезпечив Росії роль головної дійової особи в регіоні", – відзначає Баумер.

На його думку, ЄС в свою чергу схильний вирішувати свої численні внутрішні проблеми, ніж займатися інтеграцією до альянсу балканських країн.

"І хоча зараз немає загрози сплеску насильства в великому масштабі, однак Європа повинна знати про небезпеку. У 1914 році одного лише вбивства в боснійському Сараєві виявилося достатнім для того, щоб розпалити конфлікт, підсумком якого стала Перша світова війна", - робить висновок Баумер.

Ще на початку 2018 року відразу після оприлюднення
 Єврокомісією спеціальноїстратегіїщодо євроінтеграціїЗахідних Балканврегіоніспалахнулочерговепротистояння

На думкуполітологів,скориставшисьнестабільністю, Росія можерозхитатиситуаціювБосніїза українським сценарієм.

В тренді
Посла Росії викликали "на килим" в Німеччині: росіянам загрожують нові санкції

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти